انجمن بانیان بهبودی
15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم پنجم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=238)
+---- موضوع: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / (/showthread.php?tid=949)

15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - mehdiast - 2013-11-02

· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم /

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - meshki - 2013-12-06

kkd ddf df من نیاز دارم خطاها را که بارها و بارها تکرار کرده ام را شناسایی کنم و سعی در شناسایی الگوهای رفتاری غلط نمایم تا انچه را موجب خسارت به خود دیگران شده را انجام ندهم و به جای تمرکز روی خطا به دلیل چگونگی انجام خطاها بیندیشم
بیان خود خطا به مثابه تسکیندرد می باشد ولی بیان چگونگی دقیق خطا و علل به وقوع پیوستن خطا در مان درد است
ولی اگر منظور خود خطا باشد نمی توانم ریشه ی ان را پیدا کنم و به طور مجدد دچار همان خطا خواهم شد ما نیاز داریم تا مواردی را که بارها تکرار کرده ایم را بشناسیم و سعی در تغییر خود داشته باشیم و از ان چه به خود و دیگران خسارت زده ایم جاو گیری کنیم

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - meshki - 2013-12-06

[color=#FF1493][size=large][font=Arial] من نیاز دارم خطاها را که بارها و بارها تکرا ر کرده ام را شناسایی کنم و سعی در شناسایی الگوها ی رفتاری غلط نمایم تا انچه را موجب خسارت به خود و دیگران شده را انجام ندهم و به جای تمرکز روی خطا به دلیل چگونگی انجام خطاها بیندیشم بیان خود خطا به مثابه

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - mahla - 2014-01-15

زیرا ریشه مشکل و ذات مشکل است که باقی است مثلا من دروغ میگویم اگر بخواهم فقط دروغ نگویم بدون اینکه به علت اصلی آن که ترسهای خودمحورانه است اقرار نکنم باز هم از روی آن اقدام میکنم من استاد انکار واقعیت و تفاسیر غلط به واسطه انحرافات فکری ام دارم من باید تمام آن قضایا را مو به مو بگویم معلوم کنم که ترسیدم دوستم ندارند و دروغ گفتم در اینجا این کلمه ترس علت العلل تمام رفتارهای من است باید به خود و ذات حقیقی اشتباهاتم و الگوهای غلط رفتاری ام اقرار کنم تا از تکرار آن جلوگیری بعمل آورم وقتی تنها به خود خطا اشاره میکنم با پنهان نمودن ابعاد آن از تاثیر آن میکاهم

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - mohammad - 2014-03-06

چون می بایست متوجه شوم هنگام خطا از چه الگوی شخصیتی پیروی می کنم از طرزتفکرم سرچشمه می گیرد ویا از احساساتم یا از عاداتم.یا از تصورات باطل ویا از انحرافات فکری ام تاثیر پذیرم در شرایط خاص جو گیر می شوم ویا با شرایطی که مرا وادار به انجام خطا می کند آشنا می کند

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - مهدی40 - 2014-06-02

وقتی صحبت ازنیازبه میان میاید ان چیزبرای بهبودی من لازم است همانطور که دوستان دربالا اشاره کردند اقراربه خطا فقط من راارام میکند.مثل مشارکت درموردرفتارهای خارج ازاصول.ولی لازم است که من ماهییت رفتارهیم راشناسایی کنم ونقصهایی که عامل ان رفتارشده راشناسایی کنم تاازالگوها که ریشه درباورهای غلط من دارد استفاده نکنم

RE: 15· چرا نیاز است که من حتماً به چگونگی دقیق خطاهایم ، به جای خود خطا اقرار کنم / - amirjavadi - 2020-11-08

15_به دلیل اصلاح کردن رفتارهایم وشناسایی نواقصی که زیربنای خطاهایم میباشدوجلوگیری کردن ازتکرارمجدد آن خطا ونزدن خسارت دوباره،واین باعث میشودتاازدرون خودم رادرست کرده وبسازم تا الگوهای غلط رفتاری ام را شناسایی کنم تادوباره وچندباره برای خودمان ودیگران مشکل درست نکنم وخسارت نزنم.گاها بیان واقرارخودخطاراباهزاردلیل برای خودمان ودیگران موجه جلوه میدهیم ونمیتوانیم کمک پذیرشویم امابیان واقراربه چگونگی ها ماراکمک پذیرمیکند وبیادمان میاورد که هنوز عاجزیم.وحتمابایدتمایل برای تغییردرمن وجود داشته باشدتابرای پیشگیری از انجام خطامصمم شوم. پیشگیری قبل از درمان ، دیدن چگونگی دقیق خطاهای من است .دراقرارصادقانه هم ،چگونگی دقیق خطاهایمان رامیبینیم. زمانی که درمسیربهبودی هستیم وبااصول 12قدم زندگی میکنیم بجای خودخطا به چگونگی دقیق خطاهایمان اقرارمیکنیم.بررسی چگونگی دقیق خطا یعنی بپذیرم که چگونه وچه عوامل وعلت هایی باعث میشودتامن خطاکنم.
اگرخطاهایمان راریشه یابی نکنیم مجددا دچار انجام وتکرار آن خطاخواهیم شد.
ریشه هرمشکل،ذات واصل وتشکیل دهنده آن مشکل است.?