درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1· آیا به هیچ شکلی در کارکرد قدم هشتم مردد هستسم چرا؟
· آیا به هیچ شکلی در کارکرد قدم هشتم مردد هستسم چرا؟
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB
خیر.کتاب در مورد این قدم گفته بود که در صورت انجام ندادنش بهبودی و مسیرش به مخاطره می افتد و من خیلی سریع لیست کسانی که صدمه زده بودم تهیه کردم
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM

در ابتدا قدم هشتم باعث وحشت مان خواهد شد چرا که ممکن است انقدر خسارت وار کرده باشیم که ایگر قابل جبران نباشد
ویا اصولا از روبرو شدن با کسانی که ازارشان دادیم بترسیم یا این که در فکر این خواهیم بود
که چگونه مارا خواهند پذیرفت وبا پذیرفت وبا ما برخوردی خواهند داشت
تالار گفتمان انجمن بانیان بهبودی
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM
بعضی از ما به شکلی دیگر در این قدم افراط می کنیم : ما نمی توانیم صبر کنیم و می خواهیم هر چه سریعتر همه چیز را درست کنیم . غافل از اینکه ممکن است باعث صدمات جدیدی شویم . ما ناآگاه و غافل به پیش می رویم و نزد همسر و دوستان خود اعتراف می کنیم . خانواده خود را گرد می آوریم و آنها را مجبورمی کنیم که به داستان اعتیاد ما با همه جزئیات گوش دهند ، که ما با این کار خود بدترین ترسهای انها را تأئید می کنیم و نکاتی را که از شانس خوب ما تا آنروز نمی دانستند تعریف می کنیم . در عین هیجان زدگی برای فرزندان خود در مورد اینکه چگونه بیماری داریم که مسئله آن نیستیم و چطور عاشق بهبودی خود هستیم ، و اینکه از این به بعد زندگی چقدر خوب خواهد بود ، صحبت می کنیم . و یادمان می رود که در گذشته چقدر به انها قولهای تو خالی داده ایم . ما یک روز سر زده وارد اتاق صاحب کار خود می شویم و به او اعلام می کنیم که معتاد هستیم و به او می گوییم که تا به حال از راههای خیلی زیرکانه مقدار زیاد پول از او اختلاس یا حیف و میل کرده ایم اما از این کار خود متأسفیم و دیگر آن کار را تکرار نمی کنیم . اگر چه ممکن است تجربه ما از شتاب در جبران خسارت به این شدت نباشد اما مطمئناً منظور متن فوق را درک می کنیم که : اگر سعی کنیم بدون مشورت با راهنمای خود و بدون طرح و برنامه جبران خسارت کنیم ، ممکن است باعث خسارت جدیدی بشویم .
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: mohammad
اکثر ما برای کار کرد این قدم ترس و تردید داریم .علت آن است .که به قدم 9 و جبران خسارت فکر می کنیم .مادر قدم 8 فقط لیست خسارات وارده به خود و دیگران را می نویسیم . و آماده می کنیم خود را برای جبران خسارت هاییکه راهنما تشخیص می دهد و خودم شتاب زده عمل کنم و باعث خسارت های بدی شوم
"اندکی صبر سحر نزدیک است"
پاسخ
سپاس شده توسط: محمد.-.

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star کتابخوانی قدم هشتم(راهنمای کارکرد قدم) GOMNAM 1 1,964 2015-05-24، 01:21
آخرین ارسال: داود
  11· تشخیص چگونگی دقیق خطاهایمان ، به چه شکل در قدم هشتم برای ما ارزشمند است ؟ GOMNAM 3 4,043 2014-05-08، 11:28
آخرین ارسال: meshki

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان