درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنّت دهم
#1
 
سنّت دهم
نیکوتینی های گمنام هیچ عقیده ای در مورد مسایل خارجی ندارد و نام نیکوتینی های گمنام هر گز نباید به مباحث اجتماعی کشانده شود.
سنت دهم به ما یاد آوری می کند تا هدف اصلی مان که پیام رسانی به معتاد نیکوتین در حال عذاب است را به انجام رسانیم. بنا بر این نیکوتینی های گمنام نباید تمرکز خود را با درگیر شدن در مسایل و مباحث خارجی منحرف سازد.
به عنوان معتادان نیکوتین می دانیم که مصرف نیکوتین خطرناک است و در حقیقت ممکن است عده ای از اعضا بر این عقیده باشند که می بایست مصرف آن را در جامعه محدود کرد و یا تحت کنترل در آورد. ممکن است بگوییم باید بر علیه شرکت های تولید دخانیات شکایت کنیم، برای ممنوعیت نیکوتین اعلامیه پخش کنیم، با گروه هایی که مخالف مصرف نیکوتین هستند همکاری کنیم یا از سیاست های محدود کردن مکان های مصرف دخانیات پشتیبانی کنیم.
سنت دهم به صراحت می گوید " نه."
ما به عنوان یک گروه نیکوتینی های گمنام هیچ عقیده ای در مورد شرکت های دخانیات، محصولات تنباکو و یا مصرف نیکوتین توسط دیگران نداریم. هر یک از ما به تنهایی ممکن است عقاید گوناگون در این مورد داشته باشیم. اما به عنوان یک گروه نیکوتینی های گمنام هیچ عقیده ای در این مورد نداریم.
زمانی همه ما از مصرف نیکوتین، به هر روشی که مصرف می کردیم، لذت می بردیم. چگونه قطع مصرف کردیم؟ چگونه به باور رسیدیم؟ چگونه از این اعتیاد قدرتمند رها شدیم....؟ این ها چیزهایی است که باید برای کمک رسانی به معتادی که هنوز در عذاب است در نظر بگیریم.
هیچ یک از اعضا که از نام نیکوتینی های گمنام استفاده می کند_ یا_به عنوان سخنگوی برنامه _ یا_ به عنوان نماینده نیکوتینی های گمنام معرفی شده است نباید هیچ عقیده مذهبی، سیاسی، اصلاح مسئله نیکوتین و غیره را مورد بحث قرار دهد. نیکوتینی های گمنام هیچ چیز را تایید و یا رد نمی کند. ما حتي مخالف توليد و فروش توليدات تنباکو هم نيستيم. ما هيچ عقيده اي در مورد كمك هاي مالي دولت به كشاورزان برای تولید تنباكو و يا اين كه تنباكو چگونه و كجا بسته بندي يا مصرف مي شود نداريم. با وجود اين كه نيكوتيني هاي گمنام يك برنامه معنويست اما هيچ عقيده اي در مورد مذهب و موسسه هاي مذهبي ندارد. بسياري از ما با مذاهب و ديدگاه هاي سياسي متفاوتي به اينجا آمده ايم. اگر هر عضو از مذهب يا سياست بخصوصي پشتيباني كند، نه تنها سنت اول كه اهميت اتحاد مشترك ماست از بين خواهد رفت بلكه انجمن نیز نابود خواهد شد.
مؤسسان انجمن الكلي هاي گمنام هوشمندانه تصميم گرفتند تا در مورد توليدكنندگان الكل هياهو به پا نكنند يا در جنبش ممنوعيت مصرف الكل شركت نكنند. آنان دریافته بودند چنين حركتي بيهوده است و باعث نابودي زير بناي بهبودي شان مي شود. به همين صورت انجمن نيكوتيني هاي گمنام نمي تواند به خاطر شكايت عليه شركت هاي دخانيات يا تغيير قوانين در ارتباط با اينكه مردم چگونه و كجا نيكوتين مصرف كنند، از هدف اصلي خود منحرف شود.
بسياري از مصرف كنندگان نيكوتين به روش هاي گوناگون سم زدايي مي كنند. استفاده از هر يك از اين روش ها به شخص بستگي دارد و اعضاي ديگر و گروه هيچ دخالتي در آن نمي كند. هدف اصلي ما حمايت از در ترك باقي ماندن است نه اينكه ياد دهیم چگونه مي توان ترك كرد.
رعايت اين سنت ممكن است كمي سخت باشد زيرا هر يك از ما تجربه قطع مصرف داريم. به هر حال وقتي به عنوان نماينده نيكوتيني هاي گمنام عمل مي كنيم بايد از بحث و جدال ها پرهيز كنيم و به جاي آن تمركزمان را بر سلامت عقل، توانايي و اعتدال انجمن همياري مان بگداريم تا بتوانيم به تازه واردان كمك كنيم.


 
پاسخ
سپاس شده توسط: Arghavan ، مونا ، شاهرخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان