درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1-آیا هرگز به عواقب اولین بار مصرف فکر کرده اید؟
بنام خدای مهربان
 خوب یادمه هر بار که قطع مصرف میکردم طولی نمیکشید که این فکر به ذهنم میرسید که محمد تو الان تپل مپل شدی و اینبار میتونی یه مصرف موفقیت امیز داشته باشی.تو میتونی طوری مصرف کنی که جسمت داغون نشه و به مشکل برنخوری.ولی هر بار که اقدام به مصرف مجدد میکردم جنون و شهوت عجیبی تو مصرف مجددام ایجاد میشد.خیلی حریص تر از قبل میشدم. خیلی زیاد به این مسئله فکر میکردم.اما فقط به جسم ام و اینکه اینبار میتونم  موفیقت امیز مصرف کنم فکر میکردم.اصلا به عواقبش فکر نمیکردم.           چون اصلا اگاهیی از بیماری اعتیاد نداشتم.من جزء اعضای لغزشی ام.اخرین باری که لغزش کردم حدود4سال پاکی داشتم و با برنامه اشنایی داشتم. مسایل پیش پا افتاده و ساده (مثل غرور.طمع.احساس دزدی و...)منو زمین زد. باز هم تجربه گذشته  رو مجددا تجربه کردم و اینبار با اگاهی. میخواستم فقط یه نوع مواد مصرف کنم , اون هم بطور موفقیت امیز.ولی دوستان وقتی به خودم امدم که توی تیمارستان بودم. سه بار اقدام به خودکشی کرده بودم.افسردگی شدید گرفته بودم.دیگه حتی 2 ساعت پاکی واسم ارزو شده بود.(تجربه گذشته )
(تجربه حال)نه .من به مواد فکر نمیکنم.من در گذشته بقدری ضعیف بودم که برای فرار  از مشکلات و مقابله باترس ام  به مواد پناه میبردم.اما امروز انجمن ابزاری در اختیار من قرار داده که نه تنها به فکر مصرف مجدد نیستم  بلکه
خیلی وقته نه وسوسه شدید شدم.نه حال خرابی میکشم.نه خسارتی میزنم و نه به مواد و نه به موادفروش  ونه به مصرف مجدد فکر میکنم. زندگی و افکاری
اروم و روان دارم . از همه مهتر اینه که به دنبال شناختی دقیق از درون خودم هستم و پذیرفتم که من یک بیمارم و محکوم ام به تغییر.
 متوجهه شدم که مشگل ما مواد نیست! مشگل ما بیماری اعتیاد است.
همیشه باید یادم باشد که من یک معتادم و مصرف یک بار برایم  زیاد و هزاران بار کافی نیست.

پاسخ
سپاس شده توسط: مرسده ، NASIB ، GOMNAM ، Atlas ، .masoomeh. ، امیرامیدوار
خیردرگذشته فقط به فکرتهیه ،مصرف ولذت کاذب آن بودم وبفکرعواقب آن نبودم ولی امروزفهمیده ام که مصرف یکبارزیاد وهزاربارکافی نیست .من بااولین بارمصرف به آشفتگی های زمان قبل بازمی گردم به همین خاطرازاولین بارمصرف خودداری می کنم.
پاسخ
سپاس شده توسط: Atlas ، مرسده ، GOMNAM
با سلام به همه عزیزان و آرزوی سلامتی برای همه رفقا و هموطنانم ، خیلی خوبه که این انجمنو پیدا کردم و به محض ثبت نام با این سوال برخورد کردم .... باید بگم عجیبه که آدم اینهمه میبینه و میشنوه که اعتیاد خطرناکه اما این چه حسیه که انسان هیچ فکر به عواقب نمیکنه انگار انسان معتاد یکی از خصلتهاش اینه که فکر میکنه خاصه و چیزی که دیگری رو نابود میکنه نمیتونه اون رو نابود کنه
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM
من شش ماه پاکی بودم که میل یکبار مصرف به سرم زد که از برج هشت پارسال تا الان دست و پنجه میزنم باش ولی خداراشکر دباره برگشتم فهمیدم یکبار مصرف مساوی با بدبختی و گرفتاری دباره در دام اعتیاد تنهای نشستن کار نکردن و همه چی.
پاسخ
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  11-ایا پس از لغزش هایتان فکر کرده ایداین بار با دفعات قبل تفاوت خواهد داشت؟ GOMNAM 6 4,951 2016-01-16، 03:07
آخرین ارسال: star
  13-آیا فکر می کنید دیگر نمی توانیدمواد مخدر مصرف کنید. اگر اینطور است چرا؟ GOMNAM 6 3,745 2015-06-10، 12:24
آخرین ارسال: داود
  16-آیا تنها شرط عضویت در این برنامه که تمایل به قطع مصرف است برای پاک نگه داشتن شما ک GOMNAM 4 5,233 2015-06-09، 01:28
آخرین ارسال: داود

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان