انجمن بانیان بهبودی
پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: جلسات مجازی بانیان بهبودی ( چت روم ) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=530)
+--- انجمن: جلسات بهبودی ( مجازی ) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=531)
+---- انجمن: پمفلت های جلسات مجازی (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=532)
+---- موضوع: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) (/showthread.php?tid=5751)

پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - sadaf - 2014-05-10

پمفلت گردانندگی جلسات مجازی خانواده ها

بنام خدا
*بعد از چند لحظه سکوت براي کليه خانواده های معتادان گمنام و عزيزانشان جلسه امروز را آغاز مينماييم . (سکوت 10 - 15 ثانیه).

با سلام اسم من ................و گرداننده جلسه امروز شما هستم .
به همگي شرکت کنندگان خوشامد ميگوييم .
اين يک جلسه مجازی خانواده های معتادان گمنام ( نارانان )مي باشد که به صورت علنی ( باز ) برگزار مي گردد ، منظور از جلسات باز ، جلساتی است که شرکت عموم در آن آزاد می باشد .
از افراد شرکت کننده در جلسه آیا کسي هست که براي اولين بار در جلسات مجازي خانواده های گروه بانیان بهبودی شرکت مي کند ؟ در صورت تمايل عدد 3 را زده و خود را معرفي نمايد .
* دعاي شروع جلسه توسط گرداننده:
پروردگاراخود را تقدیم تو میدارم با من کن و از من ساز انچه خود اراده کنی.ار اسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات را بهتر توانمومشکلاتم را بگیر تا پیروزی بر انها شاهدی باشد برای کسانی که با قدرت تو عشق تو و راه تو یاریشان خواهم داد باشد که همیشه بر اراده ات گردن نهم امین
از دوستان عزيز خواهشمند است هنگام مشارکت سايرين از زدن متن آشکار بر رو ي وال خودداري نموده و در صورت لزوم از دکمه PM استفاده نمايند .
1ـ از دوستي که تمايل دارد خواهش می کنم 3 زده ودوازده قدم نارانان را برایمان بخوانند.
2ـ از دوستي که تمايل دارد خواهش می کنم 3 زده و دوازده سنت نارانان را برایمان بخوانند.
3-از دوستي که تمايل دارد خواهش ميکنم پمفلت سه دشمن  را برايمان بخوانند .
در جلسات نارانان هر عضو فقط در رابطه با خودش ، تجربه اش در رابطه با بهبودی ، قدمهای دوازده گانه و تجربه و توانایی و امید و احساسات شخصی خودش مشارکت مي نماید ، ما در جلسات هرگز صحبت يکديگر را قطع نکرده و در وقت مشارکت خود به گفته ، نام ، نوشته ديگران رجوع نميکنيم و از هرگونه بحث سياسي ، اجتماعي ، علمي ، روانشناسي و غيره خودداري مي کنيم و ضمنا از تفسير نمودن مشارکت دوستان جدا خودداري نماييد .
اکنون جلسه براي مشارکت باز می باشد ، در صورت تمايل 3 زده و چند دقيقه اي صحبت نماييد .
.
.
.
.
.
.
اکنون وقت جلسه به پايان رسيد ، از دوستانی که مشارکت کردند تشکر ميکنيم و از دوستاني که احتمالا به آنها وقت نرسيد عذر خواهي مي نماييم،میتوانید در پايان جلسه با دوستان خانواده مشارکت نمايید
طبق سنت هفتم هر گروه نارانان مي بايست کاملا متکي به خود بوده و کمکي از خارج در يافت ننمايد ، لذا اين گروه خود هزينه هاي خود را پرداخت مينمايد ، دوستانيکه تمايل به کمک داوطلبانه دارند خواهشمند است فقط با نماينده چت روم و يا خزانه دار هماهنگ نمايند .
آيا کسي اطلاعيه اي در رابطه با ساير جلسات خانواده ها در ساير چت رومهاي بهبودي فارسي زبان دارد ؟ خواهشمندم 3 زده و اطلاع رسانی کند .
از منشي و ساير خدمتگزاران آیا کسي هست که صحبتی در رابطه با جلسات داشته باشد ؟
از دوستي که تمايل دارد خواهش ميکنم 3 زده و پمفلت فقط براي امروز را برايمان بخواند .
با تشکر از شرکت دوستان بعد از چند لحظه سکوت و به اميد ديدار مجدد جلسه را با دعاي آرامش خاتمه مي دهيم .از شما خواهشمند است هر آنچه را که در اين مکان شنيديد در همين مکان باقي بگذاريد باز هم در جلسات شرکت کنيد چون برايتان کار خواهد کرد .
خدا یار و نگهدارتان باشد

