انجمن بانیان بهبودی
عشق بلاعوض - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مشارکت و حال و احساس روزانه (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=165)
+--- موضوع: عشق بلاعوض (/showthread.php?tid=5780)

عشق بلاعوض - mohammad - 2014-05-16

دوستان و همدرد های عزیز لطفا تجربه و نظرات خود را در مورد عشق بلاعوض یک همدرد به همدرد بیان کنید

RE: عشق بلاعوض - محمد.-. - 2014-05-16

عشق بلاعوض یا عشق بلا شرط به قول ما عشقی است که به خاطر خودت انجام می دهی بدون چشم داشت و انتظاری وتوقع .و در برناه بهبودی هم به آن اشاره شده است .چون ما در گذشته اگر کاری یرای کسی انجام می دادیم توقع داشتیم که در عوضش کاری برای ما انجام بگیرد . اما وقتی با برنامه آشنا شدم دیدم کسانی بدون چشم داشت یا در خواست پول برای من کار انجام می دهند که بعدا فهمیدم آنها عشق بدون چشم داشت است .به من هم نگفتن ما این کار را انجام می دهیم که پاک بمانی .بلکه عشقی را که دریافت کرده بودن با صداقت به من برگردانند

RE: عشق بلاعوض - mohammad - 2014-05-16

اصل روحانی عشق بلا عوض در قدم دوازدهم ضروری است.
هیچ کس به اندازه یک معتاد و تازه وارد ،به عشق بلا عوض نیاز ندارد.
ما از کسانی که عشق میدهیم و پیام انجمن را به آنها می رسانیم ،چیزی در خواست نمی کنیم،پولی نمی گیریم، و از آنها انتظار تشکر نداریم.واز آنها نمی خواهیم پاک بمانند خیلی ساده پیام خود را عرضه می کنیم.
اگر تازه وارد باشد کنترلش نمی کنیم ،واجازه سوء استفاده را به آنها نمی دهیم همان گونه که عشق دادن ما هم بدون چشم داشت وتوقع و سوء استفاده می باشد.
در عشق بلا عوض از خود گذشتگی لازم است یعنی من دیگر متعلق به خودم نیستم و عشقی که از دیگران دریافت کردم را باید در اختیار دیگران بگذارم.بدون تکبر و منیّت.
در عشق بلا عوض ثبات قدم داشته باشم و اگر توهین یا انتقادی شنیدم ،حالم بد نشود.
همانگونه که بیماری ما بیشتر در خود محوری ما نمود می کند ،بهبودی مان نیز در خدمت ایثارگرانه تجلی می یابد.
عشق بلا عوض تجلی دهنده عمق ضمیر ماست.ما قسمت جدیدی از خود را کشف کرده ایم تا خواست و اراده نیروی برتر را به اجرا در آوریم.

RE: عشق بلاعوض - mohammad - 2014-06-12

خدمت خود را بی آنكه برای پاداش باشد به مردم عرضه كنید و پاداش آن را در رضایت خاطر خویش بیابید.
سقراط

RE: عشق بلاعوض - esy61 - 2014-08-23

سلام.عشق بلاعوض یعنی خدمت بدونه زیربنا مثلا اگرتجربه ای به یک دوست همدرد دادم  ویابرای یک تازه وارد چای  گرفتم و. . . ..نباید هیچگونه چشمداشتی داشته باشم چون اوایل پاکیم این عشق را به من داده انداین کارو میکنم که حال خودم خوب بشه (ما با درمیان گذاشتن انچه که داریم  ان را حفظ میکنیم)

RE: عشق بلاعوض - sepahrad - 2014-09-17

چه احساسی راسرکوب یا خفه میکنیم وچرا!
ﻫﺮﻓﮑﺮﯼ ﻣﻮﺟﺐ ﭘﺪﯾﺪ ﺁﻣﺪﻥ ﯾﮏ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻭ ﺍﺯﻃﺮﻓﯽ
ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻧﯿﺰ ﯾﮏ ﻓﮑﺮ ﺭﺍ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﻣﯿﺎﺭﻩ . ﻫﺮﮔﺎﻩ
ﺍﺣﺴﺎﺳﯽ ﺑﺎﻋﺚ ﻋﺮﯾﺎﻥ ﺷﺪﻥ ﺭﻭﺡ ﻣﺎ ﻭ ﺑﺮﻣﻼ ﺷﺪﻥ
ﺩﺭﻭﻥ ﺧﺮﺍﺏ ﻣﺎﻥ ﺷﻮﺩ ﯾﺎ ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺭﺗﯽ ﺑﺎ ﺑﺮﻭﺯ ﺍﻭﻥ
ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺩﺭﻭﻥ ﺧﺮﺍﺏ ﻣﺎ ﻧﻤﺎﯾﺎﻥ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺑﻪ ﮐﻨﺎﺭ
ﺯﺩﻥ ﻣﺎﺳﮏ ﺷﻮﯾﻢ ، ﺩﭼﺎﺭ ﺗﺮﺱ ﻣﯿﺸﻮﯾﻢ ﻭﺍﺣﺴﺎﺱ
ﻧﺎﺁﺭﺍﻣﯽ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﺑﻪ ﻫﻤﯿﻦ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺯ ﺑﺮﻭﺯ ﺩﺍﺩﻥ ﺍﻭﻥ
ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﮐﺮﺩﻩ ﻭﺍﻭﻥ ﺭﻭ ﺩﺭ ﻧﻄﻔﻪ ﺧﻔﻪ
ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ . ﮐﺎﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺿﺮﺑﻪ ﺭﻭ ﺑﻤﺎ ﺯﺩﻩ .(خرابی درون در هرکس نسبتی ضعیف و شدید دارد)
ﺳﺮﮐﻮﺏ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺣﺴﺎﺳﺎﺕ ﺭﻭﺡ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻣﺮﯾﺾ ﺗﺮ ﻭ ﻓﻠﺞ
ﻣﺎﻥ ﻣﯿﮑﻨﺪ . ﺑﯿﺎﻥ کردن ﺍﺣﺴﺎﺱ در جمع یانزد شخص مورد اعتماد ﻭ ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻤﻮﻗﻊ ﻫﺮ
ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺑﻤﺎ ﮐﻤﮏ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮐﺮﺩ که بیشتر احساسات بد و مخرب را بموقع ابراز کنیم و زندگی آرانی داشته باشیم ! برای بروز دادن احساساتمان نباید ترس از قضاوت دیگران داشته باشیم.

RE: عشق بلاعوض - sepahrad - 2014-09-30

عشق رازی ست به اندازه ی آغوش خدا
که در آن سخت در آرامش گل خواهی بود
عشق آن گونه که می دانم و می دانی نیست
که در آن حبسیه زندانی دل خواهی بود

RE: عشق بلاعوض - sepahrad - 2014-10-13

اگر هستی شما تهی از عشق است، هر کاری دلتان می‌خواهد بکنید؛ به جست‌وجوی همه‌ی خدایان روی زمین بروید؛ دست به انواع اصلاحات و عملیات اجتماعی بزنید؛ بکوشید تا در وضع مردم فقیر تغییر و بهبود ایجاد کنید؛ وارد تشکیلات و فعالیت‌های سیاسی بشوید؛ کتاب‌ها بنویسید، شعر و غزل بگویید و بنویسید؛ همه بی‌فایده است؛ شما یک انسان مرده‌اید.
بدون عشق، رنج‌ها و مسایل شما افزایش خواهند یافت؛ بی‌وقفه و تا پایان عمر مضاعف خواهند شد. ولی با عشق هر کاری دلتان می‌خواهد بکنید؛ هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد؛ شما هرگز اسیر تضاد و تناقض نخواهید بود. و در آن‌صورت " عشق جوهر و عصاره‌ی فضیلت است. (کریشنا مورتی )

RE: عشق بلاعوض - داود - 2014-11-17

عشق بلا عوض خدمتی است صادقانه از سر صفا و صدق بدون هیچ چشمداشت و زیربنا...

اگراینچنین عشق ورزیدی وخدمتی صادقانه را درپیش گرفتی...قطعا بهبودی رابرای خود ودیگران

درو خواهی کرد...            
تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif