انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: فقط برای امروز-سی ام اردیبهشت
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

30 اردیبهشت رهایی از انزوا

«خود را مشغول انجام دادن و لذت بردن از کارهایی مییابیم که هرگز تصور نمیکردیم انجام دهیم.»

کتاب پایه

v

اعتیاد فعال به دلایل بسیاری ما را منزوی نگاه داشت. در ابتدا، از خانواده و دوستان دوری کردیم تا متوجه مصرف ما نشوند. برخی از ما از همه افراد غیر معتاد به دلیل ترس از واکنش شدید اخلاقی و پیامدهای قانونی دوری کردیم. افرادی را که به همراه خانواده تفریحات "عادی" داشتند، تحقیر کردیم؛ آنها را افرادی "نچسب" خواندیم و معتقد بودیم هرگز نمیتوانیم از خوشیهای ساده زندگی لذت ببریم. سرانجام حتی از سایر معتادان هم دوری کردیم، چون نمیخواستیم مواد مخدر خود را تقسیم کنیم. زندگی ما محدودتر شد و دغدغههای ما به حفظ روزانه بیماری خود محدود شد.

امروز، زندگی ما خیلی پربارتر است. از انجام فعالیت با سایرمعتادان در حال بهبودی لذت میبریم. برای خانوادههای خود وقت صرف میکنیم. سرگرمیهای بسیار زیادی پیدا کردهایم که به ما لذت میدهند. چقدر با گذشته فرق میکند! میتوانیم مانند افراد "عادی" که زمانی آنها را سرزنش میکردیم زندگی پرثمری داشته باشیم. لذت بردن که یکی از هدایای بهبودی است، به زندگی ما بازگشته است.

v

فقط برای امروز: میتوانم از روال ساده زندگی روزمره لذت ببرم.
خداوندا!نه جویای قدرتم نه خواهان ثروت.
نه لذت های این دنیا را می خواهم نه پاداش های ان دنیا را،
بلکه آرزوی دامان نیلوفرین «تو»را دارم،
وخواندن نام مقدست را در هر نفسم
30 اردیبهشت  a day at a time از کتاب اندیشه امروز
اكنون‌ كه‌ از دام‌ اعتياد رهايي‌ يافته‌ايم‌ و ديگر به‌ مواد مخدر وابستگي‌ نداريم‌ بدون‌شك‌ قادر به‌ اعمال‌ كنترل‌ بيشتري‌ بر روي‌ افكار خود باشيم‌ و بيش‌ از هر زماني‌ امكان‌آنرا داريم‌ كه‌ رفتار خود را تغيير دهيم‌. بسياري‌ از اعضاء گروه‌ رهنمودهاي‌ برنامه‌ راراهنمايي‌ جهت‌ اصلح‌ ساختار رفتاري‌ خود مي‌دانند.در روزهاي‌ بد گذشته‌ من‌ تقريباً هميشه‌ با هر نگرش‌ خوش‌ بينانه‌ و ثبت‌ برخوردي‌منفي‌ داشتم‌: «بله‌، اما....» امروز برخلاف‌ گذشته‌ مي‌آموزم‌ كه‌ چگونه‌ عبارات‌ منفي‌ رااز فرهنگ‌ لغات‌ خود حذف‌ كنم‌.آيا من‌ براي‌ تغيير رفتار خود اقدامي‌ مي‌كنم‌؟ آيا من‌ مصمم‌ هستم‌ كه‌ خوش‌ بين‌ ومثبت‌ گرا باشم‌؟آيا من‌ بهبودي‌ و قدرت‌ ناشي‌ از آنرا نتيجه‌ نزديكي‌ با خداوند مي‌دانم‌؟ آيا من‌ مي‌دانم‌كه‌ تنها راه‌ تداوم‌ بهبودي‌ بكار بستن‌ كليه‌ رهنمودها در رابطه‌ با افكار، رفتار و برخوردواقع‌ بينانه‌ با زندگي‌ مي‌باشد؟آيا من‌ از فرصتي‌ كه‌ خداوند در اختيار من‌ گذاشته‌ جهت‌ بالا بردن‌ كيفيت‌ زندگي‌ خوداستفاده‌ مي‌كنم‌؟
«بهبودي‌ با تمرين‌ رهنمودها استمرار مي‌يابد»