RE: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - sahar - 2014-05-12

پنفلت سه دشمن کشنده خانواده معتادان
برای تضمین موفقییت جلسات در حل مشکلات مشترکمان لازم است به سه دشمن کشنده که میتواند گروه را از هم بپاشد دور شویم

1 اول از صحبت کردندر مورد مذاهب مختلف پرهیز میکنیم
هیچ مذهب بخصوصی از شر بیماری اعتیاد در امان نیست برنامه ما طوری باید طرح ریزی شود که بدون در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی به همه ما کمک کند بنابر این بهتر است نگذاریم که بحث های فرقه ای مارا از هدف اصلی مان دور سازد

2دومین دشمن کشنده غیبت است
ما اینجا آمده ایم تا از طریق گروه درمانی به خودمان ودیگران کمک کنیم غیبت از دیگران یا معتادی که در خانواده داریم ما را از این هدف دور می سازد ما می دانیم که هیچ کس نمی خواهد گروه یا اصول آن را از هم بپاشاند به طور مسلم هر کس که خود را در غیبت غرق کند شخص بسیار بیماری است وبه کمک ما شدیدا احتیاج دارد

3سومین عامل خانمان بر انداز دیکتا توری است
رهبران ما خدمتگزاران مورد اعتماد ما هستند وبر ما حکومت نمی کنند ما برای هیج کس تکلیف معین نمی کنیم وفقط با در میان گذاشتن تجربه خود در حل مشکلات مشابه به یک دیگر پیشنهاد می دهیم Heart

RE: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - NASIB - 2014-05-12

[color=#80000

[font=Arial][size=large]پمفلت قدمهای 12 گانه نارانان:
1. ما اقرار کردیم که در مقابل معتاد عاجزیم و اختیار زندگیمان از دستمان خارج است .
2. به مرور ایمان آوردیم که نیروئی مافوق می تواند سلامت عقل را به ما باز گرداند.
3. تصمیم گرفتیم که اراده وزندگیمان را به پرودگاری که خود درک میکردیم بسپاریم .
4. یک ترازنامه اخلاقی بی باکانه و موشکافانه از خود تهیه کردیم .
5. چگونگی دقیق خطاهای خود را به پروردگار، خود و یک انسان دیگر اقرار کردیم .
6. آمادگی کامل پیدا کردیم که پروردگار کلیه نواقص اخلاقی ما را مرتفع کند .
7. با فروتنی از او خواستیم کمبودهای اخلاقی ما را بر طرف کند .
8. فهرستی از تمام کسانی که به آنها زیان رسانده بودیم تهیه کردیم و در صدد جبران بر آمدیم .
9. به طور مستقیم در هر جا که امکان داشت از افراد فوق جبران خسارت کردیم . مگر در مواردی که انجام آن زیان مجددی برایشان و یا دیگران وارد کند .
10. به تهیه تراز نامه شخصی خود ادامه دادیم و در صورت قصور بلافاصله بدان اقرار کردیم .
11. از راه دعا و نیایش کوشیدیم به پروردگاری که خود درک میکردیم نزدیکتر شویم و فقط طالب آگاهی از خواست او برای خود و قدرت اجرائیش شدیم .
12. با بیداری معنوی حاصل از برداشتن این قدمها ، سعی کردیم این پیامها را به دیگران برسانیم و این اصول را در تمام موارد زندگی خود به اجرا در آوریم

RE: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - NASIB - 2014-05-13

پمفلت خوش امدگویی
جلسات خانواده های معتادان گمنام ، برای انها که ناامیدی و بیچارگی داشتن یک معتاد در خانواده را احساس کرده اند بوجود امده است. ما هم مانند شما این مسیر دردناک را پیموده ایم و راه حل مشکل خود را با ارامش و اسودگی فکر پیدا کرده ایم. وقتی شما به گروه خانواده میپیوندید دیگر تنها نیستید و در میان دوستان واقعی هستید. این دوستان به گونه ای شما را درک میکنند که کمتر کسی ممکن است توانایی انرا داشته باشد.
ما به اعتماد شما احترام میگذاریم و گمنامی تان را حفظ میکنیم و میدانیم که شما هم متقابلا همین کار را میکنید. امیدواریم به شما اطمینان دهیم که هیچ مساله ای انقدر مشکل نیست و هیچ مصیبتی انقدر بزرگ نیست که نتوان بر ان غلبه کرد. برنامه ما ، یک طریق و روال زندگی معنوی است، اما مذهبی نیست.
این برنامه بر اساس قدمهای ۱۲ گانه پایه گذاری شده است. ما دریافته ایم که به کارگیری این قدمها راه حل عملی هر مشکلی است. تاکید میکنیم که این برنامه و قدمهای ۱۲ گانه انرا جدی بگیرید.
برنامه‌ ما به همان صورتی است که برنامه معتادان گمنام به معتادان کمک میکند، در این برنامه ما فقط خواستار ارامش و شهامت هستیم تا بتوانیم چهره واقعی خویشتن را ببینیم. مایلیم به کمک پروردگاریکه خود درک ممیکنیم، در مورد شخص خود کاری انجام دهیم و به لطف الهی عزیز معتادمان را با عشق رها کرده و از کوشش خود برای تغییر دادن او دست برداریم.
روشن بین باشید و تا انجا که میتوانید به جلسات بروید. سوالات خود را مطرح کرده و در گفتگوها شرکت نمایید. به زودی دوستان تازه ای پیدا میمنید و خود را عضوی از گروه احساس خواهید کرد.
وقتی متوجه میشوید که اعتیاد یک بیماری است و ما نه تنها در مقابل ان عاجزیم، بلکه در مورد زندگی افراد دیگر هم هیچگونه اختیاری نداریم، امادگی پیدا میکنیم که در مورد زندگی خودمان کاری انجام دهیم و فقط و فقط در ان صورت است که خواهیم توانست کمکی به دیگران بدهیم.

RE: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - sahar - 2014-05-14

[color=#
پنفلت فقط برای امروز
فقط برای امروز ؛سعي میکنم زندگی کنم ،زندگی کنم ومشکلات تمام زندگی را به یک باره بر دوش نکشم.من می توانم کاری را برای 24ساعت انجام دهم اما اگر فکر کنم می بایست آن را تا پايان عمر انجام دهم برایم وحشتناک وغیر قابل تحمل خواهد بود.

فقط برای امروز؛خوشحال خواهم بود. به قول آبراهام لينکن بيشتر مردم به همان اندازه که خودشان می خواهند خوشحال هستند.

فقط برای امروز؛خودم را با شرایط وفق می دهم وسعی نخواهم کرد که همه چیز مطابق میل من باشد؛ شانس را به عنوان چیزی که به صلاح من بوده است می پذیرم وسعی می کنم خودم را با آن چه به صلاحم بوده تطبيق دهم.

فقط برای امروز؛ سعی میکنم فکر خود را تقويت کنم.مطالعه می کنم ،چیز قابل استفاده ای یاد میگیرم و ذهن خود را عاطل نمیگذارم ،مطالبی را میخوانم که نیاز به سعی فکر و تمرکز داشته باشد .

فقط برای امروز؛ روح و روان خود را از 3 طریق به تمرین وا میدارم :
یک کار نیک برای کسی انجام میدهم اما نمیگذارم که او یا هیچ کس دیگری بفهمد که من آن را انجام داده ام و اگر کسی فهمید آن را به حساب نمی آورم .
حداقل دو کار انجام میدهم که بر خلاف میلم باشد فقط برای تمرین.
به هیچ کس نشان نمیدهم که احساساتم جریحه دار شده است حتی اگر شده باشد هم امروز آن را بروز نخواهم داد .

فقط براي امروز؛موضع موافقی خواهم داشت تا آنجا که امکان دارد آراسته خواهم بود.لباس مناسبی میپوشم با متانت صحبت می کنم ، با احترام رفتار می کنم،هیچگونه خورده ای از کسی نمیگیرم،به دنبال عیب و ایراد در چیزی نمیگردم و سعی نمیکنم هیچ کس جز خودم را اصلاح و یا منظم کنم.

فقط برای امروز؛برای خود برنامه ای خواهم داشت شاید که این برنامه را مو به مو اجرا نکنم اما به هرحال آن را خواهم داشت. امروز خود را از شر دو آفت عجله و دو دلی حفظ خواهم کرد.

فقط برای امروز ؛به مدت نیم ساعت در آرامش با خود خلوت خواهم کرد.در عرض این نیم ساعت سعی خواهم کرد که در بعضی از لحظات با دید بهتری به زندگی نگاه کنم .

فقط برای امروز؛ترس به خود راه نخواهم داد .از لذت بردن به خاطر آنچه که زیباست واهمه نداشته و ایمان خواهم داشت که به همان صورت که من به دنیا چیزی میدهم ،دنیا نیز متقابلا پاسخ آن را خواهد داد

RE: پمفلت جلسات مجازي خانواده های معتادان گمنام (نارانان ) - sadaf - 2014-08-19

پمفلت دوازده سنت نارانان 

سنت اول : منافع مشترک ما در راس قرار ميگيرد ، پيشرفت فردي ما در جذب هرچه بيشتر اعضاء به يگانگي ما بستگي دارد . 
سنت دوم : درارتباط با هدف نهايي گروه ما ، تنها يک مرجع وجود دارد : پروردگار مهربان که به گونه اي ممکن خود را در وجدان گروه بيان مي کند .رهبران ما خدمتگزاران مورد اعتمادند و بر ما حکومت نمي کنند . 
سنت سوم  :وقتي که بستگان معتادان جهت کمک به يکديگر گرد هم مي آيند ، مي توانند خود را گروه خانواده ي نارانان بنامند ، مشروط بر اينکه به عنوان گروه ، وابستگي خارجي نداشته باشند . تنها لازمه ي عضويت ، داشتن مشکل اعتياد در ميان يکي از دوستان يا بستگان است . 
سنت چهارم : هر گروه مستقل مي باشد مگر در مواردي که به طور کلي بر گروههاي خانواده نارانان و معتادان گمنام تاثير بگذارد . 
سنت پنجم : هر گروه خانواده نارانان فقط يک هدف اصلي دارد و آن کمک به خانواده هاي معتادان است . ما با پيروي از قدمهاي دوازده گانه ي معتادان گمنام ، دادن قوت قلب و درک معتاداني که در خانواده داريم و همچنين استقبال از خانواده ي معتادان و سعي در آرام نمودن آنها به اين هدف دست مي يابيم . 
سنت ششم : گروه خانواده ي ما ، هرگز هيچ موسسه اي را تاييد نمي کند و يا کمک مالي نمي نمايد و اجازه ي استفاده از نام نارانان را به آنها نمي دهد زيرا مسايل مالي ، ملکي و شهرت ، ما را از هدف اصلي و معنوي مان منحرف مي سازد . با آنکه نارانان و معتادان گمنام ، انجمنهاي جداگانه اي هستند ، بهتر است هميشه با معتادان گمنام همکاري کنيم. 
سنت هفتم : هرگروه خانواده کاملا خودکفا مي باشد و کمکي از خارج دريافت نميکند . 
ست هشتم :کار قدم دوازدهم نارانان هميشه غير حرفه اي باقي مي ماند امامراکز خدماتي ما ميتوانند کارمنداني استخدام کنند . 
سنت نهم : گروههاي ما هرگز به شکل سازماني متشکل نمي شوند ، اما مي توانند هياتهاي خدماتي يا کميته هايي تشکيل دهند که مستقيما دربرابر گروه مربوطه مسئول باشند . 
سنت دهم : گروههاي خانواده ي نارانان هيچ عقيده اي درمورد موضوعات خارجي ندارند و نام ما هرگز وارد مسايل اجتماعي نميشود.
سنت يازدهم :خط مشي روابط عمومي ما بنا بر اصل جاذبه است تا تبليغ . ماگمنامي فردي خود را در سطح مطبوعات ، راديو و فيلم حفظ ميکنيم ، خصوصا مراقب هستيم تا گمنامي کليه ي اعضاي NA را محترم بداريم . 
سنت دوازدهم : گمنامي اساس معنوي تمام سنتهاي ما مي باشد و هميشه يادآور اين است که اصول را به شخصيتها ترجيح دهيم.