انجمن بانیان بهبودی
سخنان ناب - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: سرگرمی و شنیدنی (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=268)
+--- انجمن: دنیای اس ام اس (پیامک) SMS (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=269)
+---- انجمن: پند آموز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=272)
+---- موضوع: سخنان ناب (/showthread.php?tid=4246)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

RE: سخنان ناب - mohammad - 2014-10-14

گوارا ترين زندگي را کــسي دارد که به آنچه دارد و به آنچه خداوند به او داده خرسند باشد .

RE: سخنان ناب - mohammad - 2014-10-14

تعصب در دانش و فلسفه مانند هر تعصب دیگر نشانه خامی و بی مایگی است
و همیشه به زیان حقیقت تمام می شود.

ابن سینا

RE: سخنان ناب - sepahrad - 2014-10-14

هنگامی که بودا برای اولین بار به روشنی رسید از او سوال شد
"ایا شما خدا هستید؟"باسخ داد "نه"
"ایا قدیس هستید؟" "نه"
"بس چه هستید؟"
و او جواب داد "من بیدارم."

RE: سخنان ناب - MOZHGAN - 2014-10-16

[تصویر:  mahfeladabi_com8.jpg]

مادرم میگفت شنیدم پسر همسایه خیلی مومن است
نمازش ترک نمیشود
زیارت عاشورا میخواند
روزه میگیرد
مسجد میرود
خیلی پسر با خداییست
لحظه ای دلم گرفت ........
در دل فریاد زدم باور کنید من هم ایمان دارم
نماز نمیخوانم ولی لبخند روی لبهای مادرم خدا را به یادم می آورد
دست های پینه بسته پدرم را دست های خدا میبینم
زیارت عاشورا نمیخوانم ولی گریه یتیمی در دلم عاشورا برپا میکند
به صندوق صدقه پول نمی اندازم ولی هر روز از آن دخترک فال فروش فالی را میخرم که هیچوقت نمیخوانم
مسجد من خانه مادربزرگ پیر و تنهایم است که با دیدن من کلی دلش شاد میشود
خدای من نگاه مهربان دوستی است که در غم ها تنهایم نمیگذارد
برای من تولد هر نوزادی تولد خداست و هر بوسه عاشقانه ای تجلی او
مادرم خدای  من و خدای همسایه یکیست فقط من جور دیگری او را میشناسم و به او ایمان دارم
خدای من دوست انسان هاست نه پادشاه آنها
"فریدون فرخزاد"

RE: سخنان ناب - mohammad - 2014-10-16

تمامی روابط آیینه هایی هستند که خودتان را به شما نشان می دهند
و تمامی مردم نیز آموزگار شما به شمار می آیند

RE: سخنان ناب - sepahrad - 2014-10-16

تقدیر :
نمی دانم کتاب سرنوشت چه چیز برایم خواهد نگاشت و مرا به کدامین جاده بی انتها رهنمون می سازد نمی دانم خدا در وجودم چه دید که مرا به نبردی سخت با دستان پر زور زندگی دعوت کرد اما هر چه هست من ازدقایق زیبای زندگی لذت خواهم برد چون می دانم آن را دوباره تجربه نخواهم کرد.
شاید آ مده ام تا روشنایی روز را در دل تاریکی شب تجربه کنم و به دیگران بگویم در اوج تاریکی هم می توان نگاهی زیبا داشت وشمعی افروخت . شاید آ مده ام تا از موسیقی برگ در گوش شبنم تازه متولد شده لذت ببرم و به شعر دلاویز زندگی معنایی تازه بخشم .
می دانم گاهی از پرسه در کوچه های سرد سرنوشت خسته می شوی و زبان به شکوه می گشایی طلایی ترین لحظه تعالی روحت مبارک تو به دیدار خدا نایل شده ای .می دانم سالها صبوری کرده ای و ازدریچه احساست با مردم شهر سخن گفته ای تا توراباورکنندواز روزنه امید به پنجره زیبایزندگی نگاه کرده ای تا عطر خوش همدلی را استشمام کنی استوار باش و به راهت ادامه بده سر انجام روزی صدایمان را خواهند شنید و باورمان خواهند کرد. بخشی از تقدیر به دست ما نگا شته نمی شود وبخش دیگرش حا صل تدبیر ما ست.می توانیم سرنوشت سنگی را انتخاب کنیم که ساکن است وهیچ اثری در دنیا نخواهد داشت و روزی خواهد مرد یا سرنوشت رودی را داشته باشیم که درمیان لحظه ها جاری می شود تاطراوت وسر سبزی را به زمینیان هدیه کند و رویشجوانه ماندگاری را جشن می گیرد تو چگونه سرنوشتت رارقم خواهی زد سعی کن بهترین انتخاب را داشته باشی چون خدا تو را لایق بهترین ها آفریده است .

مردم اغلب , بی انصاف , بی منطق و خود محورند ولی آنان را ببخش . . .

اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کند ولی مهربان باش . . .

اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش . . .

نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکو کار باش بهترینهای خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد و در نهایت می بینی که هر آنچه هست همواره میان تو وخداوند است نه میان تو و مردم . . .

RE: سخنان ناب - sepahrad - 2014-10-17

"" ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ ""
« ﺩﻛﺘﺮ ﺍﺳﺘﻴﻮ ﻣﺎﺭﺍﺑﻮﻟﻰ »
--------------------------
…* ﻭﻗﺘﻰ ﺭﻭﺯ ﺟﺪﻳﺪﻯ ﺷﺮﻭﻉ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ
ﻗﺪﺭﺷﻨﺎﺳﺎﻧﻪ ﺗﺒﺴﻤﻰ ﻛﻦ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺑﻪ ﺗﺎﺭﻳﻜﻰ ﺭﺳﻴﺪﻯ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺍﻭّﻟﻴﻦ ﻛﺴﻰ ﺑﺎﺵ ﻛﻪ ﺷﻤﻌﻰ ﺭﻭﺷﻦ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺑﻰ ﻋﺪﺍﻟﺘﻰ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺍﻭّﻟﻴﻦ ﻛﺴﻰ
ﺑﺎﺵ ﻛﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻣﺤﻜﻮﻡ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺑﻪ ﺩﺷﻮﺍﺭﻯ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﻯ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺑﻪ ﻛﺎﺭﺕ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺑﺪﻩ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﺕ ﻣﻰ ﺭﺳﺪ ﺯﻧﺪﮔﻰ ﺑﻪ ﺯﻣﻴﻨﺖ ﻣﻰ ﺯﻧﺪ،
" ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ" ﻭ ﺑﺎ ﻣﺸﻜﻞ ﺑﺴﺘﻴﺰ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﺴﺘﮕﻰ ﻭ ﻧﺎﺍﻣﻴﺪﻯ ﻣﻰ ﻛﻨﻰ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ "
ﻭ ﺑﻪ ﺭﺍﻫﺖ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺑﺪﻩ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺯﻣﺎﻧﻪ ﺳﺨﺖ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ" ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺳﺨﺖ ﺗﺮ ﺷﻮ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﻋﺸﻖ ﺁﺯﺍﺭﺕ ﻣﻰ ﺩﻫﺪ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ" ﻭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻋﺎﺷﻖ ﺷﻮ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﻛﺴﻰ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺭﻧﺞ ﺩﻳﺪﻯ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺍﻟﺘﻴﺎﻡ ﺑﺪﻩ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﻛﺴﻰ ﺭﺍ ﺩﻳﺪﻯ ﻛﻪ ﮔﻢ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺭﺍﻩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﻭ ﻧﺸﺎﻥ ﺑﺪﻩ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺩﻭﺳﺘﻰ ﺑﻪ ﺯﻣﻴﻦ ﺍﻓﺘﺎﺩ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺍﻭّﻟﻴﻦ ﻛﺴﻰ ﺑﺎﺵ ﻛﻪ ﺩﺳﺘﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻮﻳﺶ ﺩﺭﺍﺯ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺷﺎﺩﻣﺎﻧﻰ ﻣﻰ ﻛﻨﻰ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺩﻝ ﻛﺴﻰ ﺭﺍ ﺷﺎﺩ ﻛﻦ ....…* ﻭﻗﺘﻰ ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺍﻧﺘﻬﺎ ﻣﻰ ﺭﺳﺪ، " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ" ﻭ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﺮﺱ ﻛﻪ ﺑﻴﺸﺘﺮﻳﻦ ﺗﻼﺷﺖ ﺭﺍ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﯼ ....…* " ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ " ﻭ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻛﺴﻰ ﻛﻪ ﻣﻰ ﺗﻮﺍﻧﻰ، ﺗﺒﺪﻳﻞ ﺷﻮ ...."""" ﻫﻤﻴﺸﻪ ﺟﺮﺃﺕ ﻛﻦ .... """"

RE: سخنان ناب - زهرا20 - 2014-10-18

آری از پشت کوه آمده ام…
چه می دانستم این ور کوه باید برای ثروت، حرام خورد؟!
برای عشق خیانت کرد
برای خوب دیده شدن دیگری را بد نشان داد
برای به عرش رسیدن دیگری را به فرش کشاند
وقتی هم با تمام سادگی دلیلش را می پرسم
می گویند: از پشت کوه آمده!
 ترجیح می دهم به پشت کوه برگردم و تنها دغدغه ام سالم برگرداندن گوسفندان از دست گرگ ها باشد، تا اینکه این ور کوه باشم و گرگ!