درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20· درگذشته چگونه از صداقت با خود اجتناب می کردم ؟ امروز برای تمرین صداقت چه کارها
· درگذشته چگونه از صداقت با خود اجتناب می کردم ؟ امروز برای تمرین صداقت چه کارهایی انجام می دهم ؟
پاسخ
سپاس شده توسط: mahla ، tiyam ، jahan
قبلا هیچ گاه به اصل روحانی صداقت اعتقاد نداشتمو همیشه از انکار به عنوان ابزار استفاده می کردم اما امروز باور دارم که صداقت تنها لازمه ی پاک ماندن است و برای رهایی از هر گونه ترس انکار خود کم بینی خود بزرگ بینی از قداقت استفاده می نمایم
و با شهامت و صداقت چگونگی دقیق به وقوع پیوستن خطاها را بیان می کنم و برای تمرین صداقت کارهای ذیل را انجاممی دهم
تمرین به روشن بینی دست برداشتن از خود فریبی گرفتن ترازنامه و بیان احساس ها به بهترین شکل ممکن تقویت باورهای جدید د عا کردن برای رسیدن به ازادی
تالار گفتمان انجمن بانیان بهبودی
پاسخ
سپاس شده توسط: mahla ، GOMNAM ، tiyam ، jahan
من هیچگاه مسئولیت خودم و رفتارهایم را نمیپذیرفتم و غالبا در حال خودفریبی و توهمات و خیالپردازیها و تفاسیر خود از واقعیت داشتم و خویشتن پذیر نبودم و از تبعات ناشی از فرار نموده و یلخی زندگی میکردم من با صداقت با خود و در نتیجه با تواضع و فروتنی بیگانه بودم و امروز با این مقدار از آشنایی با خودم سهم و نقش خود را سعی میکنم ببینم و اینکه بیماری خود را بیشتر پذیرفته و دیگر با خودم غریبه نیستم خوشحالم که این راه را یافتم با مشارکت صادقانه با خود و راهنما و جلسات نقابها ی خودفریبی را از خود دور میکنم و به ذلال درون بدون پارسانمایی سری میزنم فقط سعی میکنم به خودم دروغ نمیگویم
هر که مرا حرفی بیاموزد٬ مرا بنده خویش قرار داده است.
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، nima ، tiyam ، jahan

به آرزوهایی که داشتیم رسیدن سخت بود .درنتیجه با مصرف مخدر به توهم روی می آوردیم .صداقت شهامت می خواهد من امروز شهامت لازم را برای صادق بودن دارم .از واقعییت ها فرار نمی کنم برای تمرین دروغ نمی گویم فریب نمی دهم .خودم را دور نمی زنم سعی می کنم همه زندگی را به همانگونه که هست به پذیرم .رفتار بد واشتباه خود را توجیه نمی کنم به نقش خودم وخطایی فکر می کنم .وچگونگی دقیق آن را می پذیرم و اقرار می کنم
"اندکی صبر سحر نزدیک است"
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM ، nima ، tiyam ، jahan
در گذشته از روی ترس و نداشتن پذیرش حقیقت.تمام رفتارهای نادرست خود را انکار میکردم.مثلا در حد بیهوشی الکل مصرف میکردم و میگفتم همه دنیا الکل مصرف میکنند.
ولی امروز در پذیرفتن خطاهایم ترس را کنار میگذارم.در مورد انها مشورت میکنم.به انها اقرار میکنم.خودم را دور نمیزنم.هر اعتراضی را توهین تلقی نمیکنم.خودم را کامل نمیدانم.هنگام رنجش از تراز قدم 4 استفاده میکنم.این را متوجه شدم انکار یک خطا باعت استمرار ان خطا میگردد
پاسخ
سپاس شده توسط: GOMNAM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  16· آیا باور دارم که کار کردن قدم پنج باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟ چگونه ؟ GOMNAM 5 4,212 2016-12-13، 12:33
آخرین ارسال: مسعود85
  8· چگونه اقرار کردن می تواند مسیر زندگی ما تغییر دهد ؟ GOMNAM 5 4,478 2016-11-29، 01:06
آخرین ارسال: مسعود85
  18· چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم ، بر روی کل بهبودی من تأثیر خواهد گذاش GOMNAM 4 5,753 2014-06-23، 08:45
آخرین ارسال: مهدی40
  17· راههایی که از آن طریق می توانم شهامت لازم برای کارکرد این قدم را پیدا کنم چه م GOMNAM 4 3,475 2014-06-10، 08:18
آخرین ارسال: مهدی40
  3· برای غلبه بر ترس از کارکرد قدم پنج ، چه کارهایی انجام می دهم ؟ GOMNAM 4 4,317 2014-05-16، 06:26
آخرین ارسال: mohsen..yazd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان