انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سیزدهم آبان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آبان ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=330)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سیزدهم آبان (/showthread.php?tid=1105)

فقط برای امروز-سیزدهم آبان - mahla - 2013-11-03

13 آبان ابراز و دریافت عشق

«...ابراز عشق میکنیم، زیرا این عشق به رایگان به ما بخشیده شده است. وقتی نحوه ابراز عشق را یاد میگیریم، مرزهای جدیدی به روی ما باز میشود. عشق میتواند جریان انرژی زندگی از فردی به فرد دیگر باشد.»

کتاب پایه

v

ابراز و دریافت عشق، اساس زندگی است. این امر وجه مشترکی همگانی است که ما را با اطرافیان خود مرتبط میسازد. اعتیاد ما را از این ارتباط محروم کرد و ما را در خود محبوس نگاه داشت.

عشقی که در برنامه NA پیدا میکنیم، دنیا را دوباره به روی ما میگشاید. قفس اعتیاد را که زمانی در آن محبوس بودیم، باز میکند. از طریق دریافت عشق از اعضای NA شاید برای اولین بار متوجه شویم عشق چیست و چه کار میتواند انجام دهد. از اعضای انجمن میشنویم که درباره مشارکت کردن عشق صحبت میکنند و استحکامی را که این امر به زندگی آنها میبخشد، احساس میکنیم.

کم کم میپنداریم اگر ابراز و دریافت عشق معنای زیادی برای دیگران دارد، میتواند به زندگی ما نیز معنا دهد. احساس میکنیم در آستانه کشف بزرگی هستیم، اما با این وجود، احساس میکنیم اگر عشق خود را در میان نگذاریم، معنای عشق را کاملاً درک نمیکنیم. این کار را امتحان میکنیم و ارتباط گمشده میان خود و دنیا را کشف میکنیم.

امروز، متوجه میشویم آنچه آنها میگفتند، درست بود: «ما فقط با مشارکت کردن آنچه كه داریم می‌توانیم آن را حفظ كنیم.»

v

فقط برای امروز: زندگی مرز جدیدی برای من است و وسیلهای که برای جستجوی آن استفاده میکنم، عشق است. عشقی را که دریافت کرده به رایگان ابراز میکنم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-20

آنچه لذت می بخشد الزاماً نیک نیست و آنچه ناخوشایند است یا دردناک،همیشه بد نیست.
نه این را بطلب و نه از آن دیگری روی گردان.
از هر آنچه خداوند پیش می آورد خرسند باش.
هر آنچه برای ما بخواهد،بیماری یا سختی،فقر یا درد،بدنامی یا فلاکت همه برای ما بهترین است.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آبان الکلی های گمنام - sadaf - 2014-01-14

بازتاب سیزدهم آبان ماه
بار و بنه دیروز

بزرگان گفته اند که هیچ کس قادر به درک زندگی خود نخواهد بود؛ مگر آنکه جستجوی درونی برای او تبدیل به یک عادت شود و قادر به اعتراف و پذیرش آنچه می یابد باشد و صبورانه و مصرانه برای اصلاح اشتباهات خود تلاش کند.

دوازده گام و دوازده سنت

امروز آنقدر مشکل برای رسیدگی وجود دارد که دیگر نیازی به یدک کشیدن چمدان مشکلات دیروز نیست. اگر به دنبال فرصتی در آینده هستم، باید حساب امروز را تسویه کنم. بنابراین دربارۀ اشتباهاتم و نحوۀ جلوگیری از تکرار آن رفتار، با خود فکر می کنم. آیا به کسی آسیب رسانده ام؟ و چرا؟ برخی از مشکلات امروز به فردا کشیده خواهد شد، ولی اگر فهرستی روزانه تهیه کنیم بیشتر آنها غیر ضروری خواهد بود.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آبان شاپور الف - sadaf - 2014-01-29

13 آبان
خيلي از ما به خاطر بيماريمان كه ما را مجبور به مخالفت و رد كردن واقعیت و حقايق مي‌كند، قادر نيستيم ترس‌هايم را كنار بگذاريم. براي اين كار حاضر هستيم صدها دروغ و دليل و بهانه بياوريم كه ما کارمان درست است و راست مي‌گوييم. هر اتفاقي را دليل و مدرك مي‌كرديم كه حق با ما است، به یاد حرف: ديدي راست مي‌گفتم! اكنون در ارتباط با اراده‌ی پوشالی من و اراده‌ی خداوند كدام قوی‌تر و درست‌تر است؟ اراده و قدرت بشری ما را دچار شك و ترديد مي‌كند. آيا هنوز هم در رابطه‌ی عاشقانه و حضور خداوند مهربان در زندگيمان بي‌ملاحظه رفتار مي‌كنيم؟ امروز مي‌دانم كه فلسفه‌ی وجودي و حضوری خداوند در پس هر ماجرا و اتفاقي که در طی روز واقع می‌شود، غيرقابل انكار است. امروز دريافته‌م كه به غير از تغيير در روش و تفكرات بيمارگونه نياز به رُشد یافتن معنوي تنها از طريق تسليم شدن به اراده‌ی خداوند است، كه مي‌تواند مرا در رسيدن به مقصد درست و آرامش بخش كمك و ياري كند! اصول خودیاری معتقد است که بیماری من بیماری بی‌خدایی می‌باشد و خلأ معنوی است.
در راه عشق، خداوند جلودار و من در پي او!

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آبان-a day at atime - NASIB - 2014-09-20

فقط برای امروز-سیزدهم آبان-a day at atime از کتاب اندیشه امروز
13آبان

تهيه‌ ترازنامه‌ هميشه‌ تأثر آور و دردناك‌ نيست‌. ؟روزاي‌ نادري‌ هستند كه‌ كار خوب‌ و درستي‌ از ما سر نزده‌ باشد. همراه‌ با بررسي‌ موشكافانه‌ و روبرو شدن‌ با اختلالات‌ شخصيت‌ بسياري‌ از صفات‌ پسنديده‌ و خوب‌ مانيز بر ما آشكار مي‌شود و بخاطر ما مي‌آورد كه‌ اين‌ صفات‌ خوب‌ كيفيتي‌ يكسان‌ بانواقص‌ اخلاقي‌ دارند و بايد به‌ آنهاي‌ بهاي‌ لازم‌ را داد و در جهت‌ تقويت‌ آنها تلاش‌كرد. من‌ تلاش‌ خواهم‌ كرد كه‌ بخاطر داشتن‌ اين‌ صفات‌ سپاسگزار باشم‌ چرا كه‌ نه‌ تنهاآنها جبران‌ نواقص‌ مرا خواهد كرد بلكه‌ راه‌ رشد آينده‌ نيز از آنها آغاز خواهد شد.كم‌ بها دادن‌ و نديده‌ گرفتن‌ اين‌ صفات‌ نيز يك‌ نوع‌ خود فريبي‌ مي‌باشدآيا من‌ مي‌توانم‌ با تشخيص‌ چيزهاي‌ خوب‌، خود را بعنوان‌ يك‌ دوست‌ قبول‌ داشته‌باشم‌؟ زمانيكه‌ به‌ ترازنامه‌ نگاه‌ مي‌كنم‌ و در آن‌ بجز نواقص‌ چيزي‌ پيدا نمي‌كنم‌ آيا ازخود مي‌پرسم‌ كه‌ چيزي‌ را فراموش‌ كرده‌ام‌؟ آيا من‌ قادرم‌ كه‌ فارغ‌ از احساس‌ گناه‌ و ترس‌ صادقانه‌ با تمام‌ نقاط‌ قوت‌ و ضعف‌ خودهمانگونه‌ كه‌ هستم‌ روبرو شوم‌؟آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ بايد عادلانه‌ و صادقانه‌ خصوصيات‌ خود را ارزيابي‌ كرده‌ و اعتباركافي‌ را خصوصيات‌ مثبت‌ و منفي‌ خود بدهم‌؟
«در تهيه‌ ترازنامه‌ عدالت‌ وصداقت‌ از لوازم‌ اساسي‌ كار است‌»

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آبان-a day at atime - gandom1377 - 2021-12-29

(2014-09-20، 05:34 )NASIB' نوشته است:  فقط برای امروز-سیزدهم آبان-a day at atime از کتاب اندیشه امروز
13آبان

تهيه‌ ترازنامه‌ هميشه‌ تأثر آور و دردناك‌ نيست‌. ؟روزاي‌ نادري‌ هستند كه‌ كار خوب‌ و درستي‌ از ما سر نزده‌ باشد. همراه‌ با بررسي‌ موشكافانه‌ و روبرو شدن‌ با اختلالات‌ شخصيت‌ بسياري‌ از صفات‌ پسنديده‌ و خوب‌ مانيز بر ما آشكار مي‌شود و بخاطر ما مي‌آورد كه‌ اين‌ صفات‌ خوب‌ كيفيتي‌ يكسان‌ بانواقص‌ اخلاقي‌ دارند و بايد به‌ آنهاي‌ بهاي‌ لازم‌ را داد و در جهت‌ تقويت‌ آنها تلاش‌كرد. من‌ تلاش‌ خواهم‌ كرد كه‌ بخاطر داشتن‌ اين‌ صفات‌ سپاسگزار باشم‌ چرا كه‌ نه‌ تنهاآنها جبران‌ نواقص‌ مرا خواهد كرد بلكه‌ راه‌ رشد آينده‌ نيز از آنها آغاز خواهد شد.كم‌ بها دادن‌ و نديده‌ گرفتن‌ اين‌ صفات‌ نيز يك‌ نوع‌ خود فريبي‌ مي‌باشدآيا من‌ مي‌توانم‌ با تشخيص‌ چيزهاي‌ خوب‌، خود را بعنوان‌ يك‌ دوست‌ قبول‌ داشته‌باشم‌؟ زمانيكه‌ به‌ ترازنامه‌ نگاه‌ مي‌كنم‌ و در آن‌ بجز نواقص‌ چيزي‌ پيدا نمي‌كنم‌ آيا ازخود مي‌پرسم‌ كه‌ چيزي‌ را فراموش‌ كرده‌ام‌؟ آيا من‌ قادرم‌ كه‌ فارغ‌ از احساس‌ گناه‌ و ترس‌ صادقانه‌ با تمام‌ نقاط‌ قوت‌ و ضعف‌ خودهمانگونه‌ كه‌ هستم‌ روبرو شوم‌؟آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ بايد عادلانه‌ و صادقانه‌ خصوصيات‌ خود را ارزيابي‌ كرده‌ و اعتباركافي‌ را خصوصيات‌ مثبت‌ و منفي‌ خود بدهم‌؟
«در تهيه‌ ترازنامه‌ عدالت‌ وصداقت‌ از لوازم‌ اساسي‌ كار است‌»

خیلی زیبا بود 
یادگیری تند خوانی
کانال یوتیوب برای یادگیری زبان