انجمن بانیان بهبودی
تسلیم شدن ( سپردن ) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان جنسی گمنام SA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: ازخود امتحان بگیرید؟ (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=258)
+--- موضوع: تسلیم شدن ( سپردن ) (/showthread.php?tid=6673)

تسلیم شدن ( سپردن ) - ARSAM - 2015-01-29

تسلیم شدن برعکس مدعی توانا بودن است .
تسلیم شدن پذیرفتن این است که ما هیچ قدرتی نداریم و نمی توانیم هیچگونه شرایط فعلی را تحمل یا کنترل کنیم .
ما به قدرتی بالاتر از قدرت خودمان احتیاج داریم تا به ما کمک کند .
ما به خداوند اجازه می دهیم که برای ما و درون ما کارهایی که از انجام آن عاجز هستیم را انجام دهد .
ما روالمان را عوض می کنیم و تلاشمان را برای عملی کردن مسائل مختلف متوقف می کنیم .
در مواجهه با مخمصه ها و تنگناها ما طالب خواست خداوند برای خودمان می شویم .
ما به خواسته هایمان ادامه نمی دهیم و صبورانه توکل می کنیم .
تمرین می کنیم تا عشق را پیشه خود کنیم .
با کار کردن این برنامه بهبودی ، ایمان می آوریم که نیروی مافوق می تواند سلامت عقل را به ما باز گرداند .
اگر این اتفاق برای دیگران افتاده ، پس شاید بتواند برای ما نیز بیفتد.
حرکت می کنیم ، دل به دریا می زنیم و احساسات و زندگیمان را با دیگران تقسیم می کنیم .
تغییرات شروع به نمایان شدن می کنند .
ترس متلاشی می شود .
عهد و پیمانهای برنامه به خود جامه عمل می پوشاند .
همه کارهایی که ما باید انجام دهیم ، این بود که ایمان بیاوریم ، از انزوا فرار کنیم ، امیدوار باشیم و آنگاه شروع به فعالیت کنیم .

RE: تسلیم شدن ( سپردن ) - ARSAM - 2015-05-10

کارکرد دوازده قدم با هدایت راهنما قسمت اساسی برنامه SA می باشد.
حضور درجلسات ، پیوستن به انجمن و پیروی از دوازده سنت یاری رسان ما در این سفر هستند.
ما فقط برای امروز از نظر جنسی پاک می مانیم. ما از پیوستن شما به این مسیر بهبودی استقبال می کنیم.
دليل آمدن اكثر ما به جلسه ي معتادان . گمنام اين بود كه به وسيله ي افكار و رفتارهاي مخرب . خود دچار نا اميدي شده بوديم .
ما در طول جلسه هاي SA با شگفتي دريافتيم كه شهوت يك نيروي قوي در پشت فعاليتهاي ما بود .
شهوت . يك فكر يا احساس افراطي هست كه ما را به طرف استفاده از خودمان ، ديگران يا اشياء براي اهداف ويرانگر خود محوري تحريك مي كند . 
بيماري روحي كه در اثر شهوت بوجود آمده بود در همان لحظه به جاي آنچه كه نيروي برتر يا خداوند دانش مامي خواهد به ما هديه كند ، تحريك . را براي ما خواهان است .
سپس ما ديدم كه شهوت هر چيزي را مي خواهد ، بجز آن چيزي كه در همان لحظه به ما داده شده بود .
در آغاز باور اين مشكل بود . زماني كه شروع به پذيرفتن اين واقعيت كرديم ، با شگفتي ديديم كه چگونه مي توانيم بدون شهوت زندگي كنيم .
اين موضوع براي ما روشن شد كه بايد شهوت را كنار بگذاريم ، ولي ما هنوز شك داشتيم كه زندگي بدون شهوت ممكن بود . 
با عضويت در SA ما انسانهايي را ملاقات كرديم كه راهي براي متوقف كردن رفتارهاي . مخرب خود پيدا كرده بودند . 
اين موضوع خيلي غير قابل باور بود . ولي به وسيله ي راستي و چهره هاي نوراني آنها فهميديم كه اين واقعيت دارد. 
آنها جوابي را كه ما نااميدانه به دنبال آن بوديم داشتند.

RE: تسلیم شدن ( سپردن ) - NASIB - 2015-12-12

از خداوند میخواهم تسلیم کامل باشم.درست است که برنامه باعث شد که خسارت جدیدی به خودم و دیگران وارد نکنم اما این را متوجه شدم که من نیاز به امنیت مالی دارم  و این نیاز به عملکرد خیلی بیشتری دارد.من روی نقصهای بیشماری کار کردم و باعث این شده ام که دیگران از بودن کنار من لذت ببرند اما شدیدا زندگی شخصیم اشفته است و نیازهای زیادی دارم که( نیروی برترم قطعا انها را براورده میکند حتی اگر من انها را نخواهم....کتاب قدم در عمل...)این نیازها ضمن سپردن نیاز به اقدام و عمل دارد.
من یک چیز را هنوز نسپرده ام!یک اقدام عملی!یک پیشنهاد راهنما!یک پیشنهاد کاری که میدانم اگر یک چیز را در محل کار رها کنم تمرکز بیشتری پیدا میکنم و میتوانم اشفتگیهای مالیم را اهسته اهسته حل کنم.
امیدوارم
از شما میخواهم دعایم کنید این اخرین دستاویز را رها کنم
امیر

RE: تسلیم شدن ( سپردن ) - ARSAM - 2015-12-12

حرف دل من زدی

منم همین مشکل دارم امیدوارم تسلیم بشم واقدام عمل موردنیازانجام بدم
فهمیدم مشکل مالی بازم یک نقص است وباید اصول براش انجام بدم.

برای منم دعا بکنید.

RE: تسلیم شدن ( سپردن ) - soni78 - 2022-10-05

(2015-01-29، 01:09 )ARSAM' نوشته است:
تسلیم شدن برعکس مدعی توانا بودن است .
تسلیم شدن پذیرفتن این است که ما هیچ قدرتی نداریم و نمی توانیم هیچگونه شرایط فعلی را تحمل یا کنترل کنیم .
ما به قدرتی بالاتر از قدرت خودمان احتیاج داریم تا به ما کمک کند .
ما به خداوند اجازه می دهیم که برای ما و درون ما کارهایی که از انجام آن عاجز هستیم را انجام دهد .
ما روالمان را عوض می کنیم و تلاشمان را برای عملی کردن مسائل مختلف متوقف می کنیم .
در مواجهه با مخمصه ها و تنگناها ما طالب خواست خداوند برای خودمان می شویم .
ما به خواسته هایمان ادامه نمی دهیم و صبورانه توکل می کنیم .
تمرین می کنیم تا عشق را پیشه خود کنیم .
با کار کردن این برنامه بهبودی ، ایمان می آوریم که نیروی مافوق می تواند سلامت عقل را به ما باز گرداند .
اگر این اتفاق برای دیگران افتاده ، پس شاید بتواند برای ما نیز بیفتد.
حرکت می کنیم ، دل به دریا می زنیم و احساسات و زندگیمان را با دیگران تقسیم می کنیم .
تغییرات شروع به نمایان شدن می کنند .
ترس متلاشی می شود .
عهد و پیمانهای برنامه به خود جامه عمل می پوشاند .
همه کارهایی که ما باید انجام دهیم ، این بود که ایمان بیاوریم ، از انزوا فرار کنیم ، امیدوار باشیم و آنگاه شروع به فعالیت کنیم .

بهترین راه برای تسلیم نشدن داشتن انگیزه است.