انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 10- آیا در جلسات به صحبت های دیگران گوش می دهم و آیا قبول می کنم که ممکن است دی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
10- آیا در جلسات به صحبت های دیگران گوش می دهم و آیا قبول می کنم که ممکن است دیگران نیازهایی متفاوت از من داشته باشند؟
بله - همیشه سعی میکنم با دقت به صحبت دوستای بهبودیم گوش کنم، البته خیلی پرش افکار دارم که امیدوارم با دعای شما دوستای خوبم به بهبودی برسم. و احترام گذاشتن به دوستای بهبودیم فراموش نمیکنم با گوش کردن به صحبتاشون،

بله در طبیعت خدا هیچ موجودی را مثل هم نیافریده ، و مسلماً تفاوت دارن با هم دیگه. و خواسته ها و نیازهاشونم هم با هم متفاوته.
من در برنامه یاد گرفتم پنبه ها را از گوشهام دربیارم وداخل دهانم بگذارم چراکه درگذشته بیشترعادت داشتم حرف بزنم تااینکه گوش بدم .من تا خوب گوش ندهم متوجه نیازهای دیگران نمی شوم چطور میتوانم همدرد کسی باشم که دردش راندانم درسته که همه مایکجورهای از لحاظ مشکل باهم شبیه هستیم ولی برای دانستن تفاوت ها باید گوش بدهم و از پیامهای که درگفتار دیگر بخصوص تازه واردان که مرا بیاد روزاول ورود خودم به جلسات میاندازد بهره بگیرم . همه ماانسانها باهم تفاوت فردی داریم وهمین تفاوتها هست که ماانسانهاراازیکدیگرمتمایز می کند پس قبول این مسئله برای من یک اصل است من امروز کسی رانصیحت نمی کنم وبه هیچکس درس زندگی نمیدهم وقضاوت نمیکنم بالاترین خوبی وامتیاز این برنامه تجربه نیرووامید این برنامه هست که ماهمگی باهم درآن شریک میشویم وغمها وشادیهایمان را باهم تقسیم می کنیم .  
سعی میکنم به تفاوتها احترام بگذارم وشنونده خوبی باشم به پیام توجه کنم نه به پیام دهنده . گوش دادن بدون قضاوت ، تمرینی برای صبور بودن و صبر من است ، در جلسات به شباهتها  توجه میکنم و تفاوتها را میپذیرم ما در تضادها رشد میکنیم. هر کس میتواند احساسات و نیازهای  منحصر به فرد خودش را داشته باشد در جلسات آنچه را که به درد من میخورد را برمیدارم و بقیه را رها میکنم و میپذیرم که نیازهای هر کس به اندازه ی نیازهای من مهم است.تصویر: images/smilies/heart.gif