انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست ونهم تیر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(تیرماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=348)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست ونهم تیر (/showthread.php?tid=2323)

فقط برای امروز-بیست ونهم تیر - mahla - 2013-11-28

قدم اول 29 تیر

«ما اقرار کردیم که در برابر اعتیاد خود عاجز بودیم و زندگی ما غیر قابل اداره شده بود.»

قدم اول

v

قدم اول با "ما" شروع میشود و دلیلی هم دارد. در اقرار زبانی عجز، قدرت فوقالعادهای وجود دارد. وقتی به جلسات میرویم و این اقرار را انجام میدهیم، چیزی فراتر از قدرت شخصی به دست میآوریم. به یکی از اعضاء که بخشی از "ما"ی دستهجمعی است، تبدیل میشویم و این امر به ما این امکان را میدهد با یکدیگر از اعتیاد بهبودی پیدا کنیم. عضویت در NA گنجینهای از تجربه را در اختیار ما قرار میدهد: تجربه سایر معتادانی که راهی برای بهبودی از بیماری خود یافتهاند.

دیگر نباید به تنهایی سعی در حل معمای اعتیاد خود کنیم. وقتی عجز خود در برابر اعتیاد را صادقانه اقرار میکنیم، میتوانیم جستجوی شیوه بهتری از زندگی را آغاز کنیم. در جستجوی خود تنها نخواهیم بود. ما در جمع خوبی هستیم.

v

فقط برای امروز: روز خود را با اقرار عجز خود در برابر اعتیاد شروع میکنم. به خود یادآور میشوم که قدم اول با "ما" شروع میشود و میدانم که هرگز دوباره مجبور نیستم با بیماری خود تنها باشم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-06

مشتقات وآلام ،بهترین ویژگی های تورا متجلی می سازند.از سختی ها روی بر نتاب آنهارا به عنوان دوست خویش خوشامد گو.
ترا گزندی نخواهند رساند.بلکه ترا از موفقیتی به موفقیتی دیگر رهنون خواهند کرد.

RE: فقط برای امروز-بیست ونهم تیر - mehdiast - 2014-01-14

29 تير
فرار از زير بار مسؤليت فردي و خانوادگی و اجتماعي در زندگي گذشته‌ام و اکنون اتفاق جديدي نیست. بلكه من اين اعمال را آنقدر تكرار كرده بودم، كه به صورت يك شيوه و روش ناخواسته و در بی‌اختیاری کامل افکار و رفتارم درآمده و زندگيم را مختل و آشفته كرده بود. به‌طوري كه هيچ‌گونه رابطه‌اي بين وظيفه‌ام به‌عنوان یک والد و انسان و مسؤوليت فردی در اجتماع و خانواده را نمي‌فهميدم. من به‌جای زندگی کردن، درد می‌کشیدم و من هم به دیگران ظلم می‌کردم. آفريدگارا: من اكنون در جاده‌ی بهبودي گام نهاده‌ام و آماده هستم، تا با كمك تو دست از ابزارهاي ناموفق گذشته، كه مرا به نابودي مي‌كشاند، بردارم و به جاي آن از ابزارهاي جديد برنامه و فضیلت‌های انسانی خودم که به من عطا کرده‌ای استفاده كنم. آيا امروز به عنوان یک فرد درحال بهبودی وظيفه‌ام را عمل مي‌كنم؟ آيا احساس آرامشي را كه من پس از اقرار به اشتباهاتم كرده و سعي در جبران خسارت آن‌ها مي‌كنم، را گرامي مي‌دارم؟ آيا آموخته‌ام كه من باید عمل كنم و نتايج آن را هرچه که باشد به خداوند مهربان بسپارم؟ آیا می‌دانم نتیجه خواستن با سلیقه‌ی خودم همان خسارت‌هایی است که همیشه با آنها درگیر بودم؟
دست از گذشته بردار!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-29 تیر - NASIB - 2014-02-02

29 تیر
در یکی از جلسات الانان از ما خواسته شد تا جای خالی عبارات ذیل را با جمله دلخواه پر کنیم "اگر فقط ...............اتفاق می افتاد من خوشحال و خشنود می شدم" بسیاری از ما وسوسه می شویم که اینگونه پاسخ دهیم که اگر فرد مورد علاقه ما هوشیاری خود را بدست آورد خشنود خواهیم شد و دیگران اینگونه : اگر فقط رئیسم ، خانواده ام ، شغلم ، حکومت یا امور مالی ام . به شیوه ای که من می خواهم تغییر یابد من خوشحال و خشنود می شوم این واضح بود که بسیاری از ما عامل خوشنودی خود را بر پایه چیزهایی قرار می دادیم که از کنترل ما و قدرت ما خارج بودند . بنابراین قدم اول را کار کردیم و پذیرفتیم که در مقابل افراد ، موقعیت ها و دیگر امور عاجز هستیم . این اگرها زندگی مارا غیر قابل کنترل کرده اند ، اما یک نیروی برتر از خودمان میتوانست مارا به آرامش برساند . بسیاری از ما تصمیم گرفتیم تا زندگی و اگرهای خود را به نیروی برتر واگذار کنیم . وقتی این کار را کردیم دیگر قربانی نبودیم و منتظر تغییر اوضاع نمی ماندیم . ما تصمیم گرفتیم نقش فعال تری در جستجوی شادیها در " اینجا" و "اکنون" داشته باشیم .
یاد آوری امروز
موقعیتهای زیادی در زندگیم وجود دارد که من قادر به تغییر آنها نیستم انچه که میتوانم تغییر دهم رفتارم میباشد . امروز میتوانم زندگی ام را آنگونه که هست بپذیرم . من می توانم اینجا و هم اکنون از آنچه که در زندگیم وجود دارد خوشحال و سپاسگزار باشم . زندگی همواره و همیشه می تواند بسیار بسیار خوشحال کننده باشد و تعداد زیادی از مردم خوشی ها را در شرایط ویژه ای جستجو می کنند . خوشحالی می تواند همیشه احساس شود تنها اگر برای آن شرایط خاصی وضع نکنیم

RE: فقط برای امروز-بیست ونهم تیر - ARSAM - 2015-07-20

مشارکت،تجربه،نیرو،امید"نارانان"

29 تیر
نشریات
امروز چه احساسی دارم؟ خیلی خوب نیستم. تنها هستم.معتادم روزهاست بیرون رفته که مصرف کند، تلفن من قطع شده، معتادم ماشین را برده و من نمی توانم به جلسه برسم. افکارم به سرعت به سمت "چه میشد اگر" یا " بعد از این چه میشود" می رود.میفهمم که خودم اجازه میدهم ترسم به نمایش خود ادامه دهد و انتخابهایم را کنترل کند. میتوانم نشریات نارانان را بخوانم.
خواندن نشریات نارانان احتمالا ذهنم را در مورد اینکه چه احساسی دارم تغییر خواهد داد. وقتی مشارکت تجربه، نیرو وامید نوشته شده توسط اعضای نارانان را میخوانم، به خاطر می آورم که من در مقابل با آن چه که به عنوان مشکل میبینم، تنها نیستم و دیگران نیز در جایی که من امروز هستم، بوده اند و آنها راه حل را با آرامش و آسودگی خاطر پیدا کرده اند. فقط نیاز دارم که نگاهی به نشریاتم بیندازم و جوابی را پیدا کنم. من به یاد دارم که نگرانی هرگز مانع یا باعث هیچ  اتفاقی نمی شود. من آن قدرها قوی نیستم. به خاطر دارم که چه کاری را میتوانم و چه کاری را نمی توانم انجام دهم. به خاطر دارم که میتوانم رها کنم و به خدا بسپارم. به تدریج که اصول اولیه را یاد گرفتم، صلح و آرامش برگشت. نشریات روشی است که مرا با اعضای نارانان و برنامه مرتبط میسازد.
تفکری برای امروز :  خواندن نشریات از ابزارهایی است که میتوانم برای کار کردن برنامه نارانان استفاده کنم. وقتی نمیتوانم به جلسه بروم یا یک راهنمای نارانان یا دوست بهبودی را برای صحبت کردن بیابم ، نشریات همیشه در دسترس من است. فقط نیاز دارم کتابهایم را باز کنم و کمکی را که برنامه پیشنهاد میدهد، پیدا کنم.
"خواندن روزانه نشریات نارانان به ما کمک میکند از مشکلات بیرون آمده و به سمت راه حل برویم. با کمک یک نیروی برتر میتوانیم افکارمان را از نگرش های منفی به چشم اندازی مثبت سمت و سو دهیم. نشریات نارانان ابزار آماده ی قابل دسترسی است که ما را با روش جدید فکر کردنمان متصل نگه می دارد."دوازده ابزار بهبودی نارانان

مراقبه روزانه از کتاب "یکسال معجزه"

بیست و نهم تیر:   چقدر غم انگیز است این حقیقت که تعدادی از انسانها تا زمان مرگشان، روح خود را در کنترل خویش ندارند. افکارشان، از عقاید شخصی دیگر ناشی می شود، زندگی شان سراسر تقلید و احساساتشان قیمت گذاری شده است.

کجا باید انرژی خود را صرف کنم؟ آیا تمرکز خود را بر کارهای خوب و مثبت بگذارم؟ آیا شهامت انجام کارهای ماجراجویانه دارم؟ آیا افکارم را به دشت های سرسبزی که دوست دارد هدایت کنم؟ ذهن من به الگوهای فکری منفی که باعث به وجود آمدن مشکلات زندگیست گرایش دارد. آیا از وقتی شروع به مصرف نیکوتین کردم از رشد باز ماندم؟ در اعماق ذهنم چیزی می گوید هنوز فرصتی برای رشد داری! من مسئول بهبود خود هستم. من نمی توانم کسی را کنترل کنم یا تغییر دهم. باید وقتی وسوسه دخالت در کاری یا چیزی که به من مربوط نیست را دارم لحظه ای تفکر و به عاقبت آن بیندیشم. هرگاه به اشتباه خود پی برده و در صدد رفع آن برآیم، مسئولیت زندگی و بهبود خود را بر عهده گرفته ام. پذیرش اشتباه نشانه ای از فروتنی و تسلیم است که نیازمند شهامت و صداقت عمیق با خود است.

برای امروز، بابت رشد خود از زمان آشنایی با برنامه شکرگزارم.

مراقبه 29/4/:   روز: زيبايي طبيعي و زشتي غير طبيعي است. زيبايي طبيعت و خويشتن توست و زشتي چيزي است بيگانه از تو. به همين دليل است كه هيچكس نمي خواهد زشت باشد. اما از روي ناآگاهي، همه ناگزير از زشت بودن اند. همه مي خواهند زيبا باشند اما از آنجا كه نمي دانند چگونه زيبا باشند، ‌همچنان صورت خود را آرايش مي كنند، ‌موهايشان را مي آرايند، لباسهاي گوناگون به تن مي كنند، ‌رژيم مي گيرند و از اين قبيل كارها انجام مي دهند تا زيبا شوند. اما نمي دانند كه اين كارها دردشان را دوا نمي كند. زيبايي، امري دروني است. زيبايي دروني كه وجود داشته باشد آشكار خواهد شد. از بدنت، از ذهنت و از هر چيزي كه شامل تو مي شود پرتو فشاني خواهد كرد. زيبايي دروني كه وجود داشته باشد همه چيز زيبا خواهد شد.   شب: عشق مطمئن ترين راه پيروزي واقعي است اما راه عشق‌، راهي است عجيب و غريب و بسيار متناقض، زيرا عشق از تسليم آغاز مي شود و در پيروزي پايان مي يابد. تناقض در اينجاست. عشق خواهان پيروزي نيست اما پيروز مي شود. عشق مي خواهد تسليم شود اما تسليم شدنش پيروزي مي آورد! و مردمي كه مي كوشند پيروز شوند، ‌شكست خورده باقي مي مانند. شايد آنان از نگاه اين دنيا پيروز باشند اما اين پيروزي واقعي نيست، زيرا مرگ آن را از بين خواهد برد. پيروزي واقعي، پيروزي اي است كه حتي مرگ نيز نتواند آنرا از بين ببرد. تنها آنگاه خودت را پيروز بدان كه چيزي ناميرا به دست آورده باشي. عشق نخستين جرقه ناميرا بودن را در تو مي زند. آن كس كه عشق را مي شناسد، دير يا زود ناگزير از شناختن هستي است. تو فقط بايد به ژرف تر ساختن عشقت ادامه دهي. عاشق خود باش تا پيروزي از آن تو شود.   122 بين لذت و درد   تنها مرتبه اي كه هركس مي تواند در آن بطور دايم ساكن شود، ‌فضايي است كه نه اين است و نه آن. در اين فضا سكوت و آرامش برقرار است. البته در آغاز ناخوشايند به نظر مي رسد؛ چون در آن نه درد هست و نه لذت، ‌اما تمام دردها و لذتها فقط هيجان هستند. هيجاني را كه دوست داريد، لذت مي ناميد و هيجاني را كه دوست نداريد،‌ درد مي خوانيد. گاهي پيش مي آيد كه هيجان خاصي را دوست داريد و همان تبديل به لذت مي شود و بعد هيجان ديگري را دوست خواهيد داشت كه به درد تبديل مي شود. بنابراين، تجربه اي واحد مي تواند به درد يا لذت تبديل شود و اين بستگي دارد به اينكه آنرا دوست بداريد و يا دوست نداريد. در فضاي ميان لذت و درد بياساييد. اين كار يكي از طبيعي ترين حالات استراحت است. وقتي دراين حالت قرار بگيريد و آنرا حس كنيد،‌ با طعم آن آشنا مي شويد،‌ در آغاز تلخ است،‌ اما در عمق آن سكوت و آرامش حضور دارد و فرد از آن سرمست مي شود. به تدريج با طعم آن آشنا مي شويد. ابتدا بي مزه است؛‌ زيرا زبانتان پر از مزه هاي لذت و درد است.   20جولای   I bring a revolution. The individual has not to fit with the pattern; the pattern has to fit with the individual. My respect for the individual is absolute. I am not much concerned with means; means can be changed, arranged in different ways.   من همه معیارها را زیر و رو می کنم: فرد نباید خود را با قالب وفق دهد. قالب باید خود را با فرد وفق دهد. احترام من نسبت به فرد مطلق و بی قید و شرط است. من زیاد نگران وسیله نیستم؛ وسیله را می توان عوض کرد و به شیوه های مختلفی ترتیب داد.