انجمن بانیان بهبودی
13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم پنجم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=238)
+---- موضوع: 13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط (/showthread.php?tid=947)

13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - mehdiast - 2013-11-02

· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابطم پیدا کنم ؟

RE: 13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - meshki - 2013-12-05

موجب می شود تا متوجه حضور خداود شوم واین که با وجود این همه خطا هنوز زنده ام من امروز با ارتباط سالم با دیگران بندگان او راه حل ودلیل محکمی برای زندگی پیدا کرده ام
امروز برای ایجاد ارتباط ارتباط صحیح با خودم ومردم از تجربه های گذشته استفاده می کنم
خود خواهیخود را میبینم وسعی در تکرار رفتار براساس خود خواهی وخود محوری خود محوری نکنم ومسولیت من با همه برابر است نه بیشتر ونه کمتر
با ود حقیقتی ام بهتر روبرو می شوم وبه دیگران اجازه می دهم تا مرا راهنمای کنند وعکس العملدیگران جهت راهنمای در زندگی ام استفاده می کنم از اجتماع دوری می کنم و سعی می کنم رابطه ی خود را با دیگران صادقانه کنم

RE: 13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - meshki - 2013-12-06

موجب می شود تا متوجه حضور خداوند شوم واین که با وجود این همه خطا هنوز زنده ام من امروز با ارتباط سالم با دیگر بندگان او راه حل و دلیل محکمی برای زندگی پیدا کرده ام
خود خواهی های خود را می بینم و سعی در تکرار رفتار بر اساس خود خواهی و خود محوری نمی کنم
مسوولیت من با همه برابر است نه بیشتر ونه کمتر با خود حقیقی ام بهتر روبرو می شوم و به دیگران اجازه می دهم تا مرا راهنمایی کنند
و از عکس العمل دیگران جهت راهنمایی در زندگی ام استفاده می کنم کمتر از اجتماع دوری می کنم و سعی می کنم رابطه ی خود را بادیگران صادقانه کنم

RE: 13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - mahla - 2014-01-15

ریشه درد و خطاها و ذات اشتباهاتم در واقع نواقص شخصیتی من مانند ترس خودمحوری و خودپسندی است و رفتارهایم نتیجه ذات خطاهایم هستند آب از سرچشمه گل آلود است برای تطهیر باید به ذات و ریشه خطاهایم اقرار و اعتراف کنم برای مثال وقتی من کاری را بر خلاف تمامی اصول روحانی که من همه را با جان و دل پذیرفته ام و جزوی از ارزشهای من است انجام دهم وقتی وجدانم و احساسم ناراحت شود و زمانی که مطابق خواست خدا رفتار نمیکنم و سعی در کنترل دنیا و مردم آن دارم و اشتباهی انجام میدهم به کسی خسارت میزنم علت اصلی این است که شدیدا به اراده شخصی ام به خودمحوری و خودپسندی ام چسپیده ام حرف گوش نمیکنم با راهنمایم مشارکت نمیکنم و الگوهای غلط رفتاری ام را دارم و همینطور از روی این عادات رفتار میکنم و افسوس میخورم کی درست خواهم شد دلیل خطاهایم نواقص اخلاقی است

RE: 13· کارکرد قدم پنج چگونه به من کمک می کند تا راههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابط - amirjavadi - 2020-11-08

13_باخودواقعیم نسبتاآشناشده ام وباشناختی که بواسطه ترازنامه هایم پیداکرده ام سعی میکنم بانواقصم به روابطم آسیب نرسانم اعتمادکردن رایادگرفته ام افراط وتفریط نمیکنم وروابطم بهتر وقویترخواهدشد برای روابطم زیربنای جدید ودرستی پایه ریزی خواهم کرد دیگراجازه نخواهم داد مورد سوءاستفاده قراربگیرم ودرروابطم سوءاستفاده هم نخواهم کرد وراههای جدیدی برای ایجاد و توسعه روابطم پیداخواهم کرد قدم پنج منو باخودم واطرافیانم آشتی میده تادیگه خطاهای گذشته را انجام ندهم ودرشرایط سخت بهم نریزم زیربنای احساساتم راببینم وشناسایی کنم توی روابطم متوقع نباشم اشتباهاتم راتکرارنکنم ازروابط جدیدنترسم ازراههای درست وارد رابطه بشم واز ابزارگذشته استفاده نکنم و دیگران رادرک کنم ازحق انتخابهایم درروابطم بدرستی وآگاهانه استفاده کنم چون دیگر در روابطم کاملا شفاف شده ام تصحیح خطاهایم اثرمثبتی درزیربنای روابطم خواهدداشت وبا ابزارروحانی ودرستی که درقدمهاپیداکرده ام روابطم سالم میشودوبعد ازکارکردقدم پنج یک آرامش نسبی پیدامیکنم وبه یک تعادل نسبی در روابطم میرسم.?