انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست وسوم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست وسوم فروردین (/showthread.php?tid=2497)

فقط برای امروز-بیست وسوم فروردین - mahla - 2013-11-29

23 فروردین تصویر کلی

«همه بیداریهای روحانی جنبههای مشترکی دارند. این جنبهها عبارتست از پایان تنهایی و احساس هدفمندی در زندگی.»

کتاب پایه

v

وقتی با چیزی بزرگتر از خود روبرو میشویم، چند نوع بیداری روحانی به وقوع میپیوندد. گمان میکنیم نیروهایی فراتر از درک ما در کار هستند. نمای مختصر و زودگذری از تصویر کلی را میبینیم و در این هنگام فروتنی پیدا میکنیم.

سفر ما از گذر قدمهای دوازدهگانه همین نوع تجربه روحانی را موجب میشود، منتها عمیقتر و پایدارتر. به فرآیند مداوم کنار گذاشتن غرور تن میدهیم و در عین حال از چشمانداز وسیعتر آگاهی بیشتری پیدا میکنیم. دیدگاه ما نسبت به دنیا تا حدی گسترش مییابد که دیگر احساس غلوآمیزی نسبت به اهمیت خود نداریم.

از طریق آگاهی جدید خود دیگر احساس جدایی از بقیه نژاد بشری را نداریم. شاید درک نکنیم چرا دنیا این گونه است یا چرا افراد گاهی اوقات با خشونت با یکدیگر رفتار میکنند. اما قطعاً رنج را درک میکنیم و در دوران بهبودی حداکثر تلاش خود را برای کاهش دادن آن به کار میگیریم. وقتی همکاری فردی ما با دیگران آمیخته میشود، تبدیل به بخشی ضرورری از طرحی بزرگ میشویم. سرانجام متصل میشویم.

v

فقط برای امروز: من فقط فردی در طرح کلی وقایع هستم. جایگاه خود را در این تصویر کلی با فروتنی میپذیرم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

بگذار زندگی ات از طریقتی که می پیمایی سخن گوید.
بگذار مضمون زندگی ات:
سادگی،
دلسوزی،
تواضع،
عشق،
خدمت،
بی-خویشی وایثار باشد

23 فروردین جی پی واسوانی-هر روز به سوی تو می ایم

RE: فقط برای امروز-بیست وسوم فروردین-الانان - NASIB - 2014-02-03

23 فروردین الانان
بیست و سوم فروردین
در قدم سوم "تصمیم گرفتیم زندگی و اراده خود را به دستان خدایی که می شناختیم بسپاریم . بخصوص برای تعدادی از ما که برای کوچکترین تصمیم گیری ها دچار مشکل میشوند . تصمیم بسیار بزرگی بود . قبل از آشنا شدن با الانان به دیگران اجازه میدادم برای زندگیم و رفتارم و رفت و آمد هایم تصمیم بگیرند و متقابلا در مقابل زندگی خودم مسئولیت کمی می پذیرفتم ،در برابر تصمیم گیری برای زندگی دیگران بسیار با تجربه بوده و برای آنچه برایشان رخ میداد احساس مسئو لیت میکردم . ترتیب قرار گرفتن 3 گام نخست به من کمک میکند بر این مشکل ذهنی ام فائق آیم.
اول قبول کردم که در مقابل بیماری الکلیسم عاجزم . و اختیار زندگیم از دستم خارج است سپس به این باور رسیدم که قدرت و نیروی برتری میتواند به من کمک کند . پس از برداشتن این 2 گام است که تصمیم گیری برای سپردن زندگیم به قدرتی برتر امکان پذیر ،مورد قبول و حتی منطقی بنظر میرسد . ......

یاد آوری امروز

.....در آغاز هر روز میتوانم تصمیم بگیرم اراده و زندگی ام را به دستان خداوند بسپارم . بدین ترتیب روزم را با پشتوانه ای قوی برای قبول آنچه واقعیت زندگیم شده . شروع میکنم . من در راهی درست گام برداشته و برای گذران یک زندگی خوب و عشق ورزیدن به کسانی که در طی این راه در کنارم خواهند بود ،قدرت بیشتری خواهم داشت .
" تصمیم گیری ریسکی است که از شجاعت برای آزادی نشات می گیرد .

RE: فقط برای امروز-بیست وسوم فروردین - NASIB - 2014-10-08

23 فروردین از کتاب اندیشه امروز a day at a time
ما هرگز نبايد تسليم‌ اين‌ فلسفه‌ پوچ‌ و بيهوده‌ گرديم‌ كه‌ قربانيان‌ محتوم‌ شرايط‌ و وقايع‌مي‌باشيم‌. اين‌ طرز تفكر مانع‌ از رسيدن‌ ما به‌ آزادي‌ خواهد بود.ما بايد اعتقاد داشته‌ باشيم‌ كه‌ حق‌ انتخاب‌ خود را در ادامه‌ اين‌ راه‌ از دست‌ داديم‌ ولي‌سرانجام‌ توانستيم‌ كه‌ انتخاب‌ كنيم‌ انتخابي‌ كه‌ ما را در مسير بهبودي‌ قرار داده‌ است‌.آيا من‌ به‌ اين‌ باور اعتقاد دارم‌ كه‌ «تمايل‌ به‌ بهبودي‌» بهترين‌ انتخاب‌ من‌ در زندگي‌ بوده‌است‌؟آيا من‌ قادر خواهم‌ بود كه‌ بيهوده‌ بودن‌ اين‌ عقيده‌ را كه‌ من‌ تنها قرباني‌ شرايط‌ وبدشانس‌ترين مخلوق‌ خدا هستم‌ را به‌ اثبات‌ رسانده‌ خود را از اسارت‌ رها سازم‌؟آيا من‌ هنوز ديگران‌ را بخاطر زندگي‌ خود مقصر دانسته‌ و فكر مي‌كنم‌ كه‌ شرايط‌كنوني‌ به‌ من‌ تحميل‌ شده‌ است‌؟آيا من‌ پذيرفته‌ام‌ كه‌ انتخاب‌ من‌ درست‌ نبوده‌ است‌؟آيا خداوند به‌ من‌ كمك‌ خواهد كرد كه‌ انتخاب‌هاي‌ بهتري‌ داشته‌ باشيم‌؟

«تسليم‌ به‌ اراده‌ خداوند بهترين‌ انتخاب‌ است‌»