انجمن بانیان بهبودی
14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم پنجم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=238)
+---- موضوع: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / (/showthread.php?tid=948)

14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - mehdiast - 2013-11-02

· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است /

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - meshki - 2013-12-05

خیلی اوقات بیماری اعتیاد می خواهم از روی نفسم اقدام به عملی کنم اما اصول روحانی که در قدم ها اموخته ام این هشدار را به من می دهد که استفاده از هوای نفس موجب خسارت به خود دیگران می شود
اعمال مثبت من از خطاهایم بسیار دور است تمامي رفتار سالم دور است
انجام خطاها مرا از انسان بودن دور می کند ودر اصل از هدف اصلی زندگی دور خواهم شد
فاصله ی این احساس وضعف ها چگونکی خطاهایم شد

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - meshki - 2013-12-06

خیلی اوقات به واسطه ی بیماری اعتیاد می خواهم از روی نفسم اقدام به عملی کنم اما اصول روحانی که در قدم ها اموختم ام این هشدار را به من می دهد که استفاده از هوای نفس موجب خسارت به خود و دیگران می شود
تمامی رفتارهای من که از اعتیاد سرچشمه می گیرد همان چگونگی دقیق خطاهایم هست که از رفتار سالم دور است
فاصله ی این احساس و ضعف ها چگونگی دقیق خطاهایم می باشد
رفتاری که تبدیل به چگونگی خطاهایم شد
خطاهای من می تواند با طرح و زمینه و ریشه باشد و لی اعمال من می تواند بدون پیش زمینه اتفاق بیفتد

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - mahla - 2014-01-15

ریشه درد و خطاها و ذات اشتباهاتم در واقع نواقص شخصیتی من مانند ترس خودمحوری و خودپسندی است و رفتارهایم نتیجه ذات خطاهایم هستند آب از سرچشمه گل آلود است برای تطهیر باید به ذات و ریشه خطاهایم اقرار و اعتراف کنم برای مثال وقتی من کاری را بر خلاف تمامی اصول روحانی که من همه را با جان و دل پذیرفته ام و جزوی از ارزشهای من است انجام دهم وقتی وجدانم و احساسم ناراحت شود و زمانی که مطابق خواست خدا رفتار نمیکنم و سعی در کنترل دنیا و مردم آن دارم و اشتباهی انجام میدهم به کسی خسارت میزنم علت اصلی این است که شدیدا به اراده شخصی ام به خودمحوری و خودپسندی ام چسپیده ام حرف گوش نمیکنم با راهنمایم مشارکت نمیکنم و الگوهای غلط رفتاری ام را دارم و همینطور از روی این عادات رفتار میکنم و افسوس میخورم کی درست خواهم شد دلیل خطاهایم نواقص اخلاقی است

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - mohammad - 2014-05-16

چون در گذشته بیشتر رفتار ها و خطاهایی که مرتکب می شدم به این علت بود .رفتارهای اجبار گونه ای بود که یک طرفش مواد مخدر بود .برای تهیه و مصرفش ،شخصیت واقعی تحت امر مواد نمی توانست مانع بیشتر خطاهایم شود و اعمالی که انجام می دادم متفاوت بود گاهی خوب و گاهی بسیار بد حد تعادل را نمی توانستم نگه دارم در نتیجه اعمال من همیشه متفاوت و غیر قابل پیش بینی بود

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - مهدی40 - 2014-06-02

این سوال تقریبا شکل مرموز بیماری ام رااز من می خواهد راجع به ان بنویسم تا بهتران را برسی کنم.حالا قسمت اول سوال راجع به چگونگی خطاهایم صحبت میکندبه اینصورت که رفتارهایی که منجر به خطا درمن شده است ریشه درنواقص اخلاقی ام دارد مثلا انجاهایی که ازدیگران سواستفاده کرده ام ازروی خودخواهی عمل کرده ام.ولی گاهی پیش امده که ازروی نقشه قبلی برای این که طرف مقابل را اغفال کنم ازصداقتم کمک گرفته ام مثلا به طرف مقابلم صادقانه گفته ام که من خیلی درروابطم خودخواه هستم.تابتوانم با این صداقت به نتیجه عمل ازروی خودخواهی برسم.یا مظلوم نمایی میکنم تااز طرف دیگران مورد ترحم وحمایت قراربگیرم وقتی اینطوری شد ازانها سواستفاده میکنم.به اصطلاح گاهی شکارچیه ماهری هستم گاهی هم خودم رادرمعرض شکارقرارمیدهم تا شکارچی ام راشکارکنم

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - مسعود85 - 2016-12-11

من چگونگی دقیق خطاهایم را به دو دسته کلی تقسیم میکنم.یکی رفتارهایی که از روی ترس هستند مانند نا صادقی در کار به دلیل ترس از بی پولی.مورد سو استفاده قرار گرفتن از روی ترس از تنهایی.خشمکین شدن به دلیل ترس از اینکه امور بر اساس اراده شخصی من پیش نروند و غیره...
دوم اینکه رفتارهایی که برای پر کردن خلا و حس نکردن عواطف دردناک درونم انجام میدهم.مانند به دنبال رابطه با جنس مخالف.پر خوری.استفاده بی رویه از اینترنت.کنترل و قضاوت دیگران

RE: 14· چگونگی دقیق خطاهایمان به چه شکل از اعمال من متفاوت است / - amirjavadi - 2020-11-08

14_اعمال من ظاهرونمای کارم است ولی چگونگی دقیق خطاهایم،علت وریشه ونیت وقصدی است که درباطن دارم واینکه چگونه وچه عواملی باعث میشود تااین خطاراانجام دهم.(خطا ، همان اشتباهی است که آگاهانه انجام میدهم) چگونگی دقیق خطاهایم بیانگروگویای ریشه وزیربنای رفتاروافکارامروزم درگذشته ام است.اعمال ورفتارمن زیربناهایی دارد که موجب این خطاهاشده است وحتی ممکن است ناخودآگاه بوده باشدمانند دروغگویی امروزمان که زیربنای آن ترس، خودکم بینی،تاییدطلبی،کینه ونفرت، انتقامجویی،خودخواهی وخودمحوری احساسات بد واحساس گناه وخجالت واحساس قربانی شدن درگذشته بوده است بابیان کردن واقراربه چگونگی دقیق خطاهایم ازانکارخارج شده وفقط به گفتن اکتفانمیکنم بلکه ازیک الگوی غلط ونادرست رفتاری که باخودمحوری انجام میدادم وبه خودم ودیگران اذیت وآزارمیرساندم آگاه شده وجلوگیری میکنم ودیگراین الگوی رفتاری مخرب واشتباه را تکرارنمیکنم وپی به نواقصی که باعث انجام این خطاهامیشودمیبرم مانندخودخواهی، خودمحوری،حسادت، رنجش،خشم وعصبانیت و......
بررسی چگونگی دقیق خطاهایمان دریچه افکار ودریچه قلبمان راباز نگه میدارد?