انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سیزدهم تیر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(تیرماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=348)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سیزدهم تیر (/showthread.php?tid=2339)

فقط برای امروز-سیزدهم تیر - mahla - 2013-11-28

13 تیر اختلاف

«یاد میگیریم اختلافات بخشی از واقعیت هستند

و به جای فرار از آنها روشهای جدیدی را برای حل و فصل آنها یاد میگیریم.»

کتاب پایه

v

هر از گاهی همه ما دچار اختلاف میشویم. شاید صرفاً نمیتوانیم با فلان همکار جدید به توافق برسیم. شاید دوستان ما موجب عصبانیت ما میشوند. یا شاید همسر ما انتظارات ما را برآورده نمیکند. کنار آمدن با هر اختلافی برای معتادان در حال بهبودی مشکل است.

وقتی عصبانی میشویم، اغلب دور شدن از آن موقعیت برای باز یافتن آرامش فکر خوبی است. وقتی آرامش پیدا کردیم، همواره میتوانیم برای ادامه بحث برگردیم. نمیتوانیم از موقعیتهای دردسرآفرین دوری کنیم، اما میتوانیم از وقت و فاصله برای به دست آوردن دیدگاهی بهتر استفاده کنیم.

اختلاف بخشی از زندگی است. بدون رویارویی با ناسازگاری و اختلاف عقیده نمیتوانیم راه را برای بهبودی کامل خود هموار کنیم. گاهی اوقات میتوانیم از این موقعیتها دور شویم و برای تعمق درباره آنها وقت صرف کنیم، اما همواره زمانی فرا میرسد که اختلاف باید حل و فصل شود. وقتی این زمان فرا میرسد، نفس عمیقی میکشیم، دعایی میخوانیم و اصولی را که برنامه در اختیار ما گذاشته، اجرا میکنیم: صداقت، برخورد خوب، مسئولیتپذیری، بخشش، اعتماد و بقیه اصول. پاک نشدیم که از زندگی فرار کنیم و در بهبودی دیگر مجبور به فرار نیستیم.

v

فقط برای امروز: اصولی که برنامه در اختیار من گذاشته، برای راهنمایی من در هر موقعیتی کافیست. سعی میکنم به روش سالمی با اختلاف روبرو شوم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-06

آه روح من!برسطح جاری نباش.
به اعماق فرو شو!دریغا!که غالباًبرسطح ساکن می شویم واز تلالو نمایش زندگی خرسند.
زندگی اغوا های بسیاری در بر دارد.
اما خداونداز هر سیما وزیبایی خاکی ،دلرباتر است.
فقط زمانی این حقیقت را درک می کنیم،که گوشه ای از جمال خدارا به دل دریابیم.
به منظور دیدار جمال خدا باید به درون رویم،
با نیایش ،
تعمق،
احساس حضور«او»وبا خدمت عاشقانه وآمیخته به تواضع به تهیدستان وشکستگان.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم تیر - mehdiast - 2014-01-15

13 تير
ترس از فردا به قدر كافي نيرومند است كه مرا و فكر مرا به خودش مشغول كند و امروزم را به خاطر فردا مختل كند. اصول برنامه مي‌گويد: گذشته به تاريخ پيوست. آينده‌ي مبهم هم دست خداوند است. امروز که در لحظه زندگی می‌کنیم هديه‌ی خداوند برای زندگی‌ماست، هديه را درياب که زندگی همین لحظه است. ترس از آينده و اشتباهات گذشته پلي ساخته است تا از روي امروز كه در آن زنده هستم و بايد زندگي كنم به راحتي بگذرم و آن را درك نكنم. امروز با تمركز كردن به فعاليت‌هايم و ارتباط با نیروی‌برترم، ترسي براي آينده نخواهم داشت. آيا توجه كردن به آينده، فرار و شانه خالي كردن از مسئوليت امروزم نيست؟ آيا تأسف خوردن به گذشته‌اي كه از دست رفته است، براي اين نيست كه حس ترحم خود و ديگران را برانگيزم؟ خداوندا من امروز براي داشته‌هايم و تمام لحظات با شكوه امروزم که پیدا کرده‌ام از تو سپاسگزارم. فقط برای امروز به انديشه‌هاي ويرانگر و منفي‌گرایانه و بدبينانه اجازه‌ي رُشد و فعاليت نخواهم داد. بیماری من روی افکار منفی و رفتارهای ناسالم عادت دیرینه دارد که از زمان کودکی در من رُشد یافته و هنوزهم بدون اینکه خودم بدانم خودش را در افکار و رفتارهایم نمایان می‌کند.
امروزت را درياب!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-13 تیر - NASIB - 2014-02-02

13 تیر
بسیاری از ما به این امیدبه الانان می آییم که جواب سوال هایی که ما را به ستوه آورده است را بیابیم . آیا باید شخص الکلی را ترک گنم ؟در مورد مشکلات مالی ، جنسی ، بیماری ، حقوقی و احساسی باید چه کنم ؟چطور میتوانم رفتارهای نادرست را متوقف کنم ؟ گزینه های منطقی و درست برای هر کدام از اعضاءوجود دارد الانان موقعیتی است که هر کدام از ما بایستی پاسخ درست و مناسب را پیدا کنیم . یک استثناء در مورد تهدید های زندگی با شرایط بسیار بد وجود دارد . در این مورد الانان پیشنهاد می نماید که موارد مهم و اولیه را در اولویت قرار دهید امنیت خود و بچه هایمان را بیمه کنیم . شاید به این معنی باشد که پول وکلیدها را در جای امنی قرار دهید تا در شرایط بحرانی بتوانیم از انها استفاده کرده و بیرون برویم ، یا با پلیس تماس بگیریم ، یا برنامه ریزی کنیم تا با یکی از دوستان باشیم ، حتی اگر فقط برای امروزباشد ما یاد میگیریم که شایستگی امنیت را داریم .
یاد آوری امروز .
ما در الانان برای کسی چیزی انتخاب نمی کنیم . اما به نحوه های مختلف به آنها پیشنهاد میدهیم و نصیحت میکنیم .ما پیشنهاد میکنیم که در جلسات الانان حضور داشته باشید یک راهنما پیدا کنید و ارتباط تلفنی داشته باشید . ما به اعضاء پیشنهاد میکنیم تا روی قدمها سنت ها و شعارها کار کنندو این قواعد را در هر زمینه ای در زندگی بکار ببندند . این پندها بما کمک میکنند .تا پاسخ هایی که میتوانیم با آنها زندگی را بهتر کنیم . بیاییم . زمانی که به پیشرفت های شخص ام نگاه میکنم ، مشکلاتی که هیچ کنترلی روی آنها نداشتم به خودی خود از بین میروند .

RE: فقط برای امروز-سیزدهم تیر - sadaf - 2014-07-03

انديشه امروز  a day at a time 
بندرت در برنامه با معتادان فعال برخورد می کنیم که از رفتار غیر منطقی و غیر عقلانی خود آگاه باشند و قدرت رویارویی و تحمل آنرا داشته باشند . یکی از دلایل آنست که آنها در تفکر خود برای استفاده گاه به گاه و مداوم مواد مخدر تفاوتی نمی بینند . آنها بر این مساله که معتاد نیستند و هنوز کنترل خود را بر روی مواد مخدر از دست نداده اند اصرار دارند و مشکلات و نابسامانیهای زندگی خود را ناشی از عوامل دیگری می دانند و هنوز قادر به تشخیص رفتار ویزانگر خود نمی باشند . 
آیا من اعتقاد آورده ام که قدرتی ما فوق قادر است که سلامت عقل مرا به من بازگرداند ؟ آیا من به غیر اصولی و غیر منطقی بودن رفتار خود به عنوان یک معتاد پی برده ام ؟
برای افراد معتاد پذیرش و اقرار به اینکه سلامت عقل خود را از دست داده اند و دارای رفتاری غیر منطقی می باشند بسیار دشوار است . 
خداوندا ، به من کمک کن تا هیچگاه رفتار دوران اعتیاد خود را فراموش نکنم و به خاطر داشته باشم که چگونه سلامت عقل خود را از دست داده بودم . 
آیا سایر معتادان که از این بیماری رنج می برند قادرند که با تشخیص رفتار خود شدت بیماری را درک کرده و جهت کمک به مراکز درمانی و گروهها مراجعه کنند ؟
" خداوند روح مرا نجات داد " 
فقط برای امروز از کتاب اندیشه امروز 13 تیر ماه 
کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت  www.forum.banianbehboodi.ir  مجاز میباشد .