انجمن بانیان بهبودی
2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم دهم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=243)
+---- موضوع: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ (/showthread.php?tid=1130)

2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - NASIB - 2013-11-04

ترازنامه شخصی دقیقا مثل ترازنامه حسابداری عمل میکند.در ترازنامه حسابداری هدف بدست اوردن دارایی در یکطرف و بدهی و سرمایه در طرف دیگر است اما در ترازنامه اخلاقی به مسایل مربوط به اخلاق میپردازد.در ترازنامه چهار من رنجشها ترسها روابط و ارزوها و داشته هایم را بررسک کردم.ترازنامه قدم 10 کاملتر است و به احساسات و جبران خسارات و غیره هم تمرکز میکند.صفحه 79 کتاب چگونگی کارکرد قدم و جزوه زندگی به روال برنامه به من کمک کرد ترازنامه کاملتری داشته باشم

RE: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - mehdiast - 2013-12-04

که هرگاه در اشتباه بودیم سریعا به آن اقرار کنیم و خود را تصحیح و اصلاح کنیم سیستم بیماری ما به کونه ای است که آماده بازگشت ما به همان سیستم بیمار و مریض گذشته میباشد و اگر ما ترازنامه روزانه خود را تداوم ندهیم ناگاه و یا هرگز متوجه نمیشویم که مشغول رفتار بر اساس الگوهای غلط گذشته و یا جدید هستیم ترازنامه نویسی ما را معلوم میکند که با خود چند چندیم و در کجا هستیم و وضعیت امروز مارا مشخص میکند و هرجا که پای خطا و اشتباه وجود دارد را نمودار و امکان تصحیح آن بوجود میاید و ما را از سراشیبی سقوط به اعتیاد فعال نجات میدهد باعث روشنایی وضعیتمان میشود و باعث اصلاح وضعیتمان میشود به نظرم اجرای مو به مو اصول و زندگی به روال برنامه فقط برای امروز میباشد تا ببینیم در کجای جاده بهبودی بوده و تسلط بیماری بر روی من چقدر است و قبل از اینکه کار از کار بگذرد من از وضعیت خود آگاه شوم و برای اصلاحات و بروز رسانی اوضاع کاری انجام دهم زیرا تنبلی و بی تفاوتی چیزی است که به مرور بر روی کشتی بهبودی ما کارکرده و مارا به خلیج کشانده و اگر غافل بمانیم از عمق گیری اقیانوس که چقدر وضعیت درام و خطرناک است یکباره کشتی ما به گل نشسته و دیگر کاری از دست ما بر نخواهد آمد هدف از نوشتن ترازنامه همین است که ببینیم فقط برای امروز زندگی ما و بهبودی و بیماری در چه وضعی پیش میرود

RE: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - meshki - 2014-01-09

ما باید به رشد خود ادامه دهیم قدم دهم کمک به ما برای تداوم امر می باشد ما با ان که به طورپی درپی به قدمها قبلی باز خواهیم گشت ولی قدم دهم به نوعی متفاوتی به روحانیت ما کمک خواهد کرد. از طریق ایجاد اگاهی به نوعی متفاوتی به روحانیت ما کمک خواهد کرد

RE: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - غلامرضا - 2014-05-04

هدف از نوشتن طرازنامه شخصی در قدم ده این است که من اگاهی لازم از خودم و عملکردم را بدست بیاورم ودر ادامه تراز نامه رشد در بهبودی و توقف در بیماری داشته باشم من وقتی که بیماریم متوقف شود یعنی نقصهایم غیر فعالند و به ارامش میرسم

RE: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - mohammad - 2014-07-14

هدف بالانس نگه داشتن و ادامه تغییر در شخصیت ،رفتار و کردار خودم می باشد .
با خوب بد وجود خودم آشنا شوم .
به اشتباهات خودم پی می برم و آنها را تکرار نمی کنم .
با حسن های شخصیتی خودم آشنا و سعی می کنم بیشتر استفاده کنم .
مواظب عمل کرد فکری خودم می باشم و هروز چک می کنم که تولید انکار من چیست و چه جهتی دارد .
افکار مثبت تولید می کنم یا منفی 

RE: 2-هدف از ادامه نوشتن یک ترازنامه شخصی چیست؟ - amirjavadi - 2020-11-09

2_هدف من ازادامه نوشتن ترازنامه شخصی عبارت است از:فقط برای امروز زندگی کنم وهرگاه دراشتباه بودم سریعابه آن اقرارکرده وآنرا تصحیح کنم،درمسیربهبودی ودر روندکارکردن صحیح قدمها باشم،نواقص پنهانم رابشناسم ودیگردر دام عادات وابزارقدیمی والگوهای رفتاری غلط گذشته نیفتم.
ادامه نوشتن ترازنامه کمک میکندتا بتوانیم بامشکلات روزمره خود روبرو شویم مادیگرمجبورنیستیم خودمان رادوربزنیم،حال دست ازتوجیه وبهانه برمیداریم ومیتوانیم ازتکراراعمال ورفتاری که باعث بدشدن حال واحساسمان میشود خودداری کنیم وبطورمرتب مراقب خودمان باشیم.
ادامه نوشتن ترازنامه شخصی باعث میشودکه به نوعی متفاوت به روحانیت ومعنویت ماکمک شود،وباایجادآگاهی ازاینکه درزندگی امروزماچه میگذرد، به رشدوتغییرات ماکمک میکند.
برای مابسیارمهم است که با افکار،روحیه واحساسات ورفتارخودبطورآگاهانه در تماس باشیم وتکراروادامه این روند باعث میشوددیدگاه مانسبت به مسایل، تغییریافته وسنجیده تر ودرست ترعمل کنیم وازهمه مهمترنقش خودمان رادر قضایاپیداکنیم.
هر روز شرایط خاص خودش راداردو بایدهمان موقع درموردش اقدام شود، مرض من به گونه ای است که هرلحظه آماده بازگشت میباشدواگربا ادامه ندادن نوشتن ترازنامه به فعالیت آن پی نبرم باعث میشودبیماریم فعال شده ودوباره درچرخه معیوب بیماری قراربگیرم، مانند:
تنبلی وتاییدطلبی وباری بهرجهت زندگی کردن واحساس دانایی وتوانایی ولذت طلبی ،که بزرگترین وزیرک ترین دشمن بهبودیم میباشند وبه مرورباعث میشوندتاازمسیربهبودی به چرخه نابودی کشانده شویم.
ترازنامه نویسی کمک میکند کمتررنجش بگیرم ونارضایتی وخودفریبی ام از فعالیت بیفتند،اصول روحانی قدمهارا درزندگی بکارببرم،زندگیم راروزانه به نیروی برترم بسپارم،تسلیم وفروتنی ام عمیق تر شود،منضبط ترشوم،پشتکارم بیشترشده وبرنامه ریزی روزانه داشته باشم،دریچه افکارم بازترشده وتغییرات مثبت ومنفی خودم رابهترببینم وچگونگی انجام ندادن مجدد اشتباهاتم راپیداکنم، ودرنهایت باعث میشودتا ازحال معنوی وروحانی ام حفظ وحراست کنم وروزی روحانی داشته باشم.
ادامه نوشتن ترازنامه شخصی برای من، مانندسوپاپ دفع فشارعمل میکند.?