انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12- آیا می توانم لیستی از ترس هایم تهیه کنم و آنها را دور بریزم؟ ترسهای من چه ه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
12- آیا می توانم لیستی از ترس هایم تهیه کنم و آنها را دور بریزم؟ ترسهای من چه هستند؟
ترس از اینده' ترس از ناشناخته ها!ترس از قضاوت دیکران' ترس از تایید نشدن' ترس از موقعیت های جدید' ترسهای اقتصادی' ترس از از دست دادن دیگران. که همه اینها ناشی از کمبود ایمان است و در طی دوران بهبودی کمتر و کمتر شده است
بله میتوانم

ترس از آینده بیشتر منو اذیت میکنه مثلا میترسم به موقعیت های دلخوام با اینکه خیلی تلاش میکنم نرسم
میترسم از رخ دادن اتفاقات ناگوار مثل تصادف، مرگ، از دست دا دن عزیزان
میترسم از نقصهایی که بعضی اوقات ناخواسته و بی موقع فعال میشه مثل عصبانیت و تنبلی و خشم و غیره
میترسم از ناتوانی بعضی از کارهایی که مسئولیتش به عهده من واگذار شده
میترسم از مشکلات مالی
البته میدونم همه ترسام پوچ و بی ارزشه چون خدای مهربونی داریم 

ولی بعضی اوقات ترس از این دارم که یه روزی فکر کنم خیلی دانا شدم که همین آغاز ویرانی

بله من میتوانم لیستی از ترسهایم درست کنم یکسری ترسهای واقعی که باید دروجود ما باشند وجنبه مراقبتی از انسان وموجودات زنده دارن و یکسری ترسهای کاذب که بخاطرتصورات منفی ونادرست دردرون ما ساخته میشوند که بهتراست بجای ترس اسم آنهارااضطراب بگذاریم که بیشتر ساخته دست بیماری ما هستند و درفهرستهای خیلی بلند بالا می شود انها را دست بندی کرد بعنوان مثال یکی از ترسهای واقعی مثلا وقتی در جاده عبور میکنیم و ماشینی آتش گرفته که امکان سرایت به ماشین ما هم دارد ویااینکه وقتی که یک بیماری خطرناک شایع میشود ولی از جمله ترسهای کاذب هم ترس از تاریکی و یا روح که ما درخود ایجاد میکنیم