انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-ششم مهر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (مهر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=335)
+---- موضوع: فقط برای امروز-ششم مهر (/showthread.php?tid=2100)

فقط برای امروز-ششم مهر - mahla - 2013-11-23

6مهر امید

«به تدریج وقتی بیشتر از خودمحوری، خدامحور میشویم، نومیدی ما به امید تبدیل میشود.»

کتاب پایه

v

در دوران مصرف، نومیدی همراه دائمی ما بود. و تک تک لحظات بیداری ما را تحت تأثیر قرار می داد. نومیدی از تجربه ما در دوران اعتیاد فعال نشأت گرفت. مهم نیست چه اقداماتی را برای بهتر کردن زندگی خود در پیش گرفتیم، در هر حال، هر لحظه بیشتر در باتلاق مصیبت و بدبختی فرو میرفتیم. تلاشهایی که برای کنترل زندگی خود به کار گرفتیم، اغلب با شکست مواجه شد. از یک لحاظ، اقرار عجز قدم اول ما، اعتراف به نومیدی بود.

قدمهای دوم و سوم به تدریج ما را از این نومیدی نجات داده و به سوی امیدواری جدیدی که یار و همراه معتاد در حال بهبودی است، رهنمون میکنند. با قبول اینکه بسیاری از تلاشهای ما برای تغییر با شکست مواجه شدهاند، به این باور میرسیم که نیرویی برتر از ما وجود دارد. معتقدیم این نیرو میتواند به ما کمک کند و قطعاً این کار را خواهد کرد. قدمهای دوم و سوم را برای صحه گذاشتن بر امید خود به زندگی بهتر تمرین میکنیم و برای کسب راهنمایی به این نیرو تمسک میجوییم. وقتی بیشتر و بیشتر برای اداره زندگی خود به نیرویی برتر اطمینان میکنیم، نومیدی ناشی از تجربه طولانی ما از خودکفایی ناپدید میشود.

v

فقط برای امروز: تصمیم قدم سوم خود را مجدداً با صراحت اعلام میکنم. میدانم که با وجود نیرویی برتر در زندگی خود جای امیدواری هست.

RE: فقط برای امروز-جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-11

امروز صبح دعا کردم:
«خدایا!
مرا چون سبزه ها فروتن ساز،
چون گل ها ساده وبی-خود،(از خود به دور)
بادا همانند پروانه ای که در شعله فرو می شود در عشق «تو»معبودم فرو شوم.»

RE: فقط برای امروز-ششم مهر - mehdiast - 2014-01-26

انجام درست و صحيح اصول برنامه‌ی خودیاری و به دنبال آن احساس خوب رضايت و لذت بردن از دوران بهبودي ارمغاني است، كه دوستان در گروه به ما مي‌دهند. مشاهده زنان و مرداني كه از اعماق فلاكت و نيستي در وابستگی‌ و هم‌وابستگی‌ها، به سمت زندگي و آزادي با شرایط ساده و احساس انساني و آرامش و بشارت و صلح و آشتي و آغوشي پر مهر براي همدرداني كه خواستار رهايي از عادت و وابستگي‌ها هستند، مي‌گشايد. اينك زندگي جديد ما هدفدار و داراي مفهوم شده است. اكنون مي‌دانيم كه ما با حق‌شناسي و شكرگزاري به سمت پيشرفت و رُشد در حركت هستيم. در اين سفر دستان دوستان همدردانمان را در دست مي‌فشارم. آيا من توانايي دارم كه با صميميت و امانت‌داري به گونه‌اي مؤثر در همه حال به تازه‌واردين كمك كنم؟ من مي‌دانم كه كمك به يك فرد عادتی و وابسته جهت رهايي، در اصل اصول معنوی برنامه‌ی خودیاری ابزارهای من برای محافظت از خودم در مقابل اسارت مجدد با وابستگی‌ها مي‌باشد. آیا متوجه هستم که نیاز من در درون من است و من با فضیلت‌هایی که دارم پرستار خودم هستم. اعلام رضايت در مقابل اتفاقات!

RE: فقط برای امروز-ششم مهر از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-22

فقط برای امروز-ششم مهر از کتاب اندیشه اندیشه امروز a day at a time

برنامه‌ بهبودی يك‌ مسير است‌ نه‌ مكاني‌ براي‌ استراحت‌. قبل‌ از آمدن‌ به‌ گروه‌بسياري‌ از ما در موقعيت‌هاي‌ مختلف‌ جهت‌ يافتن‌ پاسخي‌ براي‌ مشكلات‌ خود به‌مذهب‌، فلسفه‌، روانشناسي‌ و گروههاي‌ خود ياري‌ مراجعه‌ كرديم‌. اين‌ مراكزتوانستند بطور مقطعي‌ به‌ ما آزادي‌، آرامش‌ و اعتماد به‌ نفس‌ را پيشنهاد كنند ولي‌ازاينكه‌ روشي‌ قابل‌ اجرا را به‌ ما تعليم‌ دهند تا به‌ وضعيت‌ فعلي‌ برسيم‌ ناتوان‌ بودند. آيا من‌ حقيقتاً برا ين‌ باور ايمان‌ آورده‌ام‌ كه‌ تنها اراده‌ خداوند قادر است‌ كه‌ از طريق‌برنامه‌ بازپروري‌ مرا به‌ زندگي‌ واقعي‌ بازگرداند؟ امروز من‌ با مشاركت‌ فعال‌ دربرنامه‌ و با بكار بستن‌ رهنمودهاي‌ آن‌ آرام‌، آرام‌ ولي‌بطوري‌ مطمئن‌ به‌ سمت‌ يك‌ زندگي‌ آزاد و شاد گام‌ بر مي‌دارم‌. من‌ اطمينان‌ دارم‌ تازمانيكه‌ از صميم‌ قلب‌ به‌ حضورم‌ در برنامه‌ ادامه‌ دهم‌ و از تجربيات‌ دوستان‌ خود درگروه‌ استفاده‌ نمايم‌ اين‌ پيشرفتن‌ ادامه‌ خواهد داشت‌. آيا من‌ درك‌ كرده‌ام‌ كه‌ برنامه‌ بازپروري‌ را بايد برا هميشه‌ ادامه‌ دهم‌ و فارغ‌ التحصيل‌شدن‌ ازآن‌ مفهومي‌ ندارد؟

«برنامه‌ راهي‌ است‌ جهت‌ پيشرفت‌ نه‌ مكاني‌ باري‌ استراحت‌»
فقط برای امروز-ششم مهر از کتاب اندیشه اندیشه امروز a day at a time