درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و ششم آذر
#1
انگیزههای خدمت 26 آذر

«هر چیزی که در حین خدمت NA اتفاق میافتد، باید از تمایل به رساندن موفقیتآمیزتر پیام بهبودی به معتادی که هنوز در عذاب است، سرچشمه گیرد.»

کتاب پایه

v

انگیزههای ما اغلب برای ما غیر منتظره هستند. در اولین روزهای بهبودی، این انگیزهها تقریباً همیشه غیر منتظره بودند! آموختهایم انگیزههای خود را از طریق دعا، مراقبه، قدمها و صحبت با راهنما و سایر معتادان بررسی کنیم. وقتی متوجه تمایل شدید خود به انجام کاری یا داشتن چیزی میشویم، بررسی انگیزههای خود برای پی بردن به اینکه واقعاً چه چیزی میخواهیم، فوقالعاده مهم است.

در اوایل بهبودی، بسیاری از ما قبل از اینکه بررسی انگیزههای خود را به طور منظم شروع کنیم، با شور و اشتیاق زیادی به خدمت مشغول شدیم. مدتی طول میکشد تا از دلایل اصلی اشتیاق خود آگاه شویم. شاید بخواهیم دیگران را تحت تأثیر قرار دهیم، استعدادهای خود را به نمایش بگذاریم یا به فردی شاخص و مهم تبدیل شویم. حال شاید این تمایلات در محیط دیگری مضر نباشد و از راه دیگری بروز پیدا کند. اما در خدمت NA این تمایلات میتوانند آسیبی جدی به وجود آورند.

وقتی تصمیم میگیریم به NA خدمت کنیم، در واقع تصمیم میگیریم به معتادان در دستیابی به بهبودی و حفظ آن کمک کنیم. باید انگیزههای خود را در خدمت با دقت بررسی کنیم و به یاد داشته باشیم که گریزاندن معتادان در حال مصرف از متقاعد کردن آنها برای ماندن آسانتر است. وقتی به آنها تقلب، فریبکاری یا فخرفروشی نشان دهیم، تصویر غیر جذابی از بهبودی را به نمایش میگذاریم. اما تمایل عاری از خودپسندی به خدمت به دیگران، محیطی جذاب را برای معتادی که هنوز در عذاب است، به وجود میآورد.

v

فقط برای امروز: انگیزههای خود را برای روحیه واقعی خدمت بررسی میکنم.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، GOMNAM ، sadaf
#2
زندگی راز های بسیار دارد.بزرگترین آن ها عشق است .
عشق بر کسانی آشکار می شود که به هیچ تقلیل می یابند.
قلب آنها می گوید؛«من هیچم خدایا همه چیز «تو » هستی».آنها به خاطر خدا زندگی می کنند.
کارهای روزانه ی خود را به عنوان ستایش خدا انجام می دهند.پیوسته دعا می کنند«خداوندا! شکوه وجلال از آن «تو»ست.»
خدا شهد عشق خود را در قلب آنها می ریزد.آنها در دنیا زندگی می کنند واما از آن جدا هستند.
پاره ای از خدا هستند،قلب آن ها با خدا ارتباط دارد و دست های شان به نیازمندان یاری می رساند.

جی پی واسوانی بیست و ششم اذر
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، sadaf ، mahla
#3
بنام خدا

شور حسینی:

شور حسینی که اصطلاحی است در بین اعضا استفاده میشود قسمتی از بیماری ماست که در آن هیجان و ترس و اضطراب نهفته است و این نقص کم کم دربین ما نسبت به رشد روحانی و درکی که کرده ایم محو می شود.
فقط برای امروز:سعی میکنم از سه دشمن درونی ام که باعث بر فعال کردن چندین نقص میشود دوری کنم و با آرامش با مسایل روزمره روبرو شوم تا باعث دردسر در روند زندگیم نشود.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، sadaf ، mahla
#4
Music 
اندیشه امروز-بیست و ششم آذر ( a dat at a time )

اکنون که زندگی خود را فارغ از دغدغه اعتیاد هر روز برای همان روز ادامه می دهیم قادریم درخواستهای غیر منطقی خودرا از کسانی که دوست داریم متوقف کنیم . می نوانیم مهربان باشیم ، چیزی که تا بحال نبوده ایم . ما می توانیم با صبر و متانت به دیگران توجه کرده و ابراز همدردی و همدلی نماییم و حتی افرادی را که دوست نداریم شامل مهربانی خود قرار دهیم . ما حداقل می توانیم سعی بر آن داشته باشیم که با آنها مودب باشیم و آنها را درک کنیم .
فقط برای امروز آیا من تلاش خواهم کرد که بجای فهمیده شدن دیگران را درک کنم و با دیگران در کمال ادب و احترام رفتار کنم ؟
آیا من فراموش کرده ام که در گذشته چگونه همچون یک اسفنج تمام توجه و تاثرات افراد فامیل و دوستان را جذب کرده تا حدی که آنها را به ندامت کشانده ام ؟آیا من آموخته ام که دادن بهتر از گرفتن است ؟
آیا من قادرم که علاقه و مهربانی ، توجه و همدردی خود را به دیگران پیشنهاد نمایم و توجه به دیگران به صورت قسمتی از وجود و زندگی در آید ؟

"بخشش قسمتی از بودن است "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .
مشگل اینه که به بعضیا بیشتر از حدشون بها دادم 
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، NASIB ، mahla
#5
Music 
26 آذر
در گذشته شيوه‌ی ارتباط من با خداوند برمبناي نیازهایی بود که از درخواست‌های مادي، برطرف کردن ترس‌ها، لعن و نفرین این و آن و درخواست بهبودی برای عده‌ای که با سلیقه‌ی من جور در بیاید و یک لیست بلند از خواسته‌های نامعقول بود. هيچ موقع به درستي دعا و نيايش که در امروز و با اصول برنامه است نمي‌كردم. هميشه در حال معامله کردن با خداوند بودم. رفتار من با خالق مهربان در حد کسی بود که باید همه‌ی نیاز و درخواستم را انجام دهد. امروز مي‌دانم كه خداوند مسؤل من است و مرا حمايت مي‌كند و دائم در فكر من است. هرگز مرا رها نكرده و نمي‌كند. آيا هنوز هم اميال و آرزوهايم را به صورت دعا و نيايش به خداوند ديكته مي‌كنم؟ امروز مي‌دانم كه خداوند نياز مرا مي‌داند و نسبت به قابليت‌هايم به من رزق و روزي مي‌دهد. آيا مي‌دانم وقتي زندگي و اراده‌ام را به خداوند مي‌سپارم خودم را در مقابل اتفاقات مرموز بيمه كرده‌ام؟ امروز به شعور و اراده محدود خودم بهاء نمي‌دهم. چون قدرتي فراتر از همه‌ی قدرت‌ها حامي و پشتيبان من شده است. اين قدرت فقط و تنها وقتي در اختيارم قرار دارد كه در مقابل اراده و خواست خداوند تسليم باشم.
به خالق خود اعتماد كن!
مشگل اینه که به بعضیا بیشتر از حدشون بها دادم 
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB ، mahla
#6
26 آذر
در نهان با خود فكر ميكنم "اگر فقط خرد لايتناهي را داشتم" اگر فقط مي توانستم هر چيزي را از فبل پيش بيني كنم ، يك مسير روشن ، آگاهي داشتن از اينكه چطور بايد هر لحظه از زندگي ام را صرف كنم . اما پس از چند بار امدن به جلسات الانان اين نكته به من ياد آوري شد كه فقط آنچه را كه امروز با ان سر و كار دارم ميتوانم كار كنم . نمي دانم كه فردا چه پيش خواهد آمد آنچه كه مسلم است من با عدم آگاهي از آن ها بهتر زندگي ميكنم اگر ميدانستم كه چه پيش مي آيد ، بجاي زندگي كردن ، تمام وقت خود را صرف تلاش براي رهايي از اين تجربه دردناك صرف ميكردم و چه چيزهاي بزرگي را از دست مي دادم . من مي توانم به نيروي برترم اعتماد كنم تا در جريان امروز مرا راهنمايي كند . در نتيجه براي آينده آماده خواهم شد . وقتي آينده فرا رسد قادر ميشوم تا با آنچه كه با خود مي آورم برخورد كنم . اين باعث ميشود كه از تمام مواهبي كه زندگي عرضه ميكند لذت ببرم لحظاتي كه در غير اين صورت با نگراني سپري ميشوند .
ياد آوري براي امروز
يك پند قديمي ميگويد : وقتي كه بخواهد بدرخشد ، خواهد درخشيد اگر من تمايل به گوش دادن و فرا گيري و فراگيري بشوم . وقتي زمان آن فرا برسد . تمام اطلاعاتي را كه نياز دارم بدست خواهم آورد فقط براي امروز خواهم دانست كه در پناه دستان خوبي هستم . فقط براي امروز سعي خواهم كرد تا فقط در جريان اين روز زندگي كنم . و همه مشكلات من به يكباره رفع نمي شوند _ (همه مشكلات را به يكباره بر دوش نكشم) .
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: sadaf ، Atlas ، mahla
#7
بازتابهاي روزانه الکلي هاي گمنام 

