درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز-بیستم مرداد
#1
20 مرداد گوش دادن فعال

«از طریق گوش دادن فعال چیزهایی را میشنویم که برای ما مؤثر هستند.»

کتاب پایه

v

اکثر ما با توانایی ضعیفی برای گوش دادن به معتادان گمنام رسیدیم. اما برای استفاده کامل از "ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر"، باید گوش دادن فعال را بیاموزیم.

گوش دادن فعال برای ما به چه معناست؟ در جلسات این امر بدین معناست که وقتی فردی صحبت میکند بر صحبتهای او تمرکز کنیم. تا وقتی جلسه خاتمه پیدا کند، افکار و عقاید شخصی خود را کنار میگذاریم. در این هنگام است که آنچه را شنیدهایم بررسی میکنیم تا تصمیم بگیریم از کدام یک از عقاید استفاده کنیم و کدام یک را بیشتر بررسی کنیم.

میتوانیم از مهارتهای گوش دادن فعال خود در راهنمایی نیز استفاده کنیم. تازهواردها اغلب با ما درباره برخی از "حوادث مهم" زندگی خود صحبت میکنند. در حالی که این حوادث ممکن است از نظر ما مهم نباشند، اما برای تازهواردی که تجربه کمی در زندگی کردن بر اساس زندگی آن طور که هست دارد، مهم است. گوش دادن فعال به ما کمک میکند با احساساتی که این حوادث در زندگی رهجو به وجود میآورد، همدردی کنیم. با این درک، درباره اینکه در مورد چه مسائلی با آنها صحبت کنیم، ایده بهتری داریم.

توانایی برای گوش دادن فعال در انزوای ناشی از اعتیاد، برای ما ناشناخته بود. امروز، این توانایی به ما در شرکت فعال در بهبودی خود کمک میکند. از طریق گوش دادن فعال، هر چیزی را که در NA به ما ارائه شده، دریافت میکنیم و عشق و علاقهای را که نسبت به ما ابراز شده، کاملاً با دیگران در میان میگذاریم.

v

فقط برای امروز: سعی میکنم شنوندهای فعال باشم. وقتی دیگران صحبت میکنند و وقتی با دیگران صحبت میکنم، گوش دادن فعال را تمرین میکنم.
پاسخ
سپاس شده توسط: NASIB
#2
جهان در دست های ایمن خدا قرار دارد.
پیوسته،اتفاق درست در زمان درست روی می دهد.
تمام ارسالهایم تجربه گذشته ام است و دیدم نسبت به بهبودی تغییر کرده است و اینها نیست
پاسخ
سپاس شده توسط: mahla ، GOMNAM
#3
20 مرداد
امروز رضايت از چگونگی برگزاری شرايط و استفاده از امكانات و قدرت امرار زندگي و پذیرش و تحمل دیگران با همين امكانات، مرا در مسير بهبودي هدايت و دلگرم مي‌كند. گاهی از خودم می‌پرسم: آيا گذشته‌ی دردناكم را به خاطر دارم؟ آیا به لحظات دردناک و خوشحالی‌هایم احترام می‌گذارم؟ آيا زندگي كنوني‌ام بهتر از گذشته نيست؟ امروز مي‌دانم كه بدترين روز بهبوديم خيلي بهتر از بهترين ايام گذشته‌ام است. آيا امروز زماني كه نااميد و افسرده زندگي را براي خودم و اطرافيانم سخت كرده‌ام با يادآوري درد و رنج گذشته به سمت بهبودي برمي‌گردم؟ آيا متوجه هستم كه با مقايسه كردن زندگي امروزم با گذشته‌ی دردآورم به داشته‌هايم بيشتر پي مي‌برم؟ آیا متوجه شده‌ام که من فقط حق دارم زندگی خودم در امروز را با زندگی گذشته‌ام مقایسه کنم؟ امروز به لطف و مرحمت خداوند كه شامل حال من شده است، تا از تارهاي نامرئی اسارت وابستگي‌های مرگبار گذشته رها شوم، من به رهایی و آزادی از هوای نفس خودم فكر مي‌كنم و از او به اين خاطر سپاسگزارم. من امروزم را به خاطر گذشته و حسرت نداشته‌هایم و خلأهایم تلف نمی‌کنم، می‌دانم زندگی محلی برای امرار آن است، بهتر است بابت چیزایی صرف کنم که صدمه نزنم.
تجربيات گذشته، سرمايه آينده!
هر که مرا حرفی بیاموزد٬ مرا بنده خویش قرار داده است.
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM
#4
من علیرضا معتاد خدارو شکر میکنم به خاطر پاکی امروز از خدا صبر میخام و عاشق بهبودی پیداکردن هستن خدایا تو این روزها رو به من نعمت دادی نعمت نفس کشیدن نعمت آرامش دیگر خمار نیستم دماغم را نمیکشم بدنم درد نداره دربه در دکتر اعصاب و روان نیستم دربه در مواد  فروش نیستم دنبال قرص نیستم داروخانه ها رو گز نمیزنم ببینم چه دارویی خوبه نئشم کنه حالم خوبه روزهای خماریم باید یادم نره روزهای سم زدایی باید یادم نره آخرین روزهای مصرفم که باعث بدبختی من بود باید یادم نره خدایا شکر گزارم خدایا سپاسگزارم خدایا ممنون خدایا دوستت دارم
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فقط برای امروز-نهم مرداد mahla 4 1,370 2018-07-31، 10:04
آخرین ارسال: a.valijam@gmail.com
  فقط برای امروز-بیست ویکم مرداد mahla 3 1,539 2015-08-12، 01:59
آخرین ارسال: ARSAM
  فقط برای امروز-هفدهم مرداد mahla 3 1,608 2015-08-08، 02:30
آخرین ارسال: ARSAM
  فقط برای امروز-پانزدهم مرداد mahla 3 1,357 2015-08-06، 01:59
آخرین ارسال: ARSAM
  فقط برای امروز-چهاردهم مرداد mahla 3 1,395 2015-08-05، 01:27
آخرین ارسال: ARSAM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان