انجمن بانیان بهبودی
کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: نشریات و مطالب مربوط به معتادان گمنام (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=263)
+--- موضوع: کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) (/showthread.php?tid=6029)

کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) - NASIB - 2014-07-30

انديشه امروز يکم مرداد 
a day at a time  
بسياري از ما در طول نيايش از خداوند درخواست مي کنيم که ايمان ما را به وجود پر محبت خويش افزون نمايد . در مراحل انتهايي زندگاني با اعتياد تمايل به مقاومت در برابر ايمان به خداوند ضعيف مي گردد و هنگاميکه کاملا شکست را باور کرده ايم ، مي پذيريم و آماده مي شويم که بر اراده خداوند گردن نهيم و در نتيجه زندگي جديدي را  آغاز ميکنيم و دريچه اي به سوي نور در زندگي ماگشوده ميشود: 
دريچه اي که ما را به آزادي واقعي رهنمون مي گرداند . 
آيا من ايمان آورده ام که تنها خداوند قادر است که مرا از اين زندگي سراسر درد و محنت رهايي بخشد ؟
آيا من آموخته ام که نيايشم به درگاه خداوند نه به صورت اعتراض به وقايع بلکه بايد به حالت پذيرش آنها در لحظات نوميدي و بي پناهي صورت پذيرد ؟
آيا من قادرم که به جاي دعا کردن جهت عملي شدن تمايلات خود تنها براي آگاهي از خواست خداوند دست به دعا و نيايش بردارم ؟
خداوند در تمام لحطات آماده کمک و دستگيري من مي باشد . 
"خداوند ما را تنها نخواهد گذاشت " 
انديشه امروز يکم مرداد 
a day at a time 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت http://www.forum.banianbehboodi.ir مجاز مي باشد . ​

RE: کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) - NASIB - 2014-07-30

انديشه امروز دوم مرداد 
a day at a time 
من مي دانستم که بايد زندگي جديدي را آغاز کنم و اطمينان داشتم که نقطه آغاز اين حرکت در برنامه و گروه است . بدون ترديد و در مکان ديگري قادر به انجام اين کار نبودم . جاييکه با رها کردن گذشته و آينده بتوانم زندگي در زمان حال را تمرين کنم . من در اينجا بود که پي بردم تا زمانيکه با يکدست به گذشته چسبيده ام و با دست ديگر سعي در کشيدن آينده به سمت خود مي کنم دست سومي براي گرفتن امروز ندارم . من آموخته ام که امروز را بايد با هر دوست گرفت و در آن زندگي کرد . 
آيا من هر روز جهت آگاهي از خواست خداوند درباره خود دعا ميکنم ؟
آيا از خداوند درخواست مي کنم تا توانايي عملي کردن  خواست و اراده خود را به من ارزاني دارد ؟
آيا من با پرهيز از بر زبان آوردن درخواستهاي مشخص و نيازهاي روزانه به سمت يک ارتباط سالم با خداوند گام بر ميدارم ؟
آيا من پي برده ام که ارتباط برقرار کردن با خداوند نيازمند هيچ زبان بخصوص و يا عبارات ويژه نيست و تنها درخواست صادقانه و فروتنانه آگاهي برخواست و اراده او راهنماي ما در پيمودن اين مسير مي باشد ؟
"خواست خداوند تحقق خواهد يافت . " 
انديشه امروز دوم مرداد 
a day at a time 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام  سايت http://www.forum.banianbehboodi.ir مجاز مي باشد . 

انديشه امروز سوم مرداد
a day at a time
بسياري از ما از نااميدي و ياس رنج مي بريم و هنوز درک نکرده ايم که نوميدي صرفا زاييده نداشتن ايمان است . ماداميکه ما براي دريافت کمک به درگاه خداوند روي مي آوريم و از او جهت حل مشکلات خود ياري مي طلبيم زمينه اي و دليلي براي نوميدي وجود ندارد . زمانيکه خود را دربرابر مشکلات ناتوان احساس ميکنيم و هيچ راه گريزي را روبروي خود نمي بينيم علتش آنست که بيش از انداره به توانايي و امکانات خود بها داده ايم و تصور ميکنيم که خود به تنهايي قادر به حل مشکل خود هستيم . 
برنامه به ما مي آموزد که با رها کردن مشکلاتي که خارج از توان ما مي باشد از خداوند درخواست نماييم که ما را در حل اين مسايل ياري نمايد . 
زمانيکه من از روي آگاهي خواست خود را به اراده خداوندي تسليم ميکنم آيا وجود ايمان را در زندگي خود احساس ميکنم ؟
آيا من مي توانم که از نوميدي و افسردگي که زاييده احساس ناتواني است رها گردم ؟
آيا من مي دانم که هيچگاه تنها نبوده ام و تنها نيستم و خداوند دز تمامي اوقات با من است و در مواقع لزوم مرا ياري خواهد داد ؟
آيا من تشخيص داده ام که با ايمان به خداوند دليلي براي نوميدي و ناتواني ندارم ؟
" نااميدي در حقيقت فقدان ايمان است " 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت http://www.banianbehboodi.ir  مجاز ميباشد . 

انديشه امروز 4 مرداد
a day at a time 
اگر من باور کنم که انتظار بهبودي و پيشرفت در زندگي بي مورد است در حقيقت به قدرت خداوند شک کرده ام . اگر باور داشته باشم که براي نوميدي خود دليل دارم به شکست شخصي خود اعتراف کرده ام . شکستي که تنها زاييده عدم تمايل من به تغيير است . در طول برنامه من یاد مي گيرم که چگونه از قدرت بيکران خداوندي بهره مند گردم . مي دانم که لازمه دسترسي به اين منبع قدرت تنها در تسليم به نزديکي بيشتر با خداوند ميسر خواهد بود.
آیا هنوز تصور مي کنم که رضايت من از زندگي بستگي به کارهاي ديگران دارد ؟
آيا من زندگي و اراده خود را به خداوند واگذار کرده ام يا اينکه انتظار دارم ديگران مسير سرنوشت مرا تعيين نمايند ؟
آيا زمانيکه بر روي اشخاصي ديگر حساب مي کنم و کارهايي را که آنها براي خوشحالي من انجام مي دهند در نظر مي گيرم احساس نميکنم که من تنها به مانند يک آينه انعکاس دهنده افکار ، اعمال و زندگي آنها هستم؟
مي دانم که خداوند همه چيز من است . من براي خود ارزش قائلم چرا که او براي من ارزش آفريده است . 
آيا من قاذرم که در تمامي اوقات به او نزديک بمانم و فقط به او تکيه کنم ؟
" به خداوند نزديک باش " 
انديشه امروز 4 مرداد 
a day at a time 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت و تالار بانيان بهبودي به آدرس http://www.forum.banianbehboodi.ir مجاز است . ​

انديشه امروز 5 مرداد 
a day at a time 
در برنامه من آموخته ام که به خاطر وابستگي به خداوند هيچ توضيح منطقي به هيچ کس بدهکار نيستم . در حقيقت من امروز دلايل بسيار محکمه پسندي دارم که ثابت کنم وابستگي به خداوند ناشي از ضعف شخصيت نيست . براي من اين وابستگي از کمال قدرت سرچشمه ميگيرد . اين نتيجه سالها تجربه است که مردان و زناني که فاقد ايمانند ، شهامت و شجاعت نيز ندارند . من به خداوند معتقدم و از اين بابت احساس شرم نمي کنم و اجازه مي دهم که عظمت و قدرت خداوندي از طريق من و اطرافيانم به نمايش در آيد . 
آيا من همانگونه که فکر ميکنم عمل ميکنم ؟
بدون شک ايمان من با توجه به کارهايي که خداوند در زندگي ديگران انجام داده است تقويت خواهد شد . 
من دريافته ام که افراد با شهامت ، مردمان خوشحال و آنهايي که زندگي خود را سرشار از معجزات خداوندي ميدانند کساني هستند که به ايمان و اعتقاد خود افتخار مي کنند و آنرا ابراز مي نمايند . 
آیا من قادرم که با نظري به پيرامون خود دريابم که چگونه خداوند اراده خود را در زندگي افرادي که به او اعتقاد دارند به ظهور مي رساند ؟
" حضور خداوند در تمام کارها محسوس است . "
انديشه امروز 5 مرداد + فقط براي امروز معتادان گمنام 
a day at a time 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت و تالار بانيان بهبودي مجاز مي باشد . 

انديشه امروز 6 مرداد
 a day at a time
شهامت مطلق را اينگونه تعريف کرده اند که ما بودن حضور هيچ شاهدي کاري را که به گونه اي انجام دهيم که گويي تمام جهانيان نظاره گر آنند . همراه با رشد کردن و پيشرفت در برنامه ما به ماهيت ترس مداومي که وجود ما را گرفته پي ببريم و مي آموزيم که چگونه با آن کنار بياييم . ماتشخيص مي دهيم که هر واقعه ناگوار و هر شرايط دشواري فرصتي است که از طرف خداوند در زندگي ما بوجود آمده که شهامت از روي فروتني و تواضع خود را توسعه دهيم . 
آیا من درک کرده ام که تشويق و هورا براي تقويت روحيه و شهامت من تنها يک تمرين براي تشويق کردن مي باشد ؟
آيا من مي توانم بر ترسهايي که در وجود من ريشه دوانيده اند ، مثل ترس از دست دادن کسي که دوست دارم و يا ترس گم کردن چيزي غلبه کنم ؟
آيا شهامت من از ايمان من به خداوند و  حضور او ناشي نمي شود؟ از آنجاييکه تمام غيرممکنها از طريق خداوند ممکن مي شود آيا من قادر خواهم بود که بر ترسهايي که موجبات ناراحتي مرا فراهم مي کند فائق آيم ؟
خداوندا ، به من کمک کن تا از ترس و نگراني رها شوم . 
" دعا کردن معنايي عميق تر از سوت زدن در تاريکي دارد . " 
انديشه امروز 6 مرداد 
 a day at a time 
کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت و تالار بانيان بهبودي به آدرس http://www.forum.banianbehboodi.ir مجاز مي باشد .

انديشه امروز 7 مرداد ماه 
 a day at a time 
ماداميکه فرد با ترديد به دعا و نيايش ادامه مي دهد امکان بروز نتايج محتمل مي باشد . در صورت تداوم بیشتر تقريبا بطور قطع او آرامش بيشتر ، ترس کمتر و خشم کمتري را تجربه خواهد کرد . به مرور زمان شهامتي را به دست خواهد آورد که تشنج آفرين نيست . او قادر خواهد بود که شکستها و پيروزيها را همانگونه که اتفاق افتاده اند بنگرد بدون آنکه قصد توجيه کردن آنها را داشته باشد و مسايل و مشکلات بصورتي سازنده به نظر خواهد رسيد و نقش تخريبی خود را از دست خواهند داد و او  آزادتر و هشيار تر خواهد شد . 
آيا اتفاقات فوق العاده و غير قابل پيش بيني در زندگي جديد من روي داده است ؟
آيا من قادر خواهم بود که از طريق دعا کردن و ارتباط با خداوند به زندگي خود سر و ساماني بخشم ؟
آيا من مي توانم از مواجهه با مشکلات نهراسم و بدون ترس از دست دادن چيز و يا شخصي هر روز با شهامت بيشتر دوست داشتن را تجربه کنم بدون آنکه از چيزي وحشت داشته باشم ؟
آيا من درک کرده ام که خداوند خواهان آنست که اتفاقات خوب زندگي مرا پربارتر و زيباتر نمايد و خواست او سرانجام عملي خواهد شد ؟
" آرام باش و بدان که خداوند در زندگي تو حضور دارد . " 
انديشه امروز 7 مرداد 
 a day at a time 
www.forum.banianbehboodi.ir

RE: کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) - NASIB - 2014-08-04

انديشه امروز 8 مرداد 
a day at a time 
 اکنون که درک کرده ام اعتماد و قدرت ناشي از مصرف مواد هيچگونه کاربردي در حل مشکلات روزانه ام ندارد در جستجوي شهامتي که مرا در تغيير چيزهايي که در توان من است تنها براي 24 ساعت دعا ميکنم . بدون شک اين شهامت ، قدرتي نيست که با تبديل من به يک سوپر من ، مرا قادر سازد که با تمام مشکلات زندگي روبرو شده و به پيروزي دست يابم . در مقايسه من به شهامتي نياز دارم که با حل مسائل ، امروز مرا به فردا پيوند زند . شهامتي که مداوم باشد و هوشيارانه مانع از پرداختن من به نگرانيها و اضطرابهايي گردد که ربطي به مسائل امروز ندارد . 
شهامت امروز براي من چه معنايي دارد ؟
آيا من تنها بايد به اموري بپزدازم که شانسي در جهت تغيير آنها دارم ؟
آيا من مي دانم که تغييرات را نخست بايد از خود شروع کنم ؟
و اين تغييرات را در هر روز براي همان روز ادامه دهم ؟
آيا من درک کرده ام که پذيرش شرايطي که قادر به تغييرش نيستم يک نوع شهامت است ؟
من امروز از خداوند درخواست مي کنم که توانايي روبرو شدن با مسايل روزانه را به من ارزاني دارد تا با اين مشکلات روبرو شده و تعادل زندگي خود را حفظ نمايم . 
" شهامت روبرو شدن با مسائل زندگي در همان روز است . " 
http://www.forum.banianbehboodi.ir
http://www.banianbehboodi.ir

RE: کتاب فقط برای امروز قدیمی(اندیشه امروز) - NASIB - 2014-08-04

انديشه امروز 9 مرداد 
 a day at a time 
 شهامت بايد در طول روز با تمام لحظات زندگي من آميخته باشد ، شهامتي که مرا در پرهيز از استفاده مواد مخدر يا رفتار معتاد گونه ياري دهد . شهامتي مداوم و بدون هيچگونه انحراف و کمبود و ترس از موانع که در طول روز مرا به پيش براند .  در ابتدا شايذ به نظر غير ممکن و يا دور از دسترس باشد ولي از آنجايي که خداوند توانايي رويارويي با مسايل هر روز را به ماداده است بودن شک شهامت مورد نياز در طول روز مدد رسان ما خواهد بود . 
آيا من دعاي آرامش را در تمام موارد و مشکلات زندگي روزانه تعميم مي دهم ؟
آيا خداوند هر روز جديد شهامتي را به من ارزاني خواهد کرد که مرا ياري نمايد ؟
آيا من به اين باور رسيده ام که شهامت هرروز براي همان روز خواهد بود و هر روز جديد با توشه اي جديد از شهامتي ديگر زندگي خواهم کرد و هرگز از اينکه دچار کمبود گردم نخواهم هراسيد ؟
آيا من به خاطر مي آورم که نگرانيها و اضطرابهايي که در روزهاي نخست خاطر مرا آشفته مي کرد با تکيه بر شهامتي که هديه خداوند بود ، امروز مسايل پيش پا افتاده اي بيش نيستند !؟
"خداوندا فقط براي امروز به من شهامت عطا کن " 

انديشه امروز 9 مرداد 
 a day at a time 

http://www.forum.banianbehboodi.ir
www.banianbehboodi.ir