انجمن بانیان بهبودی
60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم چهارم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=237)
+---- موضوع: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه (/showthread.php?tid=851)

60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - mehdiast - 2013-10-30

· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه چه بود ؟

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - meshki - 2013-12-01

بیشتر مواقع فکر می کدم در ایجاد رابطه وتداوم ان می تواند نقش بسزای داشته باشد
تنها راه حراست از این رفاقت ها وایجاد عشق و صمیت را در این نوع روابط جست وجو می کردم وبه عنوان ضامن وبقای دوستی به تعبیر غلط از ان استفاده می کردم

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - mohammad - 2014-03-19

بله .اشتباه می گرفتم
ودرنزدخود می پنداشتم حالا که من به اون عشق می ورزم با ایجاد رابطه جنسی به هم نزدیک تر شویم .در صورتی که این وسوسه شیطانی بود.و باعث سو استفاده کردن به جای عشق ورزیدن

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - NASIB - 2014-03-19

تجربه من اینگونه است که بیشتر به دلیل وابستگی های عاطفی به مواد گرایش پیدا ردم نه روابط جنسی!من با دیدن فیلمهای رمانیک و گوش دادن به اهنگهای غم انگیز دوست داشتم جای ان اشخاص باشم!ابتدا به دلیل شرایط ان زمان و خجالتی بودن خودم تمایل به جنس مخالف داشتم اما میترسیدم ولی پس از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی شدیدا وقیح شده بودم و دیکر ترسی از صحبت کردن با دختران را نداشتم و حقیقتا به دنبال یک رابطه احساسی بودم اما پس از اینکه بدلیل کم سن و سالیم و بلد نبودن رابطه درست شکست میخوردم مواد مصرفیم را بیشتر میکردم!!دیدن فیلمهای عاشقانه در سن ۱۳ سالگی خیلی برای م زود بود!این فقط تجربه شخصی است و دیدگاه انجمن نمیباشد مثلا اولین فیلمی که دیدم فیلم هندی معروف ........ بود!فیلمی درام مه روان مرا بهم ریخت و مدام خودم را جای هنرپیشه اش فرض میکردم وچند فیلم از یک هنرپیشه ایرانی که ر فیلم هایش معتاد میشد و یا شکست عشقی میخورد و من گفتم منهم باید معتاد شوم!
و سالهای بعد بدلیل دیدن فیلمهای مبتذل درک درستی باز هم از یک رابطه نداشتم هر چند که در ان سالها بدلیل مصرف مواد تمایلات جنسی ام کم وکمتر میشد!
در هر صورت من نه از عشق درک درستی داشتم و نه از رابطه جنسی، دیدگاه امروزم که ۳۷ ساله هستم اینست که پس از ازدواج به عشق مجازی واقعی که خانواده ام است رسیدم در مورد دوست هم بهترین دوستانم بعضی اعضای انجمن هستند و در مورد عشق حقیقی هم که شک ندارم خداوند است، ای کاش در عمل هم به خدا عشق بورزم نه چیزهای زمینی و پول و نواقص، امین

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - بابک49 - 2019-03-27

من عشق را محصول نیاز جنسی مدانستم. عشق من در شهوت من خلاصه شده بود در نتیجه به محض کامیابی این عشق فروکش میکرد و رابطه خود به خود به سردی می گرائید. نمیتوانستم رابطه صحیح و درستی با اطرافیانم برقرار کنم و همه این عوامل باعث انزوای عمیق تر من و آسیب دیدن خودم و اطرافیانم می شد

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - Kayvanzien - 2019-09-11

(2013-10-30، 09:44 )GOMNAM نوشته است:
· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه چه بود ؟
بله من باعث شد اعتیادم فعال تر بشه و باعث و منشا تمام بدبختی هایم شد

RE: 60-· آیا روابط جنسی را بجای عشق ، اشتباهی می گرفتم ؟ نتیجه اقدام بر روی این اشتباه - amirjavadi - 2020-11-08

60_دوست داشتم روابط جنسی رااشتباه بگیرم وتریپ عاشقی بردارم تازودتر به آن رابطه جنسی که منتظرش بودم برسم ولی بعدازرسیدن به آن وعادی شدن روابطم بعدازمدتی دیگرتمایلی به ادامه آن رابطه ودیدن طرف مقابل نداشتم.امروزه متوجه شدم که عشق بارابطه جنسی خیلی فرق دارد عشق نیازی روحانیست وتعالی بخش وانسان را به شکوفایی میرساند کامل کننده است ومالکیت وخودخواهی درآن وجودنداردسوءاستفاده ودروغ ووعده و وعید درآن معنایی ندارد وخیلی فراتر از جذابیت های جنسی است.هیچ مقیاسی برای اندازه گیری عشق وجودندارد.ونتیجه اقدام برروی این اشتباه آسیب وخسارت زدن به خودمان وطرف مقابلمان پایدارنبودن روابط آشفتگی فکری واحساسی وحال بدی بخاطرناصداقتی اشتغال فکری وبسته شدن دریچه افکارمان غیرقابل کنترل شدن رفتارهایمان وتوجیه کردن خودمان وازبین بردن اعتماد دیگران قطع شدن رابطه ودروغ گفتن ورنجش ازخودمان ودیگران ودوباره وچندباره درچرخه بیماری ومرض قرارگرفتن. من هیچوقت عاشق نبودم فقط احساس عاشق بودن داشتم ومابقی فقط توقع بود وسوء استفاده .?