انجمن بانیان بهبودی
از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن هم وابستگان گمنام CODA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: نشریات و مطالب مربوط به وابستگان (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=321)
+--- موضوع: از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... (/showthread.php?tid=6629)

از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... - Arghavan - 2015-01-17

چند پيشنهاد براي تبديل نا اميدي به اميدواري در هموابستگي .....

از طريق افزايش آگاهي خود ميتوانيد بدون هيچگونه وابستگي عشق بورزيد . 
عشق ورزيدن همراه با وابستگي رنج و نا اميدي و نگراني به همراه دارد زيرا انساني ديگر را مننبع و منشاء تكامل و شادي خويش قرار داده ايد. اگر انها را به شيوه اي كه شما از ايشان انتظار داريد همكاري نكنند ، نا اميد ميشويد . 
در عوض بهتر است خود اميدوار باشيد. شما ميتوانيد به هر كسي عشق بورزيد و براي هر انساني با توجه به آنچه كه هست ارزش و احترام قائل شويد " عشق ، احترام و پذيرش با هم اند . بدون اينكه فكر كنيد اگر انها نا اميدتان كنند ، نابود ميشويد . 
"آنتوني ديملو" در كتابش بنام "راهي به سوي عشق" 2 جمله ي تاكيدي بسيار نيرومند دارد كه بشما كمك خواهد كرد تا عشق را بدون وابستگي تجربه كنيد.

1_ من واقعا و در مجموع به تو وابسته نيستم ، فقط خودم را با اين عقيده فريب داده ام كه بدون تو شاد نخواهم بود ...
2_ من تو را آزاد ميگذارم تا خودت باشي ، به افكارت بينديشي، سليقه ي خود را به كار ببري، تمايلاات خودت را دنبال كني و با روشي كه دوست دااري رفتار كني. 
در آن هنگام كه اين دو توصيه را در ارتباط با عشق بدون وابستگي مشاهده ميكنيد ، در مي يابيد همانطور كه يك رنگين كمان يا يك قطعه ي موسيقي بخاطر ويژگيهاي خودشان دوست داشتني هستند، شخص مورد علاقه ي شما نيز با ويژگي هايش اهميت پيدا ميكند.
 شما خود را از زور و اجبار ، رها و آزاد ميكنيد؛ عشق واقعا تشديد ميشود ، همه ي نا اميدي ها از بين ميروند و به جاي درد و غمي كه وابستگي به همراه دارد ،  اميد را در قلب خود جاي ميدهيد .

RE: از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... - Arghavan - 2015-02-02

يك وابسته بيشتر از يك وابستگي داره .. خيلي سخته و درد داره كه بخواهي از يك وابستگي بطور كلي رها بشي ...قطع ميكني ولي ناخودآگاه  بطرف وابستگي ديگر ميروي ..
 در گذشته  وقتي افرادي كه ما انها را دوست داشتيم از ما كناره گرفتند و بعضي هاشون با ما قطع رابطه كردند !!! يا عزيزي را با فوت اش از دست داديم ...   آنقدر براي ما سنگين بود كه زانوي غم بغل گرفتبم و منزوي شديم ..ااحساس كرديم دنيا به آخر رسيده ... حتي از روزگار شكايت كرديم ...

آيا هنوز هم  تصور ميكنم دنيا و ادمهايش بمن بدهكارند ؟ آيا از اينهمه كنترل و تغيير دادن ديگران خسته نشدم ؟ !! 

امروز تقريبا نسبت به وابستگي هايمان  آگاه شديم و ميدانيم كه انتظارات و توقعات بيجاي ماست كه بخواهيم با رفتاري بچگانه به ديگران بچسبيم و اجازه انتخاب به طرف مقابلم ندهيم ، تا آنجايي كه آنها تحمل مان را نداشته باشند و از ما دور بشوند...
درست است كه من لايق احترام و محبت هستم ، ولي آنرا به هر قيمتي تميخواهم و بابت اش رنج نخواهم كشيد ...
انتظار سرپرستي و مراقبت و محافظت بيمورد ما از آنها ، شايد خارج از توان و ظرفيت آنها بود..در حقيقت ما از ديگران سوئ استفاده ميكرديم ..رفتارمان افراطي بود ...

ياد گرفتيم كه مسئول خودمان باشيم  بجاي مهر طلبي خودمان را دوست بداريم ..و برخلاف گذشته با اتكاء به خداوند و توقعي كه از ديگران نداريم حتي سعي ميكنيم انتظار درك از ديگران نداشته باشيم . و به دنبال تاييدشان نباشيم ..

خداوندا ... بمن كمك كن تا از دست وابستگي هاي آزار دهنده رها شوم ...

RE: از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... - Arghavan - 2015-02-20

زني به مشاور خانواده گفت : من وو همسرم زندگي بي نظيري داريم . همه حسرت زندگي ما را ميخورند ، سراسر محبت ف شادي ، توجه ، گذشت و هماهنگي ..... 
 اما سوالي از شوهرم پرسيدم كه جواب او مرا سخت نگران كرده است . 
پرسيدم : اگر من و مادرت همزمان در حال غرق شدن باشيم، چه كسي را نجات خواهي داد ؟
او بي درنگ جواب داد : معلوم است مادرم را ، چون مرا به دنيا اورده و بزرگ كرده و زحمت هاي زيادي كشيده ....!! 
 از آن روز تا حالا خيلي عصبي و ناراحتم ، به من بگوييد چكار كنم؟ 
 مشاور جواب داد : شنا ياد بگير ...

RE: از عدم وابستگي خود لذت ببريد ... - Arghavan - 2015-02-24

وابستگي سالم : چهارچوبي براي تغيير ..

چهارمهارت مهم در وابستگي سالم .
1 _ انديشه مبتني بر پيوند جويي .
2 _هم كوشي احساسي .
3 _ داشتن انعطاف در روابط .
4 _ انگيزه رشد .