انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-دهم آبان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آبان ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=330)
+---- موضوع: فقط برای امروز-دهم آبان (/showthread.php?tid=911)

فقط برای امروز-دهم آبان - mehdiast - 2013-11-01

«وقتی به یکدیگر کمک میکنیم، خداوند به ما کمک میکند.»

کتاب پایه

v

اعتیاد موجب شد که تقریباً فقط درباره خود فکر کنیم. حتی اگر هم دعا میکردیم، دعاهای ما خودمحورانه بود. چرا؟ زیرا نمیخواستیم مشکلاتی را که برای خود به وجود آورده بودیم، تحمل کنیم. احساس ناامنی میکردیم. تصور میکردیم زندگی درباره به دست آوردن است و همواره بیشتر میخواستیم.

در بهبودی نیز بیشتر میخواستیم—بیشتر از اینکه مصرف را قطع کنیم. بیداری روحانی که با کارکرد قدمهای دوازدهگانه تجربه میکنیم، شیوهای برای زندگی را به ما نشان میدهد که هرگز در خواب هم نمیدیدیم. دیگر نباید نگران این باشیم که آیا "به اندازه کافی" وجود دارد یا خیر، چراکه به نیرویی برتر و مهربان متکی هستیم که همه نیازهای روزمره ما را تأمین میکند. رها از ناامنی دائمی، دیگر جهان را به عنوان جایی برای رقابت با دیگران به منظور ارضای تمایلات خود نمیبینیم. در عوض، جهان را به عنوان جایی برای زندگی در سایه عشقی که نیروی برتر به ما نشان داده، در نظر میگیریم.

بهبودی ما را از کابوس خودمحوری، کشمکش و ناامنی که در محور بیماری ما قرار دارد، بیدار میسازد. چشم خود را به روی واقعیتی جدید باز میکنیم: هر چیزی که ارزش نگه داشتن دارد، تنها از طریق مشارکت کردن آن حفظ میشود.

v

فقط برای امروز: وقتی به دیگران کمک میکنم، خداوند به من کمک میکند. امروز، برای مشارکت کردن عشقی که نیروی برتر به من نشان داده، کمک میخواهم و میدانم که این کار تنها راه حفظ این عشق است.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-20

باتواضع وخدمتِ آغشته به عشق می توان درِ هر قلبی را گشود.

RE: فقط برای امروز-روز به روز - NASIB - 2014-01-29

10 آبان
شعار الکی دادن يك ابزار به دردنخور در دستان ما وابستگان و هم‌وابستگان است، مانند: معتقد بدون عمل مي‌باشد. زندگي گذشته‌ام ثابت كرد كه من بيشترين انرژي‌ام را جهت جلب تأييد ديگران صرف كرده‌ام و با این کار هرگز به مقصودم نرسيدم. يك فرد وابسته براي كسب پيشرفت و تغييرات و رُشد پیدا کردن در خود دچار مشكلات است. به همین دلیل سعي مي‌كند ابتدا با شعار دادن و بعد قرباني كردن خود و خواسته‌هايش به خاطر ديگران، ثابت كند كه او با فداکاری قادر است از پس مشكلات ديگران برآيد. امروز مي‌دانم كه اگر به مسؤليتم در مورد خود طبق اصول برنامه عمل نكنم دوباره وارد گردونه‌ی دردناك وابستگي‌ها خواهم شد. امروز از طريق اجرای اصول و باور به نجات من توسط خداوند و جدیت در برنامه به گونه‌اي خاص برای خودم و ديگران تأثير مثبت می‌گذارم. امروز متوجه هستم كه كمك و پیام دادن و کمک کردن به همدردان تنها راهي است، كه مرا قادر به رُشد یافتن و تغيير کردن برای ورود به دنیای روحاني و معنوي برنامه طبق اصول خودیاری می‌نمايد.
كمك كردن به ديگران بدون عشق بلاعوض جواب نمي‌دهد!

RE: فقط برای امروز-دهم آبان-از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-20

فقط برای امروز-دهم آبان-از کتاب اندیشه امروز-a dayat a time
برنامه‌ در رهنمودهايش‌ پيشنهاد مي‌كند تا اقدام‌ به‌ تهيه‌ يك‌ ترازنامه‌ اخلاقي‌ از خودنمائيم‌. يك‌ مو شكافي‌ حقيقي‌ و خالي‌ از ترس‌. براي‌ بعضي‌ از ما شايد چالشي‌ سخت‌و دشوار باشد چرا كه‌ روبروشدن‌ با «خود حقيقي‌» همانگونه‌ كه‌ واقعاً وجود دارد كارمشكلي‌ است‌. با نديده‌ گرفتن‌ اشتباهات‌ و نواقص‌ در صورت‌ آشكار شدن‌ هميشه‌تلاش‌ كرده‌ام‌ كه‌ اينگونه‌ وانمود كنم‌ كه‌ خصوصيات‌ مثبت‌ من‌ بسيار پراهميت‌تر ازنواقص‌ من‌ مي‌باشد. زمانيكه‌ ما اراده‌ مي‌كنيم‌ كه‌ با يك‌ نگاه‌ صادقانه‌ و دقيق‌ به‌ خودبنگريم‌ قادر خواهيم‌ بود كه‌ نيمه‌ تاريك‌ و منفي‌ شخصيت‌ خود را با نگرشي‌ دگرگون‌مورد ارزيابي‌ قرار دهيم‌.آيا من‌ مي‌خواهم‌ كه‌ چشمان‌ خود را باز كرده‌ و قدم‌ به‌ روشنائي‌ گذارم‌؟خداوندا، مرا كمك‌ كن‌ كه‌ اگر از خود مي‌گريزم‌ به‌ علت‌ آن‌ پي‌ برده‌ و خود را بپذيرم‌.آيا من‌ درك‌ كرده‌ام‌ تا زمانيكه‌ سعي‌ در گريختن‌ از نواقص‌ اخلاقي‌ خود دارم‌ آنها نيزبه‌ تعقيب‌ من‌ در اين‌ جنگ‌ و گريز ادامه‌ خواهند داد؟آيا من‌ مي‌دانم‌ كه‌ تنها راه‌ غلبه‌ بر اين‌ اشكالات‌ دست‌ كشيدن‌ از فرار و روبرو شدن‌ باآنها مي‌باشد؟
«من‌ ديگر از خود نخواهم‌ گريخت‌»
فقط برای امروز-دهم آبان-از کتاب اندیشه امروز-a dayat a time