انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: در مورد هر کدام از اصول روحانی سنت یک مثال بزنید(اتحاد.پذیرا شدن.قبول تعهد.از خود گذش
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
در مورد هر کدام از اصول روحانی سنت یک مثال بزنید(اتحاد.پذیرا شدن.قبول تعهد.از خود گذشتگی.محبت.گمنامی)
اتحاد
در انجمن و گروه اتحاد الزامیست و بقای تک تک اعضا بسته به اتحاد است-
پس به این نتیجه میرسیم که اعضا نیاید هیچگونه حرکت و یا مشارکتی بکنند که باعث از هم پاشیدگی اتحاد شود
پس من به عنوان عضوی از گروه و انجمن باید سعی کنم بیشتر به فکر اتحاد و همبستگی بین اعضا باشم و هر گاه نظری داشتم فقط بیان بکنم و تصمیم گیر ی را به عهده کل اعضا بگذارم و به دید باز به انجمن بنگرم
( پذیرا شدن )
بعد از تصمیم گیری کلیه اعضا و رای وجدان گروه باید آن را بپذیرم و احترام بگذارم و ناسازگار نباشم
پذیرا شدن ویا پذیرش دیگر اعضا به عنوان همدرد و بیمار در اتحاد گروه به ما کمک می کند . ما شلید در مورد بعضی از حرکت های گروهی اختلاف نظر داشته باشیم ولی پذیرفتن سلیقه و اختلاف نظر دیگران و گوش دادن به حرف آنها هم در هدف ما کمک می کند و وحدت ما رابیشتر می کند.
( قبول تعهد )
ما به گروه و انجمن باید متعهد باشیم وبا خدمت کردن سعی کنیم چرخه بهبودی و پیام رسانی گروه را به چرخه در بیاوریم و نسبت به جاذبه گروه باید تعهد داشته باشیم .
ما هر گاه در مورد گروه تعهد داشته باشیم در حفظ اتحاد گروه سهیم هستیم و بیشتر به اتحاد گروه کمک میکنیم
تعهد به بقای گروه یعنی متعهد بودن به هبودی روز افزون و زندگی خوب برای خودم (تعهد نسبت به منافع مشترک گروه)
( از خود گذشتگی )
در بعضی از موارد مسائلی پیش می آید که به کام ما خوش نمی آید که همین امر باعث رنجش از اعضا ویا از گروه می شود که مجب فاصله گرفتن از گروه می شویم و همین فاصله ها باعث از هم پاشیدگی گروه میشود
در گروه اشتباهات بسیار است ولی ما باید فرصت اشتباه را به دیگران بدهیم وتلاش مسالمت آمیزی برای باز کردن دید دیگران بکنمیم= این یعنی از خود گذشتگی
(باید فرصت خدمت را به دیگران داد)
( محبت )
محبت در همه جا وهمه حالت باعث جذب می شود
اگر ما به اعضای دیگر به نوبه خود خدمت کنیم مطمئنا به اتحاد و وحدت گروه کمک شایانی کرده ایم
در گروه هر گاه با دیگران با محبت رفتار کنیم مطمئنا دیگران از ارتباط گذاشتن با ما واهمه ندارند و بیشتر به همدردانمان نزدیکتر میشویم و اتحاد اعضا بیشتر می شود
( گمنامی )
گمنامی در سنت اول :یعنی اینکه من به تنهایی قادر به زیستن با بهبودی نیستم و باید با هم باشیم و در میان دیگران بودن یعنی گمنامی
در گروه هر گاه گمنامی خود را حفظ کنم مطمئنا جزءای از گروه می شوم که این نشان دهنده در میان گروه بودن است واتحاد مابین ما
در گروه اگر گمنامی افراد را حفظ کنیم (یعنی از بعضی ها شخصیت نسازیم)و دیگران را تخریب ننماییم حفظ تعادل در اتحاد و وحدت برگزار می شود