انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سوم آبان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آبان ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=330)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سوم آبان (/showthread.php?tid=1098)

فقط برای امروز-سوم آبان - mahla - 2013-11-03

اصول را به شخصیتها ترجیح دادن3 آبان

«گمنامی اساس روحانی تمام سنتهای ماست و همواره یادآور این است

که اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم.»

سنت دوازدهم

v

«ترجیح اصول به شخصیتها.» بسیاری از ما هرگاه سنتهای دوازدهگانه خوانده میشود، این کلمات را همزمان با خواننده به زبان میآوریم. این حقیقت که این کلمات به کلیشه تبدیل شدهاند، به هیچ وجه از اهمیت آن چه در خدمت و چه در زندگی ما نمیکاهد. این کلمات نوعی تأکید هستند: «به وجدان خود گوش میدهیم و صرف نظر از اینکه چه کسی دخیل است، کار درست را انجام میدهیم.» و این اصل به عنوان یکی از سنگ بناهای بهبودی و سنتهای ما عمل میکند.

«ترجیح اصول به شخصیتها» واقعاً به چه معناست؟ بدین معناست که ما چه دوست داشته باشیم یا نه، با همه کس با صداقت، فروتنی، همدردی، صبر و تحمل رفتار میکنیم. ترجیح دادن اصول به شخصیتها به ما میآموزد که با همه افراد عادلانه رفتار کنیم. قدم دوازدهم از ما میخواهد که اصول را در همه امور خود به کار گیریم؛ سنت دوازدهم پیشنهاد میدهد که این اصول را در روابط خود با همگان به کار گیریم.

در روابط خود با دوستان و پس از ترک جلسات نیز اصول را اجرا میکنیم. اجرای اصول برای همه روزها، در رابطه با همه کس و در همه زمینههای زندگی لازم است.

v

فقط برای امروز: به وجدان خود گوش میدهم و عمل درست را انجام میدهم. تمرکز من بر اصول است، نه بر شخصیت.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-20

درقلب خویش دانه های مهربانی وعشق بکار،وقتی که بهار می رسد دانه ها به شکوفه های پاکی وآرامش تبدیل خواهند شد

RE: فقط برای امروز-روز به روز -شاپور الف - NASIB - 2014-01-29

خداوندا: امروز به من كمك كن تا از اشتباهات گذشته‌ام عبرت و از آنها تجربه بگيرم. من ديگر جایی برای اشتباهات بزرگ و خطاهای سرکوبگر ندارم و نمي‌خواهم به خاطر اشتباهات و خطاهایم خجالت بكشم و خودم را از ديگران پنهان كنم. آيا هنوز هم سعي مي‌كنم تا اصلاً یا كمتر اشتباه كرده باشم؟ امروز مي‌خواهم با پذيرش خودم و اين كه ممكن است اشتباه كنم، خودم را توبيخ نكنم. زندگي دائم در حال تغيير كردن است و من هم مجبورم در جریانات این روند تغيير و رُشد پیدا كنم و بدانم که من انسانم و جایزالخطاهستم و در همه حال و شرایط احتمال اشتباه كردن هم مي‌رود. امروز مي‌دانم كه ممكن است، كه اشتباهات من باعث خسارت به كسي و یا کسانی شود و من هم سعي مي‌كنم با قبول مسؤليت اشتباهاتم، خودم از كساني كه خسارت ديده‌اند، جبران خسارت كنم. من در امروز هستم و می‌توانم فقط برای امروز برنامه‌ای بریزم که توانایی انجامش را داشته باشم. باید به خاطر بسپارم که ذهن بیمارمن متخصص‌تخیلات و توهمات است و از تفکر کردن من هراس دارد. آیا در قسمتی از تفکراتم در امروز جایی برای مشورت کردن با راهنما و دیگر دوستان گذاشته‌ام؟ امروز حتي از اشتباه كردن نمي‌ترسم!
تجربه چراغ راه امروز و فردایم است! 3 ابان

RE: فقط برای امروز-سوم آبان-از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-20

فقط برای امروز-سوم آبان-از کتاب اندیشه امروزa day at a time
3آبان
گاهي‌ در برنامه‌ از طريق‌ تجربيات‌ تلخ‌ و درسهاي‌ دردناك‌ مي‌آموزيم‌ كه‌ در روابط‌، باساير اعضاء گروه‌ «كينه‌» دشمن‌ شماره‌ يك‌ مي‌باشد. كينه‌ جويي‌ بيش‌ از هر عامل‌ديگر قدرت‌ ويرانگي‌ دارد. كينه‌ جويي‌ منشأ تمام‌ بيماريهاي‌ روحاني‌ است‌. اعتياد علاوه‌ بر جسم‌ و روان‌، روح‌ما را نيز در معرض‌ آسيب‌هاي‌ جدي‌ قرار داده‌ است‌. همراه‌ با بهبودي‌ جسمي‌ وفكري‌ ما نيازمند بهبودي‌ روحاني‌ نيز مي‌باشيم‌.آيا من‌ آگاهم‌ كه‌ كينه‌ جويي‌ بيش‌ از همه‌ به‌ وجود خود من‌ صدمه‌ مي‌زند و فكر مرامسموم‌ مي‌كند؟ خداوندا مرا ياري‌ كن‌ تا از كينه‌ و نفرت‌ كه‌ در طول‌ دوران‌ اعتياد وجو مرا تسخيركرده‌ است‌، رهايي‌ يابم‌. آيا من‌ فكر كرده‌ام‌ كه‌ كينه‌ و نفرت‌ ممكن‌ است‌ زاييده‌ ترس‌ باشد. ترس‌ از دست‌ دادن‌يك‌ كار، يك‌ دوست‌ و يا يك‌ موقعيت‌.خداوند حامي‌ و شفا دهنده‌ است‌ و مرا در پاك‌ كردن‌ ذهن‌ و روحم‌ از كينه‌ و نفرت‌ياري‌ خواهد داد.

«كينه‌ و نفرت‌ را از وجود خود پاك‌ كن‌»
 فقط برای امروز-سوم آبان-از کتاب اندیشه امروز a day at a time