انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-هفدهم اردیبهشت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اردیبهشت ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=353)
+---- موضوع: فقط برای امروز-هفدهم اردیبهشت (/showthread.php?tid=2472)

فقط برای امروز-هفدهم اردیبهشت - mahla - 2013-11-29

تبدیل آشفتگی به آرامش 17 اردیبهشت

«در این وضعیت آشفته دنیا، از اینکه اینجا هستم احساس خوشبختی میکنم.»

کتاب پایه

v

بعضی روزها ارزش ندارد اخبار گوش کنیم، چراکه ماجراهای بسیار زیادی درباره خشونت و ویرانی میشنویم. وقتی مصرف میکردیم، بسیاری از ما به خشونت عادت کرده بودیم. به دلیل سرگشتگی ناشی از اعتیاد به ندرت از وضعیت دنیا آزرده میشدیم. اما وقتی پاک هستیم، بسیاری از ما متوجه حساس شدن خود نسبت به دنیای اطرافمان میشویم. به عنوان افراد در حال بهبودی برای بهتر شدن دنیای اطراف خود چه کاری میتوانیم انجام دهیم؟

وقتی از آشفتگی دنیای خود آزرده میشویم، میتوانیم آرامش را در دعا و مراقبه پیدا کنیم. وقتی ظاهراً همه چیز برعکس شده، ارتباط ما با نیروی برتر میتواند در میان هر طوفانی آرامش باشد. وقتی بر رشد روحانی خود تمرکز کردهایم، میتوانیم به ترسهای خود با آرامش پاسخ دهیم. از طریق تقویت خود با زندگی سرشار از آرامش، روح صلح را به دنیای خود فرا میخوانیم. به عنوان افراد درحال بهبودی میتوانیم از طریق به کار گرفتن حداکثر توان خود در انجام اصول برنامه، در ایجاد تغییرات مثبت تأثیرگذار باشیم.

v

فقط برای امروز: با آرامش زندگی میکنم، صحبت میکنم و عمل میکنم و بدین طریق، آرامش را در دنیا افزایش میدهم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-05

ه دنبال لذت نیستم،لذت ها مرا بیمار می کنند.
ثروت نمی جویم،ثروت مرا به تملک خود در می آورد.
خواهان قدرت نیستم،قدرت انسان را به تباهی می کشاند .
امافقط به جان ودل«تو»را طلب می کنم.
خدوندا!
پس مرا متبرک کن که هر روز زندگی ام به عنوان پیشکشی به درگاه «تو»باشد.
باداتو همراهی نادیده درهمه ی راه های زندگی ام باشی!

RE: فقط برای امروز-روز به روز هفدهم اردیبهشت - sadaf - 2014-01-21

17 اردیبهشت
احساس بد بی‌لیاقتی و ناتوانی در حل مشکلات، سکوت کردن در مواقعی که باید صحبت می‌کردم، یا ناتوانی در نه گفتن یا ناتوانی در ابراز احساسات واقعی مخصوصاً وقت گریه کردن. امروز می‌دانم که بیمارم، آن‌را پذیرفته‌ام، حتماً اشتباه هم خواهم کرد. من به‌خاطر اشتباه، خودم را محاکمه نمی‌کنم. سعی می‌کنم از اشتباهاتم تجربه بیاموزم و آن‌را گردن دیگران نیندازم. آیا من درک کرده‌ام که توجیه کردن اعمالم به‌منظور موجه کردن و نشان دادن آنها و بی‌گناه جلوه‌دادن خودم به زیانم تمام می‌شود؟ خداوندا: ارزش‌های واقعی خودم را به من نشان بده تا به خاطر تأییدات دیگران خودم را دچار دردسر نکنم. خداوندا: به من بیاموز که بدون تو چه به سرم خواهد آمد، امّا تمنا دارم که به من نشان ندهی که بدون تو چه خواهم شد، امروز من صاحب دارم و با اراده و قدرت او هرگز اجازه نمی‌دهم کسی یا چیزی من را صاحب شود. قدرت حقیقی من از قدرت او سرچشمه دارد، من دیگر دست از قدرت‌های لحظه‌ای و مخرب دیگران و مادیات برداشته و در کنار دیگران سعی می‌کنم، فردی مسؤل و مورد پذیرش در اجتماع باشم و به قابلیت‌های جدیدم متکی شوم.
اکنون توانایی نه گفتن را پیدا کرده‌ام!

RE: فقط برای امروز-هفدهم اردیبهشت - sadaf - 2014-05-07

انديشه امروز a day at a time
17 ارديبهشت

امروز اگر عاملی موجب عصبانيت من شود قبل از آنکه چيزي بگویم و یا عکس العملی نشان دهم برای چند لحظه فکر خواهم آورد و بخاطر آورم که واکنش من در رابطه با خشمی که وجود مرا آکنده است ممکن است شرايط را دشوارتر کند . من همچنين بیاد خواهم داشت که در چنين شرايطي سکوت به موقع من ،مرا کمک خواهد کرد تا کنترل شرايط را به دست گيرم و واکنش مکناسب را در شرايط بحرانی نشان دهم . من همیشه بخاطر خواهم سپرد که تاثیر من روی افراد و شرايط بسیار ناچيز است و تنها خداوند قادر به کنترل افراد و شرايط مي باشد .
آیا من درک کرده ام که عکس العملهای نسنجيده تنها موجب پریشان خاطری من می شود ؟
آیا من آموخته ام که چگونه با خشم و عصبانیت خود روبرو شوم ؟
بردباری و یا از کوره در رفتن آیا زمانیکه واکنش من نسبت به شرایط بحرانی سکوت است در گوشه ای از ذهنم به تلافی کردن و مقابله به مثل کردن می اندیشم ؟
آیا من می توانم که به جای داد و فریاد و دشنام و ناسزا ، با راه رفتن ، دویدن ، ورزش کردن و یا حتی با تمیز کردن خانه بر خشم خود غلبه کنم و در زمانی مناسب با گفتن " من از دست تو عصبانی هستم زیرا ........" نسبت به حل مساله اقدام کنم ؟

" من از دست تو عصبانی هستم زیرا .... "

کپي از این مطلب فقط با ذکر نام سايت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز ميباشد .