انجمن بانیان بهبودی
35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم دوم (راهنمای کارکردقدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=235)
+---- موضوع: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ (/showthread.php?tid=621)

35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - mehdiast - 2013-10-21

· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - mahla - 2013-10-22

شرکت مرتب در جلسات رابطه با راهنما و کارکردن با دیگران و اینکه وقتی رشد شگفت انگیز خود و دیگران را میبینم. تنها به افکار خود بسنده نمیکنم به دیگر انسانها توجه نموده سعی میکنم پشت دست برندها بنشینم و ببینم آنها از چه راهی رفتند ومن هم بروم

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - meshki - 2013-11-22

مشورت کردن باز گذاردن دریجه افکار پذیرفتن واقعیت لزوملا حقایق نیست
باید اماده شنیدن اعقایدات دیراگران باشیم دست برداشتن از مقاومتدر مقابل تغییر در نظر گرفتن تمام جوانب کار به نظر مخالفینهم گوش دهم اگر درست بود انجام دهم روی عقاید خودم پا فشاری نکنم چرا که ممکن است راحل جدید وحود داشتهباشد
درک شخصی خود را بهدیگران تحمیل نکنم

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - mehdiast - 2013-12-03

چگونگی نوع زندگی ما امروز بستگی به درک و فهم ما از پیامهای رهایی بخش در اصل روحانی روشن بینی دارد ، اینکه امروز متقاعد شده ایم که نیازی نیست نه خودمان و نه اطرافیانمان و نه خانواده مان در اثر تکرار دیوانگیهای ما رنج ببرند از برکات درک این اصل روحانی می باشد .و همینطور ما میتوانیم با دست کشیدن از باورهای مضر و منفی و پذیرفتن باورهای مثبت و سازنده ، زندگی خود را توام با آرامش و آسایش رقم بزنیم همه اینها در اثر تاثیرات اصل روحانی روشن بینی در ما به وقوع پیوسته است .

امروز ما به طرق مختلف ، اصل روحانی روشن بینی را از خود نشان میدهیم بطور مثال ؛

- که مشکل ما فقط مواد مخدر نیست بلکه بیماری اعتیاد است .

- که ما بیماریم و نیاز به کمک داریم .

- که عقل ما در گذشته متاسفانه ویروسی شده و نیاز داریم تا با کارکرد این قدمها به آن سلامت ببخشیم .

- که ما مسئول بیماری خود نبودیم اما مسئول بهبودی خود هستیم .

- که ما در هرکاری نیاز به مشورت با صاحبنظران داریم .

- که باورهای گذشته ما مخرب بودند و باید آنها را دور بریزیم .

- که گیرنده های افکار خود را برای جذب باورهای جدید و سازنده باز بگذاریم .

- که در رفتارها و طرز گویش ها و اخلاق های خود تغییری مثبت و بنیانی بوجود بیاوریم .

- که از خودمحوری و خودرایی دست برداشتیم .

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - mehdiast - 2013-12-03

مشورت کردن، باز گذاردن دریچه‌ي افکار، دعا کردن، پذیرفتن واقعیت‌ها که لزوماً حقایق نیست، باید آماده‌ي شنیدن عقاید دیگران باشم، درک کنم که همه چیز را نمی‌دانم، شاید آن فکری که من می‌کنم اشتباه باشد، دست برداشتن از مقاومت در مقابل تغییر کردن، سوال کردن، مطالعه کردن، اعتماد کردن به نیروی برتر، در نظر گرفتن تمام جوانب کار، به نظرات مخالفین هم گوش دهم اگر درست بود انجام دهم، روی عقاید خودم پافشاری نکنم چرا که ممکن است راه‌حل جدیدی وجود داشته باشد، درک شخصی خود را به دیگران تحمیل نکنم.

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - داود - 2015-05-01

مشورتی که میکنم نشانه ای از روشن بینی است؛شنیدن عقاید و

نظرات دیگران؛پافشاری نکردن روی عقایدخودم؛مقاومت نکردن در برابر

تغییر؛تجربه گرفتن؛ایمان به جلسات و قدمها؛روشن بینی یعنی یک

نیروی برترمی تواند سلامت عقل را بمن باز گردانداگر خودم بخواهم

روشن بینی یعنی عدم اعتمادبه کله خودم.سلامت عقل یعنی

داشتن روشن بینی...
تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif   

RE: 35-· امروز در زندگی چگونه از خود روشن بینی نشان می دهم ؟ - amirjavadi - 2020-11-07

35-دیدم بازشده موادوالکل ونیکوتین وچیزای بیرونی مصرف نمیکنم اصول رورعایت میکنم مثبت گراشده ام مطالعه دارم وجواب سوالات روصادقانه میدم دریچه افکارم برای گرفتن ایده های چدیدبازه ومیپذیرم برای ادامه زندگی نیاز به ابزارجدید وروحانی دارم ناامیدنیستم به مسولیتهاوتعهداتم عمل میکنم دنبال حاشیه نیستم جبهه گیری نمیکنم افکارم بلافاصله تبدیل به رفتارم نمیشود خوب گوش میکنم واز تجربیات دیگران استفاده میکنم تسلیمم وشاکرجلسه میرم راهنمادارم خدمت ومشورت میکنم درآمدحلال دارم کارهاموازجوانب مختلف بررسی میکنم وعاقبتش رادرنظرمیگیرم ترازخودمومیگیرم نه تراز دیگران روبیشتربه دنبال چگونگی ها هستم تا چراها باکسی جنگ ندارم صلح طلب شده ام دیگرخودمحوری نمیکنم ودروغ کمترمیگم باکارکردن این 3قدم سعی میکنم از زاوبه زیباتر وبهتری به زندگی تگاه کنم?