بيست و ششم آذرماه 
صداقت با تازه واردين 
به او دقيقا همان چيزي را که براي شما رخ داده بگو و بر ويژگي هاي معنوي تاکيد کن . 
الکلي هاي گمنام 

يکي از شگفتي هاي الکلي هاي گمنام اين است که من تنها به بيان آنچه برايم اتفاق افتاده است مي پردازم . 
من وقت خود را براي نصيحت تازه واردان هدر نمي دهم . زيرا اگر توصيه و نصيحت موثر بود هيچ کس در وهله اول به الکلي هاي گمنام روي نمي آورد . تنها کاري که بايد انجام دهم اين است که به آنها نشان دهم چگونه به هشياري دست يافته و زندگي من تغيير کرده است . اگر نتوانم ويژگي هاي معنوي برنامه الکلي هاي گمنام را مورد تاکيدقرار دهم  ، در کار خود صادق نبوده ام . افراد تازه وارد نبايد تصور نادرستي از هشياري داشته باشند . هشياري من تنها به واسطه عنايت قدرت برتر بوده و اين نکته اي است که بايد براي ديگران بيان کنم . 

کتاب بازتابهاي روزانه الکليهاي گمنام 
فقط براي امروز الکليهاي گمنام 

مشگل اینه که به بعضیا بیشتر از حدشون بها دادم 
پاسخ
سپاس شده توسط: Atlas ، NASIB ، mahla
#8
تعطیلی ششم آذر طبق بند ح از ماده ۳۷ قانونی به نام قانون « احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور» ،  ششم آذر مصادف با هشتم ربیع‌الاول به‌مناسبت روز شهادت امام حسن‌عسکری و آغاز امامت حضرت‌مهدی ، تعطیل رسمی تعیین شده است.
پاسخ
سپاس شده توسط:


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز+ اندیشه امروز-بیست وپنجم آذر mahla 5 1,372 2014-12-17، 01:14
آخرین ارسال: sadaf
  فقط برای امروز-چهارم آذر mahla 6 1,731 2014-11-25، 01:04
آخرین ارسال: sadaf
  فقط برای امروز-سوم آذر GOMNAM 7 1,748 2014-11-25، 12:55
آخرین ارسال: sadaf
  فقط برای امروز-پانزدهم آذر mahla 5 1,698 2014-09-19، 08:55
آخرین ارسال: NASIB
  فقط برای امروز-سیزدهم آذر mahla 6 1,716 2014-09-19، 08:29
آخرین ارسال: NASIB

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان