انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-یازدهم تیر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(تیرماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=348)
+---- موضوع: فقط برای امروز-یازدهم تیر (/showthread.php?tid=2341)

فقط برای امروز-یازدهم تیر - mahla - 2013-11-28

مقایسه 11 تیر

«ماجراهای شخصی ما ممکن است از لحاظ فردی با یکدیگر تفاوت داشته باشد، اما در نهایت همه ما در چیزهای یکسانی با هم شریک هستیم.»

کتاب پایه

v

ما معتادان قشر متفاوتی هستیم که سوابق گوناگونی داریم، مواد مخدر مختلفی را مصرف کردهایم و تجربیات متنوعی را به خاطر میآوریم. تفاوتهای ما در دوران بهبودی ناپدید نمیشود؛ برای برخی از ما این تفاوتها حتی چشمگیرتر هم میشود. رهایی از اعتیاد فعال به ما آزادی میدهد تا خود باشیم، همان طوری که واقعاً هستیم. این حقیقت که همه ما در حال بهبودی هستیم، بدین معنا نیست که همه ما لزوماً نیازها و اهداف یکسانی را داریم. هر یک از ما در دوران بهبودی باید درسهای مخصوص به خود را یاد بگیریم.

با وجود تفاوتهای بسیار میان ما معتادان، چگونه ما می‌توانیم در بهبودی به یکدیگر کمک کنیم و از تجربیات یکدیگر استفاده نماییم؟ دور هم جمع میشویم تا درباره زندگی خود در پرتو اصول بهبودی با یکدیگر صحبت کنیم. اگرچه زندگی ما با یکدیگر فرق میکند، اما اصولی که در بهبودی به کار میبریم، یکسان است. در پرتو این اصول که بر تفاوتهای ما میتابد، راه یکدیگر را در مسیرهای فردی خود روشن میسازیم.

همه ما در دو مسئله شریک هستیم: اعتیاد و بهبودی. وقتی با دقت گوش میدهیم، از دیگران میشنویم قطع نظر از سوابق خاص خود از عذاب ناشی از همان بیماریی سخن میگویند که ما نیز از آن رنج بردهایم. وقتی گوشهای خود را باز میکنیم، از سایر معتادان میشنویم که صرف نظر از اهداف شخصی خود درباره به کار بردن اصول روحانی که به ما نیز وعده امید میدهد، صحبت میکنند.

v

فقط برای امروز: مسیرخود را دنبال میکنم. با این وجود، از مصاحبت با افرادی که درست مثل من از اعتیاد رنج بردهاند و نحوه به کارگیری اصول بهبودی را یاد میگیرند، سپاسگزارم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-06

از خواست خدا روی مگردان.
با آغوشی باز خواست«او»را خوشامد گو.
انگار که هدیه تولدت را از «او»دریافت می کنی.
آیا هر روز،روز تولد تو نیست؟
روز میلادی تازه،در زندگی الهی؟

RE: فقط برای امروز-یازدهم تیر - mehdiast - 2014-01-15

11 تير
امروز مي‌دانم بعد از مدت‌ها و به مرور ترس‌ها و نااميدي‌ها با اتكا به خداوند و پذيرش شرايط اصول خودیاری موجود در برنامه، مرا ترك خواهند كرد. اعتماد به نفس و عزت نفس و فضیلت‌های انسانی و ویژگی‌های دیگرم به آرامي در من شكل خواهند گرفت. مي‌دانم كه من بيماري وابستگي دارم و به هر شكلي و شرایطی که شده است، اين بيماري در من بدون اطلاع عود مي‌كند. آيا مي‌دانم اصول برنامه مرا به طرف وابستگي به خداوند كه فقط اين نوع وابستگي اسارت ندارد هدايت مي‌كند؟ امروز با توكل به خداوند مهربان سعی دارم بدون ترس كارهاي محوله را انجام دهم. امروز سعي مي‌كنم با اصول برنامه‌ی ‌خودیاری به خودم که بیمار هستم کمک کنم و انرژی حیاتی خود را با پيش داوري تلف نكنم. یا با غیبت و قضاوت‌ کردن‌هاي بي‌مورد ذهن بیمارم، خودم را مختل آنها نكنم. امروز با سپا‌سگزاري از خداوند مهربان که در این راستا یاور و راهنمای من است مراحل ايمان‌آوریم را قوي‌تر از قبل نمایم و این را به خود بقبولانم که من فقط خلق شده‌ام که کارهای خودم را بر عهده بگیرم، من تنها فرصت مي‌كنم که روی بیماری‌های خودم تمرکز کنم و از خودم مراقبت کنم که در کوره راه وابستگی‌ها راه را گم نکنم، من فقط مسئول خودم هستم.
به خودت فرصت بده!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-11 تیر - NASIB - 2014-02-02

11 تیر
اگر نمی دانم امروز چگونه به یک موقعیت واکنش نشان چرا سعی نکنم با مهربانی واکنش نشان دهم . خواه یک درخواست را بپذیرم یا رد کنم یا با نقطه نظر کسی موافقت یا مخالفت کنم ، هنوز میتوانم با دیگران با احترام و ادب رفتار کنم . من با همان مهربانی و محبتی که (بله) میگویم میتوانم(نه) بگویم . امروز میتوانم بدون داشتن حالت تدافعی به تصمیماتم احترام بگذارم . زیرا به حقوقم برای بهترین تصمیماتی که میتوان بگیرم احترام میگذارم . حتی هنگامیکه دیگران از تصمیماتم راضی نیستند میتوانم طوری رفتار کنم که احساس خوبی داشته باشم . دیگران حق دارند که مخالفت کنند ، به گونه ای دیگر احساس ککنند و یا غمگین باشند . من فقط میتوانم به حقوق آنها احترام بگذارم و در عین حال اصول اخلاقی خودم را داشته باشم . روابط پیچیده هستند زیرا مردم متفاوتند هر کدام از ما عقاید ، ارزشها ، و آرزوهای خودمان را داریم و اینها همیشه با خواسته های کسانی که دوستشان داریم منطبق نیستند . اگر ما به اختلاف نظرها به عنوان راهی برای گسترش و عمیقتر کردن روابطمان بنگریم آنها میتوانند مفید و اموزنده باشند .
یاد آوری امروز
.امروز سعی خواهم کرد که به هر اختلاف به عنوان یک فرصت برای بهبودی بنگرم . من با واکنش نشان دادن محترمانه به خودم احترام خواهم گذاشت . "عالی ترین نمونه خردمندی "عقل" محبت است "