انجمن بانیان بهبودی
3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم هفتم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=240)
+---- موضوع: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ (/showthread.php?tid=987)

3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - mehdiast - 2013-11-02

· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟

RE: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - meshki - 2013-12-19

اگاهی از فروتنی موجب این میشود متوجه باشم که برای رهای از ضعف های که تمایل به از دست دادن انها ندارم از خداوند کمک بگیرم واین نکته را درک کنم که این ضعف ها برای من مشکل ساز خواهد شد به مرور نیز ان را باید به خداوند بسپارم .اگاهی از فروتنی در قدم هفت به من فرصت می دهد خود را به همان گونه که هستم بپذیرم به من فرصت می دهد که درخواست کمک کنم . چرا که ان قدر بدبختی کشیده ام که تنها راه رهای فروتنانه از نیروی برتر کمک خواستن است

RE: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - NASIB - 2014-01-05

در قدم هفتم متوجه میشوم من قربانی بد شانسی نیستم من بر این باور بودم که انسان بسیار خوب و بدون عیب و نقصی هستم که کشف نشده ام و دیگران قدر مرا ندانسته اند!فروتنی کمک میکند که نسبت به خود احساس مهربانی کنم و در ضمن دست از سرزنش دیگران بردارم'و به این باور رسیدم که انتخابهای گذشته من بوجود اورنده زندگی امروزم بوده است'فروتنی کمک میکند که تمام سعی و تلاشم را برای تغییر انجام دهم اما نتیجه را به خداوند واگذار کنم'

RE: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - mehdiast - 2014-01-18

قبل از آشنایی با انجمن من تعریف درستی از این واژه نداشتم پس از کارکرد قدمها علی الخصوص سر فصل قدم 7 که میگوید ما با فروتنی از او خواستیم کمبودهای اخلاقیمان را برطرف کند با بررسی و شناخت صحیح از خودم و درک اینکه من نیز انسان هستم و نیاز نیست به خودم سخت بگیرم و فشار بیاورم من هم نیازهایی دارم آرزوهایی دارم نواقصی دارم که همه اینها و جسم و روح و روان و احساساتی که دارم مرا تشکیل میدهد و در نتیجه به نقاط ضعف خودم بیشتر واقف شده و نیاز خود را به کارکرد این قدم و درخواست رفع آن توسط خداوند در من بیشتر گردید زیرا من عاجزم و ناتوان و اوست که میتواند.

RE: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - mohammad - 2014-07-01

فروتنی همراه با آگاهی فراتر از فروتنی با دانش است .پذیرفتن خود واقعی و جنگ نداشتن با خود .
خویشتن پذیری ارزشمند است به صلح رسیدن با نظام هستی .آگاهی از تمام خوب بد و جودم و سپردن آنان به نیروی برتر و پذیرش عاجزانه آنها برای تغییر با کمک خداوند و نیروهای برترم .کنار رفتن از سر راه خداوند  ودعوت از خداوند که در تمام جنبه های زندگی ام حتی در خصوصی ترین مراحل و حتی در هنگام که مرتکب خطا بوده ام  حصور داشته باشد .

RE: 3· چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ - amirjavadi - 2020-11-09

3_خودم راهمینطورکه هستم پذیرفته ام دیگرتاییدطلبی وخودمحوری وغرورم باعث نمیشودتاخودم رابدون عیب ونقص وبالاترازدیگران ببینم.من هم به عنوان یک انسان تشکیل شده ام ازاحساسات و نیروهاوانرژی های خوب وبد همچنین از نواقص ومحاسن،که این نوع نگرش مرابانقاط کمبودهایم برای رسیدن به یک تعادل نسبی بیشتر آشناکرد.فروتنی دراین قدم یعنی دست ازجنگ برداشتن،پذیرش واقیت های موجود،خویشتن پذیری،آگاهی ازخوب وبد وجودمان وسپردن آنهابخداوند،فروتنی یعنی اینکه من عاجز وناتوانم یعنی پذیرش کمک خداوند وکنار رفتن ازجلوی خواست واراده او.
باآگاهی ازفروتنی خودم،دیگرافسوس گذشته رانمیخورم و خودآزاری نمیکنم، وجودنواقص وکمبودهایم راپذیرفته ام، ازخودمحوری وتاییدطلبی وغرورکاذبم دست برداشته ام،دیگران رابخاطر گذشته ام وچیزهایی که ازدست داده ام سرزنش نمیکنم،فروتنی باعث شده است تاازخداوندکمک بخواهم تاتغییرکنم.
ازنواقصم ومصرف آن خسته وعاجز شده ام وباآگاهی وتوکل بخداوند اقراربه شکست میکنم که دربرابراستفاده ازنواقصم عاجز وناتوانم و دست ازکنترل کردن آنهاکشیده ام،من باآگاهی ازفروتنی خودم که همان تصویرواقع بینانه ازخودم وجایگاهی که دراجتماع دارم وبخوبی به آن واقف هستم،خیلی راحتترمیتوانم ازخداوند درخواست کنم تاکمبودهای اخلاقی ام رابرطرف کند تااینکه بااراده شخصی خودم جلوبروم.من باخواست واراده خودم نمیتوانم تغییرکنم.
فقط برای امروز،باآگاهی وتکیه برفروتنی خودم ویاری خداوند،باامیدواری زندگی میکنم وخودم رابرای تغییربیشترآماده میکنم تاخداوند تمامی کمبودهای اخلاقی مرابرطرف کند تابه یک تعادل نسبی درزندگیم برسم.?