انجمن بانیان بهبودی
پیامهای بهبودی بانیان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: پیامهای بهبودی_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=89)
+--- موضوع: پیامهای بهبودی بانیان (/showthread.php?tid=3096)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: پیامهای بهبودی بانیان - NASIB - 2014-01-08

عضویت در انجمن معتادان گمنام برای تمام اعضا به طور مساوی حقوقی را بوجود می اورد از جمله حق رای حق مشارکت حق خدمت حق راهنما داشتن و رهجو گرفتن....................باعث خرسندی است که افرادی که از گذشته ما خبر دارند و تغییرات ما ر میبینند به دیگران میگویند:برنامه معتادان گمنام موثر است

RE: پیامهای بهبودی بانیان - mehdiast - 2014-01-10

30تفاوت بین برنده ها و بازنده ها
1- برنده متعهد میشود ولی بازنده وعده میدهد
2-برنده اگر اشتباه کند میگوید اشتباه کردم ولی بازنده میگوید تقصیر من نبود

3-برنده بیش از بازنده کار انجام میدهد و وقت اضافه هم دارد ولی بازنده حتی وقت برای کارهای ضروریش هم ندارد

4 - برنده به بررسی دقیق مشکل میپردازد ودنبال راه حل میگردد ولی بازنده مشکل را حل نشده رها میکند
5 - برنده با جبران اشتباه تاسف خود را نشان میدهد ولی بازنده میگوید متاسفم و باز تکرار میکند

6 - برنده گوش میدهد ولی بازنده فقط منتظر است کی نوبتش میشود که حرف بزند

7 - برنده به افراد برتر از خود احترام میگذارد تا چیزهای بیشتری بیاموزد ولی بازنده در پی نقاط ضعف انان است

8 - برنده میگوید باید راه بهتری وجود داشته باشد ولی بازنده میگوید تا بوده همین بوده

9 - برنده بامیانه روی احساس قدرت میکند ولی بازنده یا از ضعف یا از قدرتش استفاده میکند

10 - برنده گامهای متعادل برمیدارد ولی بازنده یا خیلی تند یا خیلی کند بر میدارد

11 - برنده قدمها و سنتها را جدی کار میکند و تمرکز روی خودش دارد ولی بازنده تمرکزش بر روی دیگران است

12 - برنده اماده کمک به تازه وارد است و عشق بلاعوض میدهد ولی بازنده خود را برتر از تازه وارد میداند

13 - برنده راهنما دارد و راهنمایی دیگران را بعهده میگیرد ولی بازنده خود را بی نیاز از راهنما میداند

14 - برنده علیرغم مشکلاتی که دارد به جلسه میرود و راجع به مشکلاتش مشارکت میکند ولی بازنده جلسه را مانع رشد خود میداند

15 - برنده ایمان دارد که با کمک نیروی برتر هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد ولی بازنده زود ناامید میشود

16 - برنده برای اتحاد گروه خدمت میکند و اصول را به شخصیت ترجیح میدهد ولی بازنده شخصیت پردازی میکند

17 - برنده اصل گمنامی را رعایت میکند ولی بازنده استاد شکستن گمنامی است

18 - برنده برنامه روزانه دارد ولی بازنده بدون برنامه حرکت میکند

19 - برنده . برنده شدن را هدف زندگی خود انتخاب میکند ولی بازنده فقط به پاک ماندن خود کفایت میکند

20 - برنده نه از گذشته اش متاسف است نه انرا فراموش میکند ولی بازنده دائم افسوس گذشته را میخورد

21 - برنده به انچه دارد می اندیشد ولی بازنده نگران چیزهایی است که از دست داده

22 - برنده برای موقعیت شغلی فعلی خود ارزش قائل میشود تا فرصت بهتری پیدا کند ولی بازنده میگوید من نمی توانم پیشرفت کنم

23 - برنده با افکار خوب سعی میکند احساس خوب داشته باشد تا به دیگران تسلی دهد ولی بازنده دیگران را باعث ناراحتی خود میداند

24 - برنده میگوید من در دنیایکه هر کسی تجربه متفاوتی از درد دارد سعی میکنم با رشد خودم به انها کمک کنم تا از درد رها شوند ولی بازنده میگوید شایسته نیست عده ای رنج بکشند و من احساس خوبی داشته باشم

25 - برنده اطمینان دارد اگر با منبع عشق هماهنگ باشد زندگیش مملو از عشق خواهد بود ولی بازنده میگوید عشقی وجود ندارد

۲۶ - برنده میداند که صبر محصول درد و رنج است و عطا شدنی نیست بلکه یادگرفتنی است ولی بازنده دوست دارد بدون درد به همه چیز دست یابد

۲۷ - برنده میداند که درد او را از علایق دنیوی دور میکند و باعث نزدیک شدن او به خداوند میشود ولی بازنده میگوید زندگی ارزش درد کشیدن را ندارد

۲۸ - برنده میپذیرد که نه تنها در برابر اعتیاد خود بلکه در برابر اعتیاد دیگران نیز عاجز است . پس پیام را حمل میکند نه معتاد را . ولی بازنده معتاد را حمل میکند نه پیام را

۲۹ - برنده لغزش را راه نجات نمیداند ولی بازنده لغزش را سکوی پرتاب میداند این پرتاب به کجا باشد معلوم نیست

۳۰ - شاید همه دوست داشته باشیم جذء برنده ها باشیم ایا تنها میل به برنده شدن کافیست ؟ پس بیاییم با هم باشیم و برای برنده شدن همت کنیم چون بهبودی بعد از تسلیم کامل میسر است

RE: پیامهای بهبودی بانیان - NASIB - 2014-01-11

هيچ چيز در اين جهان چون آب، نرم و انعطاف پذير نيست.
با اين حال براي حل كردن آنچه سخت است، چيز ديگري ‌ياراي مقابله با آب را ندارد.
نرمي بر سختي غلبه مي كند و لطافت بر خشونت.
همه اين را مي دانند ولي كمتر كسي به آن عمل مي كند.
انسان، نرم و لطيف زاده مي شود و به هنگام مرگ خشك و سخت مي شود.
گياهان هنگامي كه سر از خاك بيرون مي آورند نرم و انعطاف پذيرند
و به هنگام مرگ خشك و شكننده.
پس هر كه سخت و خشك است، مرگش نزديك شده
و هر كه نرم و انعطاف پذير، سرشار از زندگي است

RE: پیامهای بهبودی بانیان - NASIB - 2014-01-12

پیام امروز:
هر گاه احساس کردید که از رشک و نفرت آکنده اید این عبارت را تکرار کنید((اکنون خدا نه تنها آنچه را برای دیگران کرده بلکه بیش از آنرا برای من میکند))
جایی که راه نیست خدا راه میگشاید

RE: پیامهای بهبودی بانیان - mehdiast - 2014-01-14

ز دیگران شکایت نکن "خودت را تغییر بده " از انجا که برای محافظت از پای خود پوشیدن یک دمپایی اسان تر از فرش کردن کل زمین است.

