انجمن بانیان بهبودی
فال روزانه اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: سرگرمی و شنیدنی (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=268)
+--- انجمن: دنیای اس ام اس (پیامک) SMS (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=269)
+---- انجمن: فال روزانه (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=497)
+---- موضوع: فال روزانه اسفند (/showthread.php?tid=5229)

صفحه‌ها: 1 2

فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-02-22

۱ اسفند
گرجان بدهد سنگ سیه لعل نگردد
با طینت اصلی چه کند بد گهر افتاد

مسولیتی که بر دوش گرفته اید بیش از اندازه‌ی توان شماست وبهتر است که اعتدال در کارها را فراموش نکنید . در هر کاری صداقت پیشه کن و با اطرافیان با فریب رفتار نکن که نتیجه منفی در پی دارد . موفقیت همیشه در سایه صبر پدید می آید.

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-02-22

2 اسفند
خرم دل آن که همچو حافظ
جامی ز می الست گیرد

امیدوار بودن شانس موفقیتت را بیشتر می کند . امید به لطف خداوند و صبر و تحمل و تلاش ، رمز موفقیت انسان است .

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-03-03

3 اسفند

مبتلا گشتم در این بند و بلا
کوشش آن حق گزاران یاد باد

گرفتار غم و حسرتی و حادثه ای تو را تهدید کرده است . ناامید نباش . هر رنج و سختی عاقبت به خوشی و آسایش مبدل خواهد شد هر فراقی به وصال خواهد انجاميد .

4 اسفند

ندای عشق تو دیشب در اندرون دادند
فضای سینه حافظ هنوز پر ز صداست

شک و دودلی را از خود دور کن به سخن ناصحان مشفق گوش کن و اگر چه توجهی به مال دنیا نداری اما کوشش و تلاش خود را در زندگی خود تا سرانجام مقصود ادامه بده .

5 اسفند

سیل این اشک روان صبر و دل حافط برد
بلغ الطاقه یا مقله عینی بینی

از هوی و هوس پیروی نکن و گرنه پشیمان می شوی در هنگام بروز مشکلات صبر و شکیبایی نداری قدر خود و ارزش های خود را بدان در انتخاب دوست دقت کن ت اانکه گمراه نشوی در کارهای خود دقیق باش

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-03-03

6 اسفند

شعر خونبار من ای باد بدان یار رسان
که ز مژگان سیه بر رگ جان زد

از تجربیات دیگران استفاده کن و به خود مغرور نباش و بدون تفکر و اندیشه دست به کاری نزن تا بعدا بر اثر ندانم کاری نادم و پشیمان نشوی

7 اسفند

من و دل گر فدا شدیم چه باک
غرض اندر میان سلامت اوست

دست از طلب ندار و از طعنه ی حسودان در هراس نباش ، کاری که در پیش گرفته ای درست است و تو را به مقصد می رساند . همت و تلاش موفقیت تو را تضمین می کند .

8 اسفند

چه جای صحبت نامحرم است مجلس انس
سر پیاله بپوشان که خرقه پوش آمد

خودخواهی و تکبر را رها کن تا با کمک و مشورت دیگران به همه چیز برسی . نامحرمان وحسودان را شریک اسرار خود نگردان ، زیرا تو را دچار رنج و مصیبت خواهند کرد . روزگار روی خوش را به تونشان خواهدداد.

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-03-08

9 اسفند

مددی گر به چراغی نکند آتش طور
چاره تیره شب وادی ایمن چه کنم

خود را مایوس و افسرده می بینی از بدخواهی دشمن شکوه و شکایت داری . خود را نباز و دل به تقدیر بسپار هر چه خیر است پیش می آید . به خدا توکل کن و با دوستان دانا مشورت کن تا راه چاره ای پیدا شود .

10 اسفند
به صبر کوش تو ای دل که حق رها نکند
چنین عزیز نگینی به دست اهرمنی

قدر زندگی و خانواده خود را بدان . صبر داشته باش و سختیها را تحمل کن تا به نتیجه مطلوب برسی . روزگار همیشه نامساعد باقی نخواهد ماند . صبر و قناعت را پیشه کن و از همنشینان بد احتراز کن تا گمراه نشوی .

11 اسفند
وگر گوید نمی خواهم چو حافط عاشق مفلس
بگوییدش که سلطانی گدایی همنشین دارد

آنکس می تواند آسوده زندگی کند که تکبر و ریا را از خود دور کند و دیگران را تحقیر نکند . زندگی فراز و نشیب هی زیادی دارد . به دنبال هر راحتی ، سختی و مشکلاتی به همراه است . عاقبت اندیش باش .

12 اسفند

زین قصه هفت گنبد افلاک پر صداست
کوته نظر ببین که سخن مختصر گرفت
به زودی شاهد مقصود را در بر خواهی گرفت و به مراد خود خواهی رسید .کاری را که در پیش گرفته ای رها نکن و به سرانجام برسان .

به خاک حافظ اگر یار بگذرد چون باد
زشوق در دل آن تنگنا کفن به درم

قدر دوستان خود را دان . راه رسیدن به مقصود دور و دراز است و صبر و تحمل لازم است . به تنهایی نمی توانی از عهده مشکلات بر آیی . با دوستان و بزرگان مشورت کن تا از غم تنهایی رها شوی .

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-03-08

13 اسفند

دلم از پرده بشد حافظ خوشگوی کجاست
تا به قول و غزلش ساز نوایی بکنیم

راه دشواری در پیش داری . برای رسیدن به هدف ، اراده محکم لازم است . باید هوشیار و مراقب باشی تا دچار لغزش نشوی . از دوستان مشفق وآگاه راهنمایی بطلب . حوصله کن تا با آرامش خاطر به خود ادامه بدهی .

14 اسفند
سوز دل بین که ز بس آتش اشکم دل شمع
دوش بر من ز سر مهر چو پروانه بسوخت

از انجام کاری نادم و پشیمان هستی و خود را سرزنش می کنی . با اعتماد به نفس و مشورت با دوستان بر مشکل خود فائق خواهی آمد . در انجام کارت تردید و دودلی را رها کن

RE: فال روزانه اسفند - sadaf - 2014-03-16

15 اسفند

صلاح از ما چه مي جويي که مستان را صلا گفتيم در ميخانه ام بگشا که هيچ از خانقه نگشود من از چشم تو اي ساقي خراب افتاده ام ليکن اگر بر من نبخشايي پشيماني خوري آخر قدت گفتم که شمشاد است بس خجلت به بار آورد جگر چون نافه ام خون گشت کم زينم نمي بايد به دور نرگس مستت سلامت را دعا گفتيم گرت باور بود ور نه سخن اين بود و ما گفتيم بلايي کز حبيب آيد هزارش مرحبا گفتيم به خاطر دار اين معني که در خدمت کجا گفتيم که اين نسبت چرا کرديم و اين بهتان چرا گفتيم جزاي آن که با زلفت سخن از چين خطا گفتيم
تو آتش گشتي اي حافظ ولي با يار درنگرفت ز بدعهدي گل گويي حکايت با صبا گفتيم
تعبیر: با درایت و کمک از دوستان خوب می توانی مشکلات را از پیش روی خود بر داری. سعی کن که دچار اشتباه نشوی و به پند و اندرز ناصحان مشفق عمل کنی. بیهوده مشکلات را به گردن این و آن نینداز. دو دل و مردد نباش. در تصمیم گیری ها عاقلانه فکر کن.

16 اسفنددهان يار که درمان درد حافظ داشت فغان که وقت مروت چه تنگ حوصله بود

تعبیر: با دست روی دست گذاشتن و گله کردن از بخت و اقبال، کاری از پیش نمی رود. بهتر است به سعی و تلاش دوباره دست بزنی و از تجربیات دیگران استفاده کنی زیرا مقصود و هدف از تو دور نیست.

17 اسفند
مکن حافظ از جور دوران شکايت چه داني تو اي بنده کار خدايي

تعبیر: به خود تکیه کن و از توانمندی خود استفاده ببر. از دوستان و همنشینان بد و گمراه دوری کن تا به تو ضربه نزنند. از ریاکاران بپرهیز تا بیشتر از این دچار صدمه و زیان نشوی. به خداوند امیدوار باش و به او توکل کن سپس به کار و تلاش بپرداز تا به هدف برسی. واقع بین باش و آرزوهای خود را با واقعیات زندگیت تطابق بده.

18 اسفند
سزاي قدر تو شاها به دست حافظ نيست جز از دعاي شبي و نياز صبحدمي

تعبیر: تردید و دودلی را کنار بگذار و با اراده ای محکم شروع به کار کن. با کسی که تجربه دارد مشورت کن تا آنکه ناگهان دچار دردسر و شکست نشوی. از مشکلات راه نترس. هیچ کاری به آسانی به دست نمی آید و به نتیجه نمی رسد. خدا را فراموش نکن و به او توکل کن تا با آرامش روحی به کار خود ادامه بدهی.

19 اسفند
گذشت بر من مسکين و با رقيبان گفت دريغ حافظ مسکين من چه جاني داد

تعبیر: غم و اندوهی وجود تو را در بر گرفته است. خالصانه به درگاه خداوند روی بیاور و امیدوار باش تا موفق شوی. راز خود را با هر کس در میان نگذار و دوستان واقعی خود را بشناس.

20 اسفند
حافظا چون غم و شادي جهان در گذر است بهتر آن است که من خاطر خود خوش دارم

تعبیر: روزگار شاد و خوشی در انتظار تو است. قدر لحظات خوب زندگی را بدان. نگرانی و اضطراب را از خود دور کن. به خانواده و دوستان خود اعتماد کن. رنج و سختی روزگار به سرعت باد می گذرد. از آنها برای زندگی خود تجربه ای کسب کن. به شادی های زندگی فکر کن.

21 اسفند
دي عزيزي گفت حافظ مي خورد پنهان شراب اي عزيز من نه عيب آن به که پنهاني بود

تعبیر: دودلی و تردید را از خود دور کن. از همنشینان و دوستان بد دوری کن تا دچار رنج و گمراهی نشوی. آرزوهای دور و دست نیافتنی غیر از رنج و زحمت نتیجه ای ندارد. اعتدال و میانه روی را پیشه کن.

22 اسفند
داني مراد حافظ از اين درد و غصه چيست از تو کرشمه اي و ز خسرو عنايتي

تعبیر: از توانایی های خود بهتر بهره گیری کن و اعتماد به نفس داشته باش. لحظات گرانبهای عمر را بیهوده از دست نده. گمان نکن که دیگران از تو بهترند. در راه رسیدن به هدف، بیهوده از دیگران گله و شکایت نکن و به اراده و توانایی های خود تکیه کن.

23 اسفند
دلش به ناله ميازار و ختم کن حافظ که رستگاري جاويد در کم آزاريست

تعبیر: رسیدن به هدف کار آسانی نیست. صداقت و ایمان می تواند انسان را در راه رسیدن به مقصود یاری کند. ریاکاری را از خود دور کن که نتیجه ای برای تو ندارد. با مردم به خوبی و انسانیت رفتار کن.

24 اسفند
حافظ منشين بي مي و معشوق زماني کايام گل و ياسمن و عيد صيام است

تعبیر: ایام به کام تو است و به آرزوهای خود خواهی رسید اما چشم بصیرت را باز کن تا شادکامی و سرور تو دائمی و همیشگی باشد.

25 اسفند
چون صبا گفته حافظ بشنيد از بلبل عنبرافشان به تماشاي رياحين آمد

تعبیر: آنچه که مدت ها در انتظارش بودی به دست خواهی آورد. رنج ها و زحمت هایی که در این راه کشیدی، تو را به سعادت و نیک بختی می رساند. از طعنه و سرزنش دشمن نترس و ثابت قدم باش.