انجمن بانیان بهبودی
مشورت و راهنمایی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن هم وابستگان گمنام CODA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: نشریات و مطالب مربوط به وابستگان (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=321)
+--- موضوع: مشورت و راهنمایی (/showthread.php?tid=6404)

مشورت و راهنمایی - Atlas - 2014-12-07

مشورت یعنی اندیشه های بهتر رابرای انتخاب برتر در اختیار داشتن، مشورت یعنی شناسایی اندیشه های دیگران وخود و با اعتماد به نفس بیشتر در صدد  رفع مشکلات خود ودیگران برآمدن.
 انسانهای موفق و دور اندیش برای رسیدن به اهداف یا گذر از بحرانها و حل مسائل زندگی شان از افراد خردمند و با تجربه طلب مشاوره و راهنمایی می کردند و از نیروی فکر آنها با تحلیل ها و نظرات خودشان برای گشودن گره ها بهره می جستند ، و کمک فکری آنها را از کمکهای مالی شان ارجح تر می دانستند .(( من یک سکه دارم و توهم سکه ای دیگر اگر آنها را به هم بدهیم باز هم هرکدام یک سکه داریم . من یک ایده دارم و تو هم یک ایده دیگر، اگر آنها را باهم بدهیم هر کدام دو ایده خواهیم داشت)

مشورت نتایج مثبت  بسیاری از نظر فردی و اجتماعی دارد، مشورت موجب پیوند دوستیهای جدید می شود و ترس و نگرانی را به انس و الفت تبدیل می کند ، مشورت کردن اعتماد کردن را به ما می آموزد، حتی اگر درجامعه فرد خود رای حاکم شود آفت بزرگیست که باعث می شود شخصیت مردم نادیده گرفته شودو افراد احساس انزجار نمایند و در انجام وظایف شان اهمال نمایند.

افراد خودرای همواره احساس شکست و هراس دارند و به همه چیز و همه کس نااعتماد هستند و در مقابل کنش های دیگران واکنش های نسنجیده و نامناسب از خود بروز می دهند و معمولا انعطاف پذیر نیستند.مشورت باعث می گردد که دامنه دید فرد و همچنین دانش و آگاهی او ارتقاء یابد. مشورت و راهنمایی گرفتن نوعی حس تواضع و فروتنی است که ثمره اش رشد  و آموزش پذیر شدن  می باشد. مشورت قوت قلب است و فرد ،  احساس می کند که پشتوانه و حامی دارد و راهها و بازتاب تصمیمگیری اش را از قبل بررسی نموده ،مشورت خواهی ، یعنی وجدان گروهی و جمعی و همچنین خواست خداوند را برای انجام امور طلبیدن است ، مشورت با نیروی برتر و خداوند همان دعا و مراقبه است ، درخواست راهنمایی از خداوند فکر بسته را گشوده و نفس طغیانگر را آرام و متوازن می نماید ، مشورت سرمایه ای رایگان است که از تجربیات زندگی دیگران به ما منتقل می شود ،و در کل مشورت بعنوان ابزار و وسیله دفاعی ، فرد را از مهلکه ها و بحرانها می رهاند ، با نیروی مشورت فرد پخته تر می گردد و خلاقیتهایش بروز می کند.

RE: مشورت و راهنمایی - sepahrad - 2014-12-07

روباهی از شتری پرسید:
عمق این رودخانه تا چه اندازه است؟
شتر جواب داد:تا زانو
ولی وقتی روباه توی رودخانه پرید،آب از سرش هم گذشت،
و همینطور که دست و پا میزد،به شت
ر گفت:تو که گفتی تا زانو!
شتر جواب داد :بله تا زانوی من،نه زانوی تو.
"هنگامی که از کسی مشورت می گیریم،یا راهنمایی می خواهیم،باید شرایط طرف مقابل و خودمان را هم در نظر بگیریم.بواقع هر تجربه ای که دیگران دارند،ممکن است برای ما مناسب نباشد."
تصویر: images/smilies/huh.gif

RE: مشورت و راهنمایی - Atlas - 2014-12-31

با عاقل مشورت كن، چون فكر او به دور از هوای نفسانی است و با نادان مشورت مكن، زیرا كه

او
تابع هوای نفس باشد. مشورت مكن با آن كه محاط زمان است، بلكه مشورت كن با آن كه

محیط
به زمان باشد.

سقراط