انجمن بانیان بهبودی
روزانه هايي از AA - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن الکلی های گمنام AA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: پیام های بهبودی_AA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=228)
+--- موضوع: روزانه هايي از AA (/showthread.php?tid=6722)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

RE: روزانه هايي از AA - sadaf - 2015-02-09

ما آموختیم که چطور شاد زندگی کنیم و میتوانیم به همه نشان دهیم که چطور این کار را انجام دهند...

بله ، ما اعضای انجمن آن رویاها را دیده بودیم .چقدر این رویاها طبیعی بودند .

اتحاد،تاثیرگذاری وحتی بقای انجمن به این وابسته است که بطور مداوم بخواهیم از برخی آمال و آرزوهای شخصی مان به خاطر

امنیت و رفاه عمومی اعضا بگذریم.درست همانطور که از خودگذشتگی به معنای بقای فرد الکلی است،

ازخودگذشتگی به معنای اتحاد و بقای گروه و کل اعضای انجمن است.

دریافته ام که هیچ کس با جنبه روحانی این برنامه مشکلی ندارد.

صداقت ،آمادگی وداشتن ذهنی باز ،از ملزومات بهبودی محسوب می شوند.

آیا حاضرم برای رسیدن به هشیاری هرکاری انجام بدهم؟

به علت بی تجربگی در ارتباط آگاهانه باخدا، حفظ انگیزه در تمام اوقات امکان پذیر نیست.

برخی معتقدند تجربه بهترین معلم است .ولی بنظر من تجربه تنها یک معلم ساده است.

من تنها با تجربه ی ( وابستگی عاطفی ) به خدا از عشق پروردگار آگاهی یافتم.

همیشه از خدا میخواهم نگذارد فراموش کنم این مسیر را او برایم تعیین کرده است.

منابع و ظرفیت های انسانی ما که تحت کنترل اراده قرار دارند، کافی نبودند و بطور کامل با شکست مواجه شدند.

هر روز فرصت تازه ای است تا تصویر اراده خداوند را در فعالیت های خود به کار بندیم.

تنهازمانی به آرامش میرسیم که انتظارات خودرا فراموش کنیم.تا زمانی که در گیر افکار مربوط به خواسته و انتظارات خود هستیم

در ترس ونگرانی به سرخواهیم برد واین امر خطری برای حفظ هشیاری عاطفی محسوب میشود.

باید بیش از پیش واقعیت تسلیم خود در برابر خدا را بپذیزیم.

((گام هفتم زمانی است که تغییر در نگرش ماصورت می گیرد و میتوانیم به کمک تواضع و فروتنی از خود گذشته و رو بسوی خدا 

و دیگران حرکت کنیم.)) زمانیکه سرانجام از خداوند خواستیم موانع بر سر راه رسیدن من به او و نور معنویت را بردارد، قدم در

مسیری روحانی نهادم. آزادی که در این مدت تجربه کردم، بسیار بیشتر از ویژگی هایی بود که مرا در برگرفته بود. به لطف این

گام احساس پاکی میکنم.

تواضع به معنی دست کم گرفتن خود نیست بلکه مقصود اذعان به توانایی در انجام برخی امور و پذیرش بزرگوارانه تعریف و 

تمجید است. خداوند تنها آن چیزی را برایم مهیا می کند که من به واسطه او قادر به انجام آن هستم. تواضع نتیجه ی علم به 

این مطلب است که کار گردان واقعی خداست نه من! . من تنها ابزار هستم و هرکاری که صورت میگیرد، در واقع توسط خدا و تنها 

از طریق من در حال انجام است.

هنگامی که شرایطی پیش می آیدکه باعث برهم خوردن آرامشم میشود،ناراحتی حاصل از این وضعیت مرا وا میدارد تااز خداوند

بخواهم به من در تشخیص نقش خود در ایجاد این وضعیت کمک کند. بااعتراف به ناتوانی خود، متواضعانه از خداوند طلب پذیرش

میکنم وباتمرین تواضع از آرامش و آسودگی خاطر حاصل که خودازمزایای طبیعی اعتماد به قدرتی برتراست،بهرمندمیشوم.

یکی از بزرگترین نقاط عطف زندگی ما زمانی رقم میخورد که دریابیم رسیدن به تواضع باید خواسته قلبی ما باشد نه صرفا چیزی 

که باید آن را داشته باشیم.وقتی در میابیم راستگویی و صداقت در مواجه بامشکلات زندگی آرامش ،آزادی ، و شادی را به من 

هدیه میکند، تاریکی زندگی ام تبدیل به نور تابانی می شود.