انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-یازدهم اردیبهشت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اردیبهشت ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=353)
+---- موضوع: فقط برای امروز-یازدهم اردیبهشت (/showthread.php?tid=2478)

فقط برای امروز-یازدهم اردیبهشت - mahla - 2013-11-29

حس ارزشمند بودن و خدمت11 اردیبهشت

«شرکت فعال در خدمت، حس ارزشمند بودن را در من ایجاد میکند.»

کتاب پایه

v

اکثر ما وقتی به معتادان گمنام آمدیم برای خود ارزش بسیار کمی قائل بودیم. بسیاری از اعضاء میگویند از طریق خدمت در اوایل دوران بهبودی به تدریج احترام به نفس پیدا کردهاند. وقتی از طریق فعالیتهای خدماتی به تدریج بر زندگی دیگران تأثیر مثبت میگذاریم، تقریباً معجزه به وقوع میپیوندد.

اکثر ما تجربه، قدرت یا امید زیادی نداریم که در سی روز اول پاکی از آن سخن به میان بیاوریم. در واقع، برخی از اعضاء بیتردید به ما میگویند آنچه به بهترین نحو میتوانیم انجام دهیم گوش دادن است. اما در سی روز اول نیز قطعاً میتوانیم برای معتادی که به تازگی وارد اتاقهای NA شده و برای بیست و چهار ساعت پاک ماندن تلاش میکند، چیزی برای عرضه داشته باشیم. جدیدترین عضو NA که فقط برای قطع مصرف تمایل دارد و به هیچ یک از ابزار برنامه مجهز نیست، به سختی میتواند پاک ماندن فردی را به مدت یک سال، دو سال یا ده سال تصور کند. اما این فرد میتواند با افرادی که سی روز پاک ماندهاند و با نگاهی حاکی از افتخار و ناباوری که بر چهرههاشان نقش بسته، یک چیپ سی‌ روزه دریافت میکنند، ارتباط برقرار کند.

خدمت هدیه بینظیر ماست، چیزی که هیچ کس نمیتواند آن را از ما دور کند. ما میبخشیم و دریافت میکنیم. از طریق خدمت بسیاری از ما حرکت در مسیری گاهاً طولانی را آغاز میکنیم و تبدیل به اعضای مفیدی برای جامعه میشویم.

v

فقط برای امروز: از موقعیتی که برای خدمت دارم، سپاسگزارم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-05

خدمت به پرندگان وحیوانات شاید شریفترین کاری است که بشر تا به حال در پیش گرفته است.
اما دریغا،که تمدن ما بر پایه های ظلم به مخلوقات بی دفاع خدا قرار گرفته است که چون ما،اعضای خانواده ی خلقت هستند.
آیا روزی خواهد رسید که وجدان بشر چنان بیدار شود که آسیب رساندن به سایر موچودات وکشتن آن ها آزار وقتل محسوب شود؟

RE: فقط برای امروز-روز به روز یازدهم اردیبهشت - sadaf - 2014-01-21

11 اردیبهشت
امروز درمی‌یابم که چه اوقات پرارزشی را برای یافتن معایب و ایراد دیگران صرف کرده بودم، سعی می‌کردم با بزرگ‌نمایی کارهای خودم و نشان‌دادن معایب دیگران از واقعیت فرار کنم. آیا هنوز هم با بزرگ‌نمایی نواقص دیگران سعی در فرار از خود را دارم؟ آیا هنوز هم خودم را فریب می‌دهم؟ آیا این واقعیت را یافته‌ام که پرداختن به نواقص دیگران چیزی است، که مرا از توجه به خود باز می‌دارد؟ آیا من به واقعیات توجه کرده و عیب‌یابی از دیگران پی‌برده‌ام؟ این از علائم بارز بیماری افراد عادتی و وابسته و هم‌وابسته است، که همه‌ی توجه خود را به دیگران معطوف کرده و از خودش غافل می‌ماند، من هم جزء این طبقه از بیماران هستم، وقتی در میسر بهبودی قرار گرفتم و از همدردانم شنیدم که حالا نوبت رسیدگی به خودم است، واقعاً سرگردان مانده بودم، احساس می‌کردم که من را سرکار گذاشته و دست می‌اندازند، برای من همه‌ی ارزش‌ها در تأییدات و توجه دیگران خلاصه می‌شد، هر احساسی از طرف من باید مورد تأیید دیگران واقع می‌شد، زندگی من از دریچه‌ی افکار دیگران دستور می‌گرفت، حالا باید به خودم می‌رسیدم، خودم را دوست می‌داشتم.
انرژی حاصله را صرف خودت کن!

RE: فقط برای امروز-یازدهم اردیبهشت - sadaf - 2014-05-01

انديشه امروز a day at a time
يازدهم ارديبهشت

فکر کردن به اینکه در سراسر کره زمین صدها هزار فرد معتاد چون من در گروههای مختلف با بکارگیری رهنمودهای برنامه بازپروری زندگی جدیدی را آغاز کرده اند به من احساس قدرت و آرامش می دهد . افرادی که با هم و برای هم در کنار یکدیگر جهت بهبودی تلاش می کنند . امروز هیچ یک از ما مجبور نیست که تنها بماند . هر کس به شیوه خود یک هدف را دنبال می کند . همه ما با تکیه بر " درد مشترک " زندگی خود دریافته ایم که دوست داشتن و درک متقابل تنها راه کمک به یکدیگر جهت دستیابی به اهداف برنامه که همان بهبودی و " پاک زیستن " است ، می باشد .
آیا من امروز از خداوند به خاطر آشنایی با برنامه و هزاران هزار انسانی که از طریق برنامه با من پیوند خورده اند تشکر کرده ام ؟
آیا من هر روز از خداوند به خاطر راه یافتن به برنامه و پیوستن به گروه دوستانی که هدف مشترکی را دنبال می کنند سپاسگزار هستم ؟
آیا من به مسئولیتهای خود در برنامه و در برابر کسانیکه تازه برنامه را آغاز کرده اند عمل می کنم ؟

" من دوستان زيادي دارم "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .