درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8- آیا می‌توانستید در مواقع بخصوص به دوستان هم‌دوره‌ای با قاطعیت «نه» بگویید، اگر غیر

8- آیا می‌توانستید در مواقع بخصوص به دوستان هم‌دوره‌ای با قاطعیت «نه» بگویید، اگر غیراز این بود توضیح دهید؟

.
حتی روز " مرگم " هم تفاهم نخواهیم داشت
                                  من  اون روز سفید می پوشم
                                                                 وتو سیاه
پاسخ
سپاس شده توسط: شاپور الف ، sadaf ، NASIB ، amirhosein
نه چنین جرات و توانایی نداشتم و به راستی نه گفتن مانند بزرگترین خطا که احساس شرمساری و خجالت و حتی گناه برایم داشت. در اثر همین نقیصه غرور و انکارم به من تلقین میکرد که هیچ مردی هرگز بکسی نه نمیگوید و نه گفتن باوری بود در زندگیم که اگر بگویم زندگی هم به من نه خواهد گفت و تا زنده هستم زمانه با من سرجنگ خواهد گذاشت. نه گفتن مانند یک حرف ممنوعه در زندگیم در اومده بود و من نه در مقابل همدوره ایها بلکه سایرین هم نه را نمیگفتم تا از آنها تأیید بگیرم. گاهی ممکن بود دونفر از من چیزی مشابه را میخواستند و من اجباراً از یکی دیگر معذرت خواهی میکردم و از او تقاضای بخشش میکردم و مسلماً از آن ببعد با من سرسنگین میشد و من برای منت کشی هرکاری میکردم.
پاسخ
سپاس شده توسط: sadaf ، NASIB ، amirhosein
من با این نه گفتن همیشه و همه وقت و همه جا مشکل داشتم.واین مشکل دیرینه‌ی من هست.من به هر دلیل با گفتن نه مشکل دارم و به همین دلیل هست که این همه مشکل برای من ساخته شده است.من امروز هم نمیتوانم نه بگویم.زیرا من از این ترس دارم که اطرافیانم من را ترک کنند و من تنها بمانم.چون من از تنهای بیذار هستم.ترس دارم از تنهای
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  55- اکنون چگونه مي‌توانيد از خودتان در مقابل وسوسه‌هاي قمار و شرط بستن دوستان هم‌دوره GOMNAM 1 432 2014-04-08، 03:53
آخرین ارسال: شاپور الف
  49- در چه شرايط و مواقع احساس شرمندگي و خجالت و گناه مي‌كنيد؟ GOMNAM 1 466 2014-04-08، 03:45
  46- شما چگونه مي‌توانيد در برابر اصرار و اغواگری و وسوسه‌هاي شدید دوستان هم‌دوره‌اي‌ت GOMNAM 1 412 2014-04-08، 03:41
  45- آيا فكر مي‌كنيد اگر فقط قماربازي و یا شرطبندی خودتان را ترك كنيد و دوستان هم‌دوره GOMNAM 1 445 2014-04-08، 03:40
  36- آيا پذيرفته‌ايد كه دوستان همبازي و هم‌دوره‌ای شما از شما قوي‌ترند و در هر موقعيتي GOMNAM 1 478 2014-04-08، 03:29

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان