انجمن بانیان بهبودی
69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم اول (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=234)
+---- موضوع: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا (/showthread.php?tid=530)

69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - mehdiast - 2013-10-19

دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته است؟

RE: سوال سوم-بخش حرکت به جلو-قدم اول - meshki - 2013-11-20

تاثیراتی که دانش و تجربه من بر روی این قدم می گذارد این است که تا کنون هیچ گونه ماده مخدری مصرف نکرده ام و بوسیله امادگی که پیدا کرده ام و از دانش استفاده کرده اماده ام که بقیه قدم ها را ادامه دهم و دانش و اگاهی با عث می شود که صداقت و تسلیم در این قدم بیشتر شده و امادگی کامل پیدا کنم .

RE: سوال سوم-بخش حرکت به جلو-قدم اول - meshki - 2013-11-23

HeartHeartHeartHeartHeartHeart

RE: سوال سوم-بخش حرکت به جلو-قدم اول - mojtaba_s - 2013-11-25

تجربه ترکهای گذشته برای من و اینکه اشفتگی های زمان مصرفUndecided

RE: سوال سوم-بخش حرکت به جلو-قدم اول - NASIB - 2014-01-21

در واقع این دانش و بینش را انجمن به من یاد میدهد که اصول قدم اول را رعایت کنم.قدم اول 100 درصد باید کار شود .و من فهمیدم باید جلسه بروم و با راهنما در تماس باشم و مطالعه نشریات و پرهیز از گرسنگی و خستگی و تنهایی و عصبانیت و رفت و امد نکردن با افرادی که مصرف میکنند..... من این اصول را هر روز باید به کار بندم

RE: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - داود - 2014-08-30

هرچه در رابطه با درک و تجربه 69 سوال قدم یک گفتیم و نوشتیم همان تجربیات و دانش گذشته من بود یعنی همان شکستها و عجز های من که امروز از آنها بعنوان دانش گذشته وبعنوان سکوی پرتاب استفاده میکنم...تصویر: images/smilies/heart.gif   

RE: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - sepahrad - 2014-08-30

دانش وتجربه زمان مصرف من محدوده و اين دانش چون ثباتي نداره نميتونه بهم کمکي کنه.اما با کارکرد اين قدم ودانش نسبي که با کارکرد سوالات به دست اوردم به من کمک کرد تا بتونم درست عمل کنم وانهارو به اجرا در بيارم.در کل کارکرد سلولي قدم به من کمک کرد تا به اين دانش برسم ميشه بهبود پيدا کرد باکارکرد قدم بعدي بيشتر به اين باور ميرسم که اميد وجود دارد

RE: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - mohammad - 2014-08-31

تجربه های دردناک زمان مصرف را به یاد دارم و دانشی که همراه با آگاهی نباشد به درد من نمی خورد و هر دانشی که ما را در بهبودی نگه دارد خوب است .تمام دانش و تجربه ما در دوران مصرف وبهبودی یک کاربرد دارد و آن انجام بهتر اصول بهبود ی .
ار دانش و تجربه ما با بهبودی مغایرت داشته باشد خودش نوعی بیماری و خود محوری است تنها دانش و تجربه همراه با صداقت وروشن بینی است که به درد ما می خورد .هر کسی با هر دانش و پیشینه ای که معتاد شده باشد بالا ترین نیازش برنامه بهبودی است 

RE: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - شاپور الف - 2015-05-05

ش- تأثیراتی که دانش و تجربه من از گذشته راجع به مواد مخدر داشتم بر خلاف فلسفه قدم اول بود. من به توانایی فردی و اراده من متکی بود. اما تجربه نشان داد که من اشتباه میکردم. اما با ورود به برنامه و کارکرد قدم اول تا اینجای سؤالات بر روی این قدم اثر میگذارد و اینچنین است که دانش و تجربه من اینرا میگوید. تاکنون هیچگونه راهی برای مصرف مواد مخدر ندارم. هرگزهم راهی برایم نگارده است. من بوسیله اصول برنامه آمادگی پیدا کرده ام و از دانش این قدمها استفاده کردم و آماده ام، که بقیه قدمها را هم ادامه دهم و دانش و آگاهی برنامه باعث میشود، که صداقت و تسلیم در این قدم بیشتر شده و آمادگی کامل پیدا کنم.

RE: 69-دانش و تجربه من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشته ا - amirjavadi - 2020-11-07

69-باکارکرداین قدم متوجه شدم تنهاکسی که نمیتونه ازتجربه ودانش گذشته ام که فقط احساس دانایی وتوانایی بود(خودم میتونم وخودم میدونم) وخودمحوری وتاییدطلبی و سوءاستفاده از دیگران و...برای بهبودی استفاده کنه خودمن هستم وتاثیرتجربه من برروی این قدم همین که گذشته روتکرارنکنم عاجزانه زندگی کنم وگذشته رو وارد امروزم نکنم تجربه گذشته بمن میگه :راه جدید زندگی جدید افکارجدیددوستان جدید وزندگی به روال برنامه انجمن 12قدمی واز زمانی که قدم 1 رو شروع کردم به کارکردن یک زندگی دوباره باافکاروعقایدوارزشهای جدید برپایه اصول روحانی 12قدم روپایه گذاری کردم?