درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین


تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنّت يازدهم
#1
 سنّت يازدهم
خط مشی روابط عمومي ما بنا بر اصل جاذبه است تا تبليغ. ما لازم است هميشه گمنامي شخصی خود را در سطح مطبوعات، راديو، تلويزيون و فيلم حفظ كنيم.
وقتي به مصرف نيكوتين معتاد بوديم اختيار زندگي از دست مان خارج شده بود. تا آنجا كه مي توانستيم نيكوتين مصرف مي كرديم. يكي بار كم و هزار بار كافي نبود. هر كاري براي تهيه نيكوتين مصرفي مان مي كرديم. به هر جا مي رفتيم بدون توجه به حريم ديگران با دود سيگار، فيلتر سيگار و آب دهان انداختن محيط را آلوده مي كرديم.
سنت يازدهم حد و مرز ما براي پيام رساني به اشخاصي كه خارج از برنامه هستند را تعيين مي كند. یکپارچگی و بقای انجمن ما به این سنت که خود را طی زمان به اثبات رسانده است بستگی دارد. یقینا ما می خواهیم مردم از پیشنهادها و کارآیی ما آگاه شوند. بنابر این، لازم است تمرکز خود را به جای اشخاص معطوف اصول روحانی برنامه نماییم. ما می خواهیم مردم به خاطر اصول روحانی برنامه جذب شوند و نه به خاطر اشخاصی که در آن شرکت می کنند. گمنامی نه تنها حافظ عضو است، بلکه برنامه را نیز در برابر نواقص انسانی حفاظت می کند.
گمنامی چیزی نیست که هر عضو آن را برای خود تعیین کند. ممکن است عضوی با خود فکر کند: " برای من اهمیت ندارد همه بدانند عضو نیکوتینی های گمنام هستم، من چیزی ندارم که از دیگران پنهان کنم." بایستی بداند که این یک برنامهمااست و یک برنامه مننیست! یکی از اصول روحانی نیکوتینی های گمنام فروتنی می باشد که لازمه بهبودی ماست. اگر عضوي كانون توجّه قرار گيرد ممکن است با عث حسادت و رقابت سایر اعضا شود. به این شکل اتحاد گروه رو به فرسایش می گذارد. اعضا نیکوتینی های گمنام باید کاملا هشیار باشند. با وجود این که ما هیچ گونه وابستگی به الکلی های گمنام و برنامه های دوازده قدمی دیگر نداریم اما در عین حال بخشی از یک جامعه بهبودی مشابه هستیم و لازم است با محترم شمردن آنان و حرمت گذاشتن به این سنت با پیام رسانی اصولی به همه، قدر شناسی خود را از نیکوتینی های گمنام به انجام رسانیم.
وسایل ارتباط جمعی از اشخاص معروف برای تبلیغات استفاده می کنند. ممکن است این تبلغات و آگهی ها برای ان شرکت یا موسسه موثر باشد، اما خطری هم وجود دارد. اگر شخص معروفیت خود را از دست بدهد محصول آن شرکت نیز اعتبار خود را ازدست خواهد داد. نیکوتینی های گمنام بر این باور است که لغزش حقیقتی است که هیچ یک از ما از خطر آن در امان نیستیم. نیکوتینی های گمنام بینشی را که از الکلی های گمنام دریافت کرده است با جان و دل می پذیرد _ پیام رسانی شخصی روش مناسبی برای رساندن پیام بهبودی نیست.
بسیاری از تازه واردان از زبان دیگران یا از طریق اطلاع رسانی های جلسات محلی از وجود انجمن نیکوتینی های گمنام آگاه شده اند.
تا کنون آگهی های گوناگون اطلاع رسانی روش مهمی در مطلع نمودن معتاد نیکوتین در عذاب، از وجود انجمن نیکوتینی های گمنام بوده است. در ابتدای شکل گیری انجمن نیکوتینی های گمنام یکی از اعضا شرحی از برنامه نیکوتینی های گمنام را در مجله ( ریدرز دایجست ) به چاپ رساند که باعث آگاهی بسیاری مردم از وجود انجمن ما شد. داستان هایی که در قسمت " سنگ صبور" این مجله در مورد اعضای نیکوتینی های گمنام به چاپ می رسید توجه بسیاری از مردم را به این انجمن جلب کرد. این ها شخصیت پردازی نبود زیرا تمرکز بر روی انجمن بود.
راه های گوناگونی وجود دارد تا به اطلاع عموم برسانم که هدیه برنامه ما چیست؟
دفتر خدمات جهانی جزوه های مناسبی مانند: معرفی نیکوتینی های گمنام، معرفی نیکوتینی های گمنام به مراکز پزشکی و خطاب به تازه وارد و راهنما را برای اطلاع رسانی در اختیار دارد. دفتر خدمات جهانی همچنین سی دی هایی را جهت اطلاع رسانی عمومی در اختیار دارد که می تواند از طریق ایستگاه های رادیویی محلی آن ها را برای اطلاع عمومی پخش کند.
بعضی دیگر از شیوه های اطلاع رسانی به این گونه است: اعلام جلسات محلی در روزنامه ها، کارت ویزیت، فراهم آوردن اطلاعات لازم برای سازمان بهداست ملی، ارایه نشریات نیکوتینی های گمنام به مراکز سم زدایی، زندان ها و بیمارستان ها.
اگر عضوی کتابی بنویسد یا با رسانه های ارتباط جمعی مصاحبه نماید می تواند از اسم و فامیل استفاده کند به شرطی که خود را عضو نیکوتینی های گمنام معرفی نکند و خود را فقط معتاد به نیکوتین معرفی نماید.
اگر اشخاص خود را به عنوان عضو نیکوتینی های گمنام معرفی کنند، در این صورت می بایست چهره آنان پنهان و فقط از اسم کوچک استفاده کنند.
بسیاری از مردم با مطلع شدن از برنامه فوری جذب آن نمی شوند. بهترین روش پیام رسانی به مشارکت گذاشتن تجربه، امید و نیرو، بیان کردن ماهیت نیکوتینی های گمنام و زندگی کردن با اصولی روحانی برنامه است. اگر تازه واردان آنچه را می بینند و می شنوند برایشان جذابیت داشته باشد، در این صورت خوش آمد گویی گرم ما را تجربه خواهند نمود.
در عین محترم شمردن تازه واردان هر گز به آن ها نمی گوییم به برنامه ما احتیاج دارند و یا باید چکار کنند! ما موفقیت اعضا را تضمین نمی کنیم. ما فقط راه را نشان می دهیم.
فروتنی و ایمان اصول روحانی هستند و برای این که یک برنامه روحانی باقی بمانیم لازم است ایمان و فروتنی را در تمام خط مشی روابط عمومی مان به کار ببریم.


 
پاسخ
سپاس شده توسط: Atlas ، Arghavan ، مرسده ، مونا ، ارمین ، شاهرخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان