انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 24- می توانم زمانی را به خاطر بیاورم که کسی یک خطا یا اشتباه را به من اعتراف کر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
24- می توانم زمانی را به خاطر بیاورم که کسی یک خطا یا اشتباه را به من اعتراف کرد و من درک کردم و داوری نکردم؟
بله.چون من هم یا همان اشتباه را کرده ام و یا اشتباه دیکری کرده ام.تنها خداوند است که حق دارد اشتباهات دیگران را داوری کند!هر گاه من کسیرا قضاوت کردم بعدا خودم همان کار را کردم و حتی شاید بدتر از او
بله. من زمانیکه کسی اعتراف به اشتباهش میکند خودم را در جایگاهش قرار میدهم که من هم انسان هستم و جایز به خطا.اگر من رهجوی خود را یا کسی را که به من اعتماد کرده قضاوت کنم باعث سلب اعتماد میشم پس باید بگذارم با من راحت باشد
قبل از آشنایی با برنامه خیر، چون هم کم صبر بودم، عجول بودم، قضاوت ميکردم، رنجش میگرفتم ، گاهی اوقات راز نگه دار هم نبودم البته بعضی وقتها و مهمتر از همه بعضی اوقات خودمو عقل کل میدونستم.
ولی الان دارم تمرین میکنم خودم در شرایط دیگران قرار بدم و اونارو درک کنم و گمنامی حفظ کنم چون به من اعتماد کردن فقط شنونده خوبی باشم.

درحقیقت قبل از آشنایی بابرنامه من انسان های پیرامون خودم را خیلی پایین تر ونادان ترازخودم میدانستم وخودم راعقل کل خوب نتیجه طبیعی این دیدگاه پیش داوری درمورد تمام انسانهای که دراطرافم هستند وهرکجا که می بینم حتی پیش داوری درموزدمردمی که درکشورهای دیگه زندگی می کردند بدون شناخت فرهنگ وآداب ورسوم اونها ولی امروز من همه مردم رادوست دارم وبه افکارشون احترام می گذارم وبیشتراز اینکه حرف بزنم سعی درگوش دادن ویادگیری دارم وخوب اگرکسی خطای هم میکرد وعذرخواهی میکرد من
بجای دید احترام اوراحقیر ونفهم فرض میکرد واین نقص خودخواهی وخودبزرگ بینی کاذب من بود خداراشکرکه امروز دارم روی نقائصم کارمیکنم وسعی در پذیرش انسانهای پیرامون را دارم واین پذیرش طبیعتا روز به روز بالاترمیرود .