انجمن بانیان بهبودی
18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم پنجم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=238)
+---- موضوع: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش (/showthread.php?tid=952)

18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - mehdiast - 2013-11-02

· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاشت ؟

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - meshki - 2013-12-06

بدون شهامت تغییر کردن غیر ممکن است کنار گذاشتنشهامت یعنی بهادادنبه ترس ها و ترس هایی که یک عمر برای منرفتار از روی اجبار و عادت همراه داشت من با شهامت پا روی ترس ها می گذارم
شهامت موجب می شود که به نقاط تاریک وجودم دست یابم وبا تمرکز روی انها به سمت روشنی حرکت کنم با شهامت به انچه که خداوند برایم در نظر گرفته نزدیک تر خواهم شد و محکم تر بر قسمت های دیگر بهبودی گام بر می دارم و در نهایت به سوی بیداری روحانی حرکت می کنم

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - mahla - 2014-01-15

شهامت باعث شد من بعد از سالها خودفریبی ریاکاری تزویر و دروغ بلاخره با خودم رک و رو راست شده و خودم را دور نمیزنم و از شر خودم خود را در امان نگهداشته و نگاه میکنم که با خودم دیگران چه کرده ام و این خودخواهی و منیت چه بلایی سر آورده و به بخشهای تاریک وجودم اقرار و اعتراف نموده و این نیاز به شجاعت و شهامت زیادی دارد کاری است که تنها من هستم که برای خودم میتوانم انجام دهم و به لطف خدا و راهنمایم این مهم را انجام دهم وقتی نگاه میکنم به ذات و ریشه خطاهایم به تمام دلایل گرفتاریها و بدبختی هایی که سرخودم و دیگران آورده ام پی میبرم شهامت تغییر را پیدا میکنم

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - mohammad - 2014-03-06

..اصل روحانی شهامت مترادف ترس .گریز. دفاع . پنهان شدن است و مخفی کاری همیشه به ضرر انسان است ..
مخفی کاری راه نفوذ بیماری را باز میکند فرار از واقعیت های زندگی باعث پناه بردن به مخدر ومحرک می شود دفاع کردن وجنگیدن باعث از دست رفتن آرامش می شود . "شهامت باعث میشود بتوانیم از واقعیت های زندگی درس گرفته و آنها را به پذیریم دیگران را به خاطر اشتباه وخطا سرزنش وملامت نکنم مقاومت در برابر تغییر کم می شود مرا در برابر شکست قوی می کند شهامت امید به بخشیدن وپذیزفتن را در من بیشتر می کند

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - مهدی40 - 2014-06-23

شهامت حاصل از این قدم مراازترسهای خودمحورانه بیرون می کشد.برای من مفهوم ترسهای خودمحورانه این است که من علاوه بر اینکه می ترسم دارم خودمحوری هم میکنم به اصطلاح درمورد ترسهایم مشورت نمی کنم حالا دراین قدم من با دیدن واقعیت های گذشته زندگی ام وبرسی خطاهایم بدنبال حقیت هستم .وهمین در کل بهبودی ام تاثیرمیگذاردجون اشتباهاتم تمامی ندارد ولی بمرور ضریب انها کم میشود بخاطراینکه کارکردن قدم چهاروپنج بمن یاد دهد هرجاکه دراشتباه باشم سریع به ان اقرار کنم وزیربنای ان رفتار رابکمک راهنما دربیاورم وهمین درکل بهبودی ام تاثیردارد

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - amirjavadi - 2020-11-08

18_ترسهایم را ازبین میبرد،باشهامت ایمانم قویترمیشود وسپردنم عمیقتر،اصل روحانی شهامت کمک میکنداقدام وعمل وهمچنین اقراری صادقانه داشته باشم وبه نواقصم باتمایل اقرارکنم تابه سمت بهبودی وبیداری روحانی درحرکتی روبه جلو باشم دریچه افکارم بازبماندتاهرکجا که خطامیکنم باشناسایی چگونگی آن سریعا بدان اقرارکنم.ترسهای مامهمترین عامل برای جلوگیری از حرکت واقدام وعمل وبهبودی ماست که با شهامت این ترسهاشناسایی شده وبی اثرمیشوند بدون اصل روحانی شهامت تغییرکردن غیرممکن است شهامت راه نفوذ مرض رامیبنددوکمک میکند فروتن شده وواقعیتهای وجودی خودوزندگی رابپذیریم وازآنهادرس بگیریم شهامت کمک میکند تا بتوانم به یک نفر اعتمادکنم وچیزی به عنوان رنجش درخودم نگه ندارم واز اقرارنترسم باصداقت بنویسم وباشهامت بخوانم و مشورت ومشارکت بکنم چون این هنوز ابتدای راه است اصل روحانی شهامت همیشه برروی بهبودی من تاثیرخواهد داشت.?

RE: 18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش - soni78 - 2022-09-06

(2013-12-06، 09:13 )meshki' نوشته است: بدون شهامت تغییر کردن غیر ممکن است کنار گذاشتنشهامت یعنی بهادادنبه ترس ها و ترس هایی که یک عمر برای منرفتار از روی اجبار و عادت همراه داشت من با شهامت پا روی ترس ها می گذارم
شهامت موجب می شود که به نقاط تاریک وجودم دست یابم وبا تمرکز روی انها به سمت روشنی حرکت کنم با شهامت به انچه که خداوند برایم در نظر گرفته نزدیک تر خواهم شد و محکم تر بر قسمت های دیگر بهبودی گام بر می دارم و در نهایت به سوی بیداری روحانی حرکت می کنم

من چطوری میتونم با شهامت حرفم به یه نفر بگم؟