RE: پیامهای بهبودی بانیان - mehdiast - 2014-01-16

۱ -ﺷﻤﺎ ﺭﻫﺒﺮ ﺍﺭﮐﺴﺘﺮ ﺳﻤﻔﻮﻧﯿﮏ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻭ ﺍﺣﺴﺎﺳﺎﺕﺧﻮﯾﺸﯿﺪ .ﺍﮔﺮ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﯾﻦ ﺍﺭﮐﺴﺘﺮ ﺭﺍﻣﯿﭙﺬﯾﺮﯾﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻗﺪﻣﻬﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺻﺪﺍﯼ ﻃﺒﻞ ﻭﺷﯿﭙﻮﺭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻣﯿﺰﺍﻥ ﮐﻨﯿﺪ . ﺑﻠﮑﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﻮﺵ ﺑﻪ ﺳﺎﺯﻭ ﻧﻮﺍﯼ ﺍﺭﮐﺴﺘﺮ ﺑﺎﻃﻨﯽ ﺧﻮﺩ ﺑﺴﭙﺎﺭﯾﺪ: ﺑﻪ ﺻﺪﺍﯼﻭﺟﺪﺍﻧﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺁﻭﺍﯼ ﮐﻮﺩﮎ ﺩﺭﻭﻥ ﻭ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻮﺍﻫﺎﯾﯽﮐﻪ ﺍﺯ ﺑﺎﻃﻦ ﺷﻤﺎ ﺑﺮ ﻣﯿﺨﯿﺰﻧﺪ ﻭ ﺷﻤﺎ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭ ﺭﻫﺒﺮﯼﻭ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﯾﺪ .
۲- ﮔﺪﺍﯾﺎﻥ ﺧﯿﺎﺑﺎﻧﻬﺎﯼ ﺩﻫﻠﯽ ﻧﻮ ، ﻗﺎﯾﻘﺮﺍﻧﺎﻥ ﻣﺎﻟﺰﯼ ،ﺍﺷﺮﺍﻓﺰﺍﺩﮔﺎﻥ ﻗﺼﺮ ﺑﺎﮐﯿﻨﮕﻬﺎﻡ ، ﮐﺎﺭﮔﺮﺍﻥ ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﻪﻫﺎﯼ ﺩﯾﺘﺮﻭﯾﺖ ﻭ ﺷﻤﺎ - ﻫﺮﮐﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﺑﺎﺷﯿﺪ -ﺳﻠﻮﻟﻬﺎﯼ ﻫﻤﺎﻧﻨﺪ ﻭ ﺟﺪﺍﻧﺎﭘﺬﯾﺮ ﺗﻦ ﻭﺍﺣﺪ ﺑﺸﺮﯾﺖﻫﺴﺘﯿﺪ .
۳ -ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺍﻧﺪﻭﺧﺘﻪ ﻫﺎﯾﺘﺎﻥ ﻧﻤﯿﺴﻨﺠﻨﺪ ﺑﻠﮑﻪﻣﻼﮎ ﺳﻨﺠﺶ ﺑﺨﺸﺎﯾﺶ ﻭ ﺍﯾﺜﺎﺭ ﻣﺎﺳﺖ .
۴-ﻭﻗﺘﯽ ﺗﻌﻄﯿﻼﺕ ﺭﺍ ﺁﻏﺎﺯ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺁﯾﻨﻪﺑﺎﯾﺴﺘﯿﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﮕﻮﯾﯿﺪ :ﮐﺴﯽ ﺣﻖ ﻧﺪﺍﺭﺩ ﺍﯾﻦﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﺧﻮﺵ ﺭﺍ ﺑﺮ ﻣﻦ ﺣﺮﺍﻡ ﮐﻨﺪ ﺣﺘﯽﺟﻨﺎﺑﻌﺎﻟﯽ !
۵ -ﺷﻤﺎ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﯿﺪ ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺩﺗﮕﺎﻫﯽ ﺑﺎ ﺷﮑﻮﻩ ﺑﺮﻭﯾﺪ ﻭﺳﺎﻋﺘﻬﺎ ﺑﻪ ﻧﯿﺎﯾﺶ ﻭ ﺩﻋﺎ ﺑﭙﺮﺩﺍﺯﯾﺪ ﻭ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﭘﺎﮐﯿﻬﺎ ﻭﻗﺪﺍﺳﺘﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩ ﺁﺭﺯﻭ ﮐﻨﯿﺪ .ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﭘﯿﺶ ﺍﺯﺁﻥ ﺩﺭ ﻗﻠﺐ ﺧﻮﺩ ﻋﺒﺎﺩﺗﮕﺎﻫﯽ ﻧﺴﺎﺧﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺑﺎ ﻫﯿﭻﻧﯿﺎﯾﺸﯽ ﺣﻀﻮﺭ ﻗﻠﺐ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻋﺒﺎﺩﺗﮕﺎﻩ ﺍﺣﺴﺎﺱﻧﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﮐﺮﺩ .
۶- ﺭﻣﺰ ﻭ ﺭﺍﺯ ﺩﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﻭ ﺑﻪ ﺛﺮﻭﺕ ﻭ ﻧﻌﻤﺖ ﺁﻥ ﺍﺳﺖﮐﻪ ﺫﻫﻦ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺁﻧﭽﻪ ﻧﺪﺍﺭﯾﺪ ﻣﺘﻤﺮﮐﺰ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻫﺮﻣﺠﺎﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﮑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﻭ ﻗﺪﺭﺩﺍﻧﯽ ﺍﺯ ﻧﻌﻤﺘﻬﺎﯾﯽﮐﻪ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﺑﻬﺮﻩ ﮔﯿﺮﯾﺪ .
۷ - ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﮐﺴﺐ ﻭ ﮐﺎﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻋﻼﻗﻪ ﻭﺩﺍﺷﺘﻦ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﮐﻼﻥ ﻣﺤﺪﻭﺩﯾﺘﯽ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ. ﺁﻧﭽﻪﮐﻤﯿﺎﺏ ﺍﺳﺖ ﻋﺰﻡ ﺭﺍﺳﺦ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪﺁﻧﻬﺎﺳﺖ .
۸ - ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺎﻣﺠﻮﯾﯽ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯽﮐﻨﻮﻧﯽ ﺧﻮﯾﺶ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ
ﻣﯿﮕﻮﯾﻨﺪ:ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﻧﮕﺎﺭ ﻧﺨﺴﺘﯿﻦ ﺭﻭﺯ ﺍﺯ ﻋﻤﺮ ﻣﻦﺍﺳﺖ.ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯿﺪﻫﻢ ﮐﻪ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺁﺧﺮﯾﻦﺭﻭﺯ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻢ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺁﻥﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮﯾﻦ ﻭ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺑﺨﺶ ﺗﺮﯾﻦ ﻟﺤﻈﻪﻗﺎﺑﻞ ﺗﺼﻮﺭ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﺪﻝ ﮐﻨﻢ ﭼﻨﺎﻥ ﮐﻪ ﭘﻨﺪﺍﺭﯼﻓﺮﺩﺍﯾﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﺭ ﻧﯿﺴﺖ .
۹ -ﺁﺳﺎﻧﺴﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﺘﻮﺍﻧﺪ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ ﻃﺒﻘﻪﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ ﺍﺯ ﮐﺎﺭ ﺍﻓﺘﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺷﻤﺎ ﻧﺎﮔﺰﯾﺮﯾﺪﮐﻪ ﺭﺍﻫﺮﻭﯼ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ ﺭﺍ ﭘﻠﻪ ﭘﻠﻪ ﺑﺎﻻ ﺑﺮﻭﯾﺪ .
۱۰ - ﻫﻤﻪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﺩﺳﺖ ﻣﯿﺰﻧﯿﻢ ﮐﻪ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺳﺮ ﺭﺷﺘﻪ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻭﺿﺎﻉﻭ ﺷﺮﺍﯾﻂ ﻣﺎ ﻣﻨﻄﺒﻖ ﺍﺳﺖ

RE: پیامهای بهبودی بانیان - sadaf - 2014-01-19

پیام امروز:
در ذهن الهی از دست دادن وجود ندارد من نمیتوانم آنچه را که حق من است از دست بدهم ..خداوند هرگز دیر نمیکند و راه بازگرداندن را می داند.پس محال است چیزی را که حق من است از دست بدهم ..آنچه از دست داده ام با سخاوت خداوند به من بازگردانده میشود یا معادل و همسنگ آنرا باز خواهم ستاند....

RE: پیامهای بهبودی بانیان - mahla - 2014-01-21

اکثر ما در گذشته نقش خود را در همه مکالمات و صحنه ها حتی قبل از وقوع / بازی میکردیم و سپس مسیر خود را بر اساس // چه اتفاقی می افتد اگر ..... تعیین میکردیم .
و با انجام اینکار / نومیدی پشت نومیدی را برای خود رقم میزدیم .

ﺁﺯﺍﺩﯼ ﻭﺍﮊﻩ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ
ﮐﻪ ﺣﺘﯽ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﯿﺴﺖ ﺣﺮﻭﻓﺶ ﺑﻬﻢ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ
ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺁﺯﺍﺩﯼ
ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩﻥ ﺍﺳﺖ . . . !

RE: پیامهای بهبودی بانیان - NASIB - 2014-01-26

سلام دوستان دیشب پس از دو هفته دوری از راهنمام دور هم جمع شدیم تا در مورد ارتباط صحبت کنیم . امروز می خواهم شما را نیز در مشارکتم شریک کنم. ارتباط از نظر من چیزی است که زندگی بدون آن امکان پذیر نمی باشد ، ارتباط یک داستان اجتناب ناپذیر انسانی است حال سئوال این است که رفتارهای من چه تاثیری روی روابطه هایم گذاشته که آن رابطه ها خراب شده ؟
با تمرکز روی این موضوع متوجه شدم که اکثر رابطه های من خودخواهانه بدون در نظر گرفتن شخصیت ، فرهنگ ، ادب واحترام بوده بهمین دلیل اکثر ارتباطات با خودم ، خانواده ، اطرافیان ، اجتماع و حتی دنیا سالم نبوده و همیشه روی یک چرخه معیوب رشد کرده .
در ارتباطاتم نقش دیگران را من بایستی تعین کنم بطور طبیعی آنهانقشی در این رابطه ندارند یعنی خودخواهی کامل بدون درنظر گرفتن دیگران حتی پدر و مادر جالبی داستان اینکه همیشه باخته ام ، شکست خوردم ، منزوی شده ام چراکه ارتباط من معیوب و خودخواهانه بوده وتا موقعی ادامه داشته که برایم سودآور یا ارضاع کننده بوده اند اگر غیر این بود بدون هیچ دلیلی این ارتباط را قطع می کردم و آنقدر خرابش می کردم که امکان برقراری آن وجود نداشت بهمین دلیل همیشه احساس گناه ، شرم وخجالت توام با انزوا و گوشه گیری داشتم .
امروز سعی می کنم شخصیت و احترام دیگران را در نظر بگیرم و بدانم ارتباط یک رفتار دوسویه است که من فقط یک طرف این داستان هستم نه بیشر ونه کمتر همین .......به قلم یکی از اعضای در حال بهبودی ا

RE: پیامهای بهبودی بانیان - mehdiast - 2014-02-05

نمیدانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من؟اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم میبینم چون خدارا یافتم هر چه را باختم مهم نیست

.