انجمن بانیان بهبودی
تمام سعي ما رساندن پيام است. - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: نشریات و مطالب مربوط به معتادان گمنام (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=263)
+--- موضوع: تمام سعي ما رساندن پيام است. (/showthread.php?tid=6113)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2014-12-26

هرچیز را آنطور که هست ببین
به دونه تلاش برای تسلط بر آن رها باش و اجازه بده ؛ هر چیز سیر طبیعی را طی کند دست از کنترل بردار و کمی اعتماد کن.....[تصویر:  181.jpg]

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2014-12-31

کم کم بهبودی را در گوشت و پوست و استخوانم حس می کنم...
حس خوشی دارم ... 
سرخوشم... 
تعریف کردنش سخت است و باور اگر این دوره را نکشیده باشی 
گنگ است و مبهم.. 
نمی فهمی چه می گویم تا لذت درد را نکشیده باشی.. 
هم می خواهی که به زندگی بازگردی و عادی شوی.. 
و هم از عادی شدن می ترسی و دوست تر می داری 
در این سرخوشی مدام غرق شوی.. 
و غوطه بخوری در بیم موج و امید نجات.. 
سبکباران ساحل ها نباشی... 
وسط گردابی و دریایی باشی که در اعماق دل می جوشد 
و قطره های اندکی از آن چون موج فروخورده ای 
سر از دو چاک میان پلک ها در می آورد
هر روز بیدار شوی به امید نجات...

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - Atlas - 2014-12-31

[تصویر:  tabesh.jpg]

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-02

ﻟﯿﺴﺖ ﻧﻮﺍﻗﺺ
1 ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﻓﺮﺩﺍ
2. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻣﺎﻟﯽ
3. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﻣﺮﮒ
4. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﻗﻀﺎﻭﺕ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ
5. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺍﺭﺗﻔﺎﻉ
.6. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺁﺗﺶ
7. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺗﺼﺎﺩﻑ
8. ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍﺩ
9. ﭼﺸﻢ ﭼﺮﺍﻧﯽ
10. ﻏﺮﻭﺭ
11. ﺗﻮﻗﻊ ﺍﺯ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ
12. ﺗﻮﻗﻊ ﺍﺯ ﺧﻮﺩ
13. ﻧﺪﺍﺷﺘﻦ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ
14. ﺧﺸﻢ
15. ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ
16. ﺣﺴﺎﺩﺕ
17. ﻏﺒﻄﻪ
18. ﺑﺪ ﺑﯿﻨﯽ ( ﺗﺼﻮﺭ ﺑﺎﻃﻞ )
19. ﺗﻨﺒﻠﯽ
20. ﻫﻮﺱ ﺭﺍﻧﯽ
21. ﺧﻮﺩ ﺧﻮﺭﯼ
22. ﺷﻬﻮﺕ ﺭﺍﻧﯽ
23. ﻋﺠﻮﻝ ﺑﻮﺩﻥ
24. ﮐﯿﻨﻪ
25. ﻧﻔﺮﺕ
26. ﺍﻧﺘﻘﺎﻡ
27. ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﺑﻮﺩﻥ
28. ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﺮﺩﻥ
29. ﺗﺤﻘﯿﺮ ﮐﺮﺩﻥ
30. ﺍﺳﻢ ﮔﺬﺍﺭﯼ
31. ﻃﻤﻊ
32. ﺗﻼﻓﯽ ﮐﺮﺩﻥ
33. ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺗﯽ
34. ﺑﺪ ﺣﺴﺎﺑﯽ
35. ﻧﭙﺬﯾﺮﻓﺘﻦ ﺧﻮﯾﺶ
36. ﺧﻮﺩ ﻣﺤﻮﺭﯼ
37. ﻧﺎ ﺷﮑﺮﯼ
38. ﻏﯿﺒﺖ
39. ﺑﺪ ﻗﻮﻟﯽ
40. ﻣﻨﻔﯽ ﮔﺮﺍﯾﯽ
41. ﺑﺪ ﺩﻫﻨﯽ
42. ﺣﻖ ﮐﺸﯽ
43. ﺧﻮﺩ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﯿﻨﯽ
44. ﺧﻮﺩ ﮐﻮﭼﮏ ﺑﯿﻨﯽ
45. ﺳﺮﺯﻧﺶ ﮐﺮﺩﻥ
46. ﺳﻮﺫﻥ
47. ﺳﺮﺯﻧﺶ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﻮﺩ
48. ﺩﻟﺴﻮﺯﯼ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺧﻮﺩ
49. ﺩﻟﺴﻮﺯﯼ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮﻟﻦ
50. ﮔﺬﺷﺖ ﮐﺮﺩﻥ
51. ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺗﻔﺎﻭﺕ
52. ﺗﻬﻤﺖ
53. ﺑﺰﺭﮒ ﻧﻤﺎﯾﯽ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ ﺩﯾﮕﺮﻟﻦ
54. ﺍﺩﻋﺎ
55. ﻣﺘﻌﺼﺐ ﺑﻮ ﺩﻥ
56. ﻣﻬﻤﺎﻧﯽ ﺭﻓﺘﻦ ﺯﯾﺎﺩ
57. ﺑﻠﻨﺪ ﭘﺮﻭﺍﺯﯼ
58. ﭼﺘﺮ ﺑﺎﺯﯼ
59. ﺗﻤﺎﯾﻼﺕ ﺟﻨﺴﯽ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺣﺪ
60. ﺗﻤﺎﯾﻼﺕ ﺟﻨﺴﯽ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ ﺣﺪ
61. ﻓﺮﺍﺭ ﺍﺯ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ
62. ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺍﺷﺘﺒﺎﻫﺎﺕ
63. ﻋﺪﻡ ﺗﻌﺎﺩﻝ
64. ﻭﻟﮕﺮﺩﯼ
65. ﺭﺍﺿﯽ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﺍﺯ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﻫﺎ
66. ﺷﺐ ﻧﺸﯿﻨﯽ
67. ﮐﻼﻫﺒﺮﺩﺍﺭﯼ
68. ﻣﻐﻠﻄﻪ ﮔﺮﯼ
69. ﮔﻢ ﺭﺍﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ
70. ﺧﺴﺎﺳﺖ
71. ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﯽ ﮔﺬﺷﺘﻪ
72. ﺍﻧﮑﺎﺭ
73. ﻋﺪﻡ ﭘﺬﯾﺮﺵ
74. ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﻼ
75. ﭘﻨﻬﺎﻥ ﮐﺎﺭﯼ
76. ﺷﮑﺴﺘﻦ ﮔﻤﻨﺎﻣﯽ
77. ﺗﻘﻠﺐ
78. ﺟﻌﻞ ﺍﺳﻨﺎﺩ
79. ﺯﻭﺭ ﮔﯿﺮﯼ
80. ﺧﻮﺩ ﺍﺭﺿﺎﯾﯽ
81. ﺑﻪ ﺗﻌﻮﯾﻖ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻦ ﻣﺸﮑﻼﺕ
82. ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻧﺎﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎ ﺯﻧﺎﻥ
83. ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻧﺎ ﺳﺎﻟﻢ ﺑﺎ ﻣﺮﺩﺍﻥ
84. ﺗﺨﺮﯾﺐ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﻋﻤﻮﻣﯽ
85. ﺭﺷﻮﻩ
86. ﺑﻪ ﻧﻈﻤﯽ ﺩﺭ ﺧﻮﺍﺏ
87. ﺑﯽ ﻧﻈﻤﯽ ﺩﺭ ﮐﺎﺭ ﻭ ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻣﺎﻟﯽ
88. ﻗﻬﺮ ﮐﺮﺩﻥ
89. ﺑﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﮔﯽ
90. ﺯﻭﺩ ﺭﻧﺠﯽ
91. ﻟﺠﺎﺟﺖ
92. ﺗﻤﺎﺭﺽ
93. ﺑﺎﻧﺪ ﺑﺎﺯﯼ
94. ﻣﺮﺩﻡ ﮔﺮﯾﺰﯼ ﻭ ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ
95. ﻓﺮﯾﺐ ﮐﺎﺭﯼ
96. ﻟﺬﺕ ﻃﻠﺒﯽ
97. ﺗﺎﯾﯿﺪ ﻃﻠﺒﯽ
98. ﺑﯽ ﻧﻈﻤﯽ
99. ﻋﺪﻡ ﻧﻈﺎﻓﺖ ﻭ ﺁﺭﺍﯾﺶ
100. ﭘﺮﺣﺮﻓﯽ ﻭ ﻭﺭﺍﺟﯽ
101. ﺑﻬﺎﻧﻪ
102. ﺯﻭﺭ ﮔﻮﯾﯽ
103. ﺗﮑﺎﻣﻞ ﭘﺮﺳﺘﯽ
104. ﭘﺎ ﻓﺸﺎﺭﯼ ﺭﻭﯼ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻫﺎ
105. ﭘﺮ ﺭﻭﯾﯽ
106. ﻭﻗﺎﻫﺖ
107. ﺩﺭﻭﻍ
108. ﻏﻠﻮ
109. ﻗﻀﺎﻭﺕ ﻭ ﺩﺍﻭﺭﯼ
110. ﻇﺎﻫﺮ ﺳﺎﺯﯼ
111. ﺩﻭ ﺭﻭﺋﯽ ﻭ ﻧﻔﺎﻕ
112. ﺁﺷﻔﺘﮕﯽ
113. ﺑﯽ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺘﯽ
114. ﺑﯽ ﮐﻔﺎﯾﺘﯽ
115. ﺧﺸﻮﻧﺖ
116. ﺍﺣﻤﺎﻝ ﮐﺎﺭﯼ
117. ﺭﺍﺣﺖ ﻃﻠﺒﯽ
118. ﮐﻢ ﺣﺮﻓﯽ
119. ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺩﺍﺩﻥ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ
120. ﺣﻖ ﺑﻪ ﺟﺎﻧﺐ ﺷﺪﻥ
121. ﮐﻢ ﺗﺤﻤﻠﯽ
122. ﻓﮑﺮ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﻋﻤﻞ ﮐﺮﺩﻥ
123. ﺍﯾﺮﺍﺩ ﮔﺮﻓﺘﻦ
124. ﻣﻌﺘﺮﺽ ﺑﻮﺩﻥ
125. ﭘﺮ ﺧﻮﺭﯼ
126. ﺯﻭﺩ ﺑﺎﻭﺭﯼ
127. ﮐﻢ ﺭﻭﯾﯽ
128. ﺳﯿﻄﺮﻩ ﺟﻮﯾﯽ
129. ﻭﻝ ﺧﺮﺟﯽ
130. ﺧﯿﺎﻧﺖ
131. ﺍﻓﺮﺍﻁ ﻭ ﺗﻔﺮﯾﻂ
132. ﻣﺪﺍﺧﻠﻪ
133. ﺑﻠﻮﻑ
134. ﻋﺪﻡ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ
135. ﮐﻢ ﻓﺮﻭﺷﯽ
136. ﮔﺮﺍﻥ ﻓﺮﻭﺷﯽ
137. ﻣﺼﺎﻟﺤﻪ
138. ﺁﺩﻡ ﻓﺮﻭﺷﯽ
139. ﺣﺒﺲ ﮐﺮﺩﻥ
140. ﺧﺴﺎﺭﺕ ﺯﺩﻥ
141. ﮐﻮﺗﻪ ﻓﮑﺮﯼ
142. ﺩﻭﺳﺘﯽ ﺧﺎﻟﻪ ﺧﺮﺳﻪ
143. ﺑﺎﺯﯾﮑﻦ 89 ﺩﻗﯿﻘﻪ
144. ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺭﻋﺐ ﻭ ﻭﺣﺸﺖ
145. ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺗﺸﻨﺞ
146. ﺗﻬﺪﯾﺪ
147. ﮐﺸﯿﺪﻥ ﭼﮏ ﺑﯽ ﻣﺤﻞ
148. ﻓﺮﺻﺖ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﮐﺮﺩﻥ
149. ﺑﯽ ﻣﻼﺣﻈﻪ ﮔﯽ
150. ﺍﺣﺴﺎﺳﯽ ﻋﻤﻞ ﮐﺮﺩﻥ
151. ﺳﻮﺀ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ
152. ﺗﺠﻤﻞ ﮔﺮﺍﯾﯽ
153. ﺭﻭﯾﺎﯾﯽ ﺑﻮﺩﻥ
154. ﺍﺧﻢ ﻭ ﺗﺨﻢ

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-05

نواقص و نقطه ی مقابل آنها
تکامل پرستی : همه چیز را با هم و یکجا خواستن - هرکاری را برای بدست اوردن نتیجه ای مشخص و دلخواه انجام دادن 
میل به پیشرفت : انجام دادن کار به خاطر نفس کار - نتیجه را واگذار کردن
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ناشکری و نارضایتی : وقتی بیرون از وجودم چیزی طبق میل من نبود از این نقص استفاده میکردم
شکر و رضا : رضایت از درون اغاز میشود در ان صورت میتوان از دنیا و اطرافیان راضی و شاکر بود
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ناسپاسی : حالت طلبکارانه باعث استفاده از این نقص میشود
قدر دانی : وقتی طلبکار نباشیم اگر به ما لطف شود قدردان آن هستیم 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دلسوزی بحال خود : مظلوم نمایی و ترحم طلبی به این شکل خودش را نشان میدهد 
بخشش خود : وقتی خداوند مرا بخشیده چرا من خودم را نبخشم
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حق به جانبی (بی ملاحظگی ) : اصرار به اینکه حق با من است - حاضر نبودن برای اینکه خود رابه جای طرف مقابل قرار دهیم
همسانی - افتادگی : از نردبان غرور پایین آمدن احساسی از همسانی و افتادگی است 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خود را مهم شمردن خود پرهیزکار بینی : خود پرهیزکاربینی با یک توجیه مثبت بوجود می اید مثلا چون من رابطه نامشروع جنسی ندارم و یا چون نماز میخوانم پس مقدس ترم
شکسته نفسی : شکستن غرور - شکستن خودخواهیها و خود محوریها نفسی مقایسه (درون خود را با بیرون دیگران مقایسه نکردن ) اشتباه کردن از خصوصیات انسان بودن است .
خود را محکوم کردن : احساس گناه باعث پیدایش این نقص است - این احساس میتواند درونی باشد و یا از بیرون به ما القا شده باشد
بها دادن به گوهر وجود : همه انسانها یک گوهر وجود الهی دارند که قابل احترام اند منهم ذره ای از وجود خداوندم - احترام به خود احترام به خداوند است
ناصادقی : بزرگترین ناصادقی این است که فکر کنم ادم صادقی هستم . صداقت تمرین میخواهد
صداقت : بزرگترین صداقت ان است که خطاهایم را بپذیرم و به ان اقرار کنم . صداقت تنها روش بهبودی است . 
تعجیل : عجله اجازه نمیدهد که من بسپارم چرا که سریعا نتیجه را میخواهم - با عجله کردن این میل و اراده من است که حاکم میشود 
صبر : استقامت و بردباری در راه بهبود - بهبودی گام به گام . روز به روز - صبور باش پیام خداوند خواهد رسید
نفرت : از احساس کمبود قدرت می اید - وقتی خالی از عشق باشیم تنفر می اید چون نمیتوان در حالت خنثی بود
عشق و دوست داشتن : با برطرف شدن نواقص و کمبودها نمایان میشود - عشق تجلی حضور خداوند است 
رنجش و انتقام : با نبخشیدن چه چیزی عایدم میشود؟
بخشش : خداوند میبخشد من نیز باید از او تبعیت کنم - با بخشیدن چه چیزی عایدم میشود؟
غرور : غرور ترس را میپوشاند - غرور زمانی می اید که من اماده دریافت کمک از نیروی برتر نباشم - غرور مانع پیشرفت و بهبودی است
اعتماد بنفس و تواضع : تواضع یعنی شناختن خود در جایگاه خود- اعتماد بنفس : ایمان به کاری که انجام میدهیم . تواضع به معنای رهائی
سوء ظن و بی اعتمادی : وقتی به خودم شک داشتم نمی توانستم به دیگران اعتماد کنم
اعتماد : اعتماد سکوی پرش بسوی رهایی - اعتماد خود را در اراده حداوند قرار دادن است
حسادت و غبطه : حسادت وغبطه از مقاسیه می اید و انجا که فکر میکنم کم می اورم
شکر گذاری به خاطر داشته ها : همه انسانها بی چیزند هرچه داریم از اوست پس جای شکر گذاری دارد .
حق کشی و خیانت : تجاوز به حقوق دیگران - تجاوز به حریم دیگران - تجاوز به ازادیهای دیگران 
انصاف : انچه برای خودم میخواهم برای دیگران هم بخواهم 
تنبلی : نپذیرفتن مسئولیتهای فردی و فرار از مسئولیتها
فعالیت : انجام دادن مسئولیتهای فردی و اجتمایی با برنامه ریزی 
کار امروز را به فردا افکندن : باری به هر جهت بودن - ارزش قائل نشدن برای مسئولیتها
رسیدن به امور در اولین فرصت : برنامه ریزی روزانه داشتن - فقط برای امروز زندگی کردن 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ظاهر سازی (ریا ) : این بزرگترین خود فریبی است
رک گویی - ( اخلاص ) : رک گویی : عریان بودن - بدون ماسک - اخلاص : شخصیت کاذب را انداختن - شخصیت کاذب ان است که برای من درست کرده اند خالص شدن برای او بازگشت به سوی اوست
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بد قولی : احساس بی ارزشی برای وقت دیگران و یا حرفی که زده ایم 
سروقت بودن : تمرینی برای منظم بودن
نفی گرایی : زاویه دید منفی - در صفحه سفید نقطه سیاه را دیدن
مثبت گرایی : زاویه دید مثبت - همه تجلی حضور اویند
انتقاد : اسانترین راه برای ابراز وجود انتقاد از عملکرد دیگران است
تو جه به نکات مثبت و تشویق انها : راهی سالم برای رشد کردن
طمع : چشم داشت به حقوق دیگران چیزی که مال من نیست . میخواهم مفت به چنگ بیاورم
سخاوت : سخاوت یعنی عدالت در امور معنوی . یعنی دو تایش را برایش را برای خود نگه ندارم . یعنی بجای دست بگیر . دست بده داشتن - زیبا ترین هدیه انست که بدون چشم داشت داده شود 
تایید طلبی : از احساس بی ارزشی و کم ارزشی می اید وقتی به راهم ایمان نداشته باشم به دنبال تایید دیکران می گردم 
پذیرش خود (عزت نفس) : کار را برای رضایت دل خودم انجام دهم نه به خاطر دیگران زمانیکه در صدد مطرح کردن خود نباشم بیشتر و بهتر انجام می دهم .
تجمل گرایی : خارج از حد توان - زیر بار دین دیگران رفتن 
بی تکلیفی : در حد توان - مدیون و بدهکار نبودن - خاکی بودن
ترس . فنا . کم کردن : ریشه بیماری و ریشه همه نقصها و ضعفها ترس است 
ایمان . شادی و سرور حیات . اضافه کردن : وصل شدن - بیرون امدن از هوای نفس - زندگی ما بر اساس ایمان متحول می شود
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تنهایی و جدایی و انزوا طلبی : زمانی که اسیرنفسم از هستی جدا میشوم و در انزوا میروم - اعتیاد بیماری تنهایی است 
با خدایی و در حلقه دوستان : مانیاز به ارتباط سالم داریم با انهایی که زندگی میکنیم پس تنهایی را تمام کنید و به سمت ارتباط حرکت کنید
تفاوت و تضاد : چیزهایی که ما را از یک دیگر دور میکند - تفاوت با دیگران زاییده فکر من است
تشابه : انهایی که ما را به یکدیگر نزدیک میکند
غیبت و بد گویی : وقتی از درون با چیزی مشکل پیدا میکنم ان را به شکل غیبت و بدگویی فرافکنی میکنم روی ارزش کاذب خریدن برای خود ندیدن ضعفها و کمبود های خود
توجه به ضعفهای اخلاقی و کمبودهای خود : حفظ گمنامی - رازداری - برگرداندن دوربین روی خود و انچه را در دیگران میبینم در خود نیز ببینم و تمایل به رفع ان داشته باشم
لجاجت : پافشاری برای اثبات چیزی به دیگران
پشتکار : حق نیازی به اثبات ندارد و با پشتکار نمایان میشود
خود خواهی خود محوری : خواستن بیشتر از حق خودم خودخواهی است . قانع نبودن - خودمحوری : همه باید حول محور من بچرخند . رنجش. ترس و خشم می اورد
ایثار - خدا محوری : گذشتن از منافع شخصی بخاطر منافع جمع . حضور دیگران را دیدن و احساس کردن - دوستی و محبت ایثار است 
اصراف : چیزی را جای خودش مصرف نکردن اصراف است 
قناعت : راضی به داشته ها . ایمان به زندگی تلاش به همراه دارد هر چیزی را سر جای خودش مصرف کردن
شهوت ( افراط ) : فرار از احساسات و رو برو نشدن با انها مرا به سوی شهوت و افراط می کشاند . قسمتی از خلا را باز تاب می کند
تعادل : نه افراط نه تفریط
توقع و انتظار : دیگران وقت و انرزی خود را مصرف من بکنید به دلیل کم حوصلگی همیشه منتظر یک اتفاق خارق العاده بودم که وضعیت من را از این رو به ان رو کند 
توجه و اگاهی : فرصتها همیشه هستند باید متوجه انها باشم نه منتظرشان و باید اگاه باشم از حضور خداوند در سراسر زندگیم - اگاهی نشانه باز تاب رشد روحانی است
جنگ : برای اثبات برتریم و برای تغییر دادن و یا کنترل کردن دیگران نیاز به این نقص است 
تسلیم - پذیرش دیگران : دیگران همان هستند که باید باشند مشکل کمبود پذیرش در وجود من است . اول تسلیم بعد ارامش
وابستگی : وابستگی بستن دست و پا است . وابستگی شنا کردن در باتلاق است . وابستگی معضل درگیری با خویش است 
دوست داشتن : به خاطر دوست داشتن رها کن . دوست داشتن شنا کردن در فضا است . دوست داشتن رهایی از معضل درگیری با خویش است . دوست داشتن یعنی دل کندن
خشم - کینه : زیربنای خشم نداشتن تحمل است . خشم وجود دارد ولی کینه را ما میسازیم . رنجش و کینه روی دیگر گناه است 
محبت : محبت با یک لبخند اغاز میشود . لبخند به روی همه مشکلات 
تصورات باطل : ارمان گرایانه فکر کردن و درخواست اینکه دیگران نیز باید از زاویه دید من به وقایع نگاه کنند اگر دیگران طبق میل من رفتار کنند دنیای بهتری خواهیم داشت 
واقع بین بودن : باورهای هرکس و زاویه دید هرکس نسبت به زندگی برای خودش محترم است . باید به عقاید دیگران احترام بگذاریم
یاس و افسردگی : بیشتر یک حالت روانی است همراه با بی حوصلگی .درخواست غیر منطقی = یاس و افسردگی
خویشتن پذیری : در این لحظه من همان حضوری هستم که باید باشم . من یک انسانم . یک قسمت خوب . یک قسمت نه چندان خوب 
نا امیدی : ناامیدی از نا باوری می اید - وقتی به اینده خیره میشویم ناامیدی می اید و یا رویا پردازی - ناامیدی فقدان ایمان است 
امید : یاداوری انچه که داریم نه انچه که نداریم - چیزهایی که تا امروز به ما ارزانی شده - هنگامیکه خداوند حامی من است جایی برای ناامیدی نیست
خود بزرگ بینی - احساس حقارت : دو روی سکه بی ارزشی هستند - خود ستایی مانع از رشد کامل میشود
فروتنی : نه بالاتراز دیگران نه پایین تر از دیگران - هرکس سرجای خودش قرار دارد - هستی درون من و من درون هستی جاریم 
تبعیض : چشم فرق گذاشتن - رفیق بازی 
عدالت : نگاه کردن به عملکرد خود - ارائه خدمت بطور یکسان 
تعصب : هرچه من میگویم درست است و هرکس باورهای من را دارد برحق است و دیگران باطل هستند
روشن بینی : باز بودن دریچه های قلب خود در هر لحظه برای دریافت تمایل به زندگی کردن به روشی دیگر . روشی که تا به حال نیازموده ام
پرحرفی : بی ربط حرف زدن - وراجی - یاوه گویی
سکوت و مراقبه : کم گوی و گزیده چون در - دو صد گفته چو نیم کردار نیست
امیدوارم مفید باشهتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-15

ساختمان قدم اول :1_بیماری اعتیاد:
نداشتن نقطه تعادل وتناسب وثبات در کلیه ی امور زندگی.
نداشتن ثبات احساسی،عاطفی،روحانی وناتوانی در مقابل کنترل هرگونه ماده مخدر ،چسبیدن به هرنوع حالت رفتاری (پرخوری و....)تکرار عادات بد وناپسند،افکار بیمارگونه وانحرافات فکری. 2_انکار:
دروغ گفتن،سرزنش دیگران،فرافکنی،توجیه وبهانه ،دستاویزها.3_آخر خط ،یاس وانزوا:
پذیرش شکست در برابر مواد مخدر وبیماری اعتیاد 
4_عجز:
فرزند آخر یأس وانزوا،عجز آبستن غیر قابل اداره بودن زندگی من است.ناتوانی در مصرف هرنوع ماده مخدر.5_غیر قابل اداره بودن زندگی:
این واقعیتی است آشکار وانکار ناپذیر که نتیجه نگاهی صادقانه به گذشته من است.

6_بهانه ودستاویز:
من میتوانم،دیگران اشتباه میکنند...اینها وسیله ای است برای انجام ندادن مسئولیت امروز من در زندگی که همانا نغییر من است.
☀☀7_تسلیم:
شاه کلید بهبودی من است وهیچ راهی جز تسلیم برای بهبودی ندارم.
☀☀☀☀☀8_اصول روحانی:
ابزار ووسایل رشد من است که همانا خودشناسی ورسیدن به خدای درون وبیداری وجدان خفته من است.☀
 ☀☀☀☀
تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-16

انسانها دو نو ع معلم دارند...
اموزگار...... و روزگار
هر چه با شيريني از اولي ياد نگرفتي..
دومي با تلخي به تو ياد مي دهد......
تصویر: images/smilies/wink.gif

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-18

هنگامی که در موقعیتی هستی که می توانی به کسی کمک کنی،
خوشحال باش؛
زیرا خداوند دعاهای او را از طریق تو اجابت می کند.
به یاد داشته باش هدف ما بر روی زمین، گم شدن در تاریکی نیست؛
بلکه نوری برای دیگران بودن است،
تا شاید راهشان را از طریق ما پیدا کنند!!!!
در هنگام نیایش
به آنچه خدا به شما نداده ، فکر نکنید
به نعمت های بیشماری فکر کنید که …
خـــــــــدا
بدون نیایش به شما بخشیده است …!!!

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-19

فروتنی در قدم دو
فروتنی : اصل فروتنی از تشخیص اینکه نیروی برتر از خودمان وجود دارد ، سرچشمه میگیرد . برای ما دست برداشتن از اتکا کردن به خودمان ودرخواست کمک ، یک مجادله بزرگ خواهد بود ، اما زمانی که موفق به انجام این کار می شویم ، اصل روحانی فروتنی نهفته در این قدم را تمرین می کنیم 

RE: تمام سعي ما رساندن پيام است. - sepahrad - 2015-01-19

فروتنی در قدم هفت
تواضع و فروتنی ، با تحقیر و ذلت تفاوت بسیاری دارد . منظور از فروتنی ، انکار نمودن صفات خوب خود نیست ، بلکه برعکس ، شخص فروتن کسی است که تصویر واقع بینانه ای از خود دارد و از جایگاه خود در اجتماع به خوبی آگاه است . 
درخواست فروتنانه ما از نیروی برتر برای برطرف کردن کمبودها ، بدین معناست که به آن نیروی با محبت برای تأثیرگذری در زندگی خود اختیار کامل داده ایم و باور داریم دانش خداوند خیلی بیشتر از دانش ماست .
ما نباید فروتنی را با تحقیر و تن به هر کار دادن اشتب
اه بگیریم . وقتی ما تحقیر می شویم یا تن به هر کار می دهیم ، خجالت زده می شویم واحساس بی ارزشی می کنیم فروتنی تقریباًنقطه مقابل این احساس است ازطریق کارکرد قدم ها مالایه های انکار ، خودخواهی وخودمحوری را از خود دور می کنیم و در همان حال تصویری مثبت از خود می سازیم و اصول روحانی را تمرین می کنیم . در گذشته ما نمی توانستیم توانایی های خود را ببینیم ، زیرا قسمت خوب و سالم ما پشت بیماری اعتیاد پنهان شده بود . اما حالا می توانیم و این فروتنی است .