انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 21) آیا فکر میکنید با افـراد عـادی كه در اطرافتان هستند، تفاوت دارید؟ آیا پرهیـز از ر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
21) آیا فکر میکنید با افـراد عـادی كه در اطرافتان هستند، تفاوت دارید؟ آیا پرهیـز از رفتارها و عادت‌هاي ناسالم و وابستگی یا قطع وابستگی شما را به افـراد عـادی كه در اطراف ميبينيد تبدیل میکند؟
البته فرق دارم چون دیگران در ابتدا فکر میکنند و مشورت میگیرند و بعد وارد عمل میشوند. اما من بدون تفکر و مشورت کردن دست بکار میشوم و آخر فکر میکنم که خراب کرده ام. این همان عادت و روشی است که از دوران کودکی با خودم داشتم و بمرور هم نتوانستم این روش را کنار بگذارم چون به آن عادت کرده بودم و قطع عادت موجب مرض است. با اینکه اکنون پانزده سال است که در برنامه ی خودیاری هستم چندباری این بیماری مهلک را در خودم دیدم. که چگونه در عدم اختیار من و در حالت اجبار دست بکاری شدم که خودم از آن آگاهی نداشتم. اکنون میدانم که باید خودم شرایط بهبود وضعیتم را خودم مهیا کنم. به قول آقای بیل ویلسن: ما شفای کامل پیدا نخواهیم کرد بلکه یک مهلت یکروز داریم که آنهم با رعایت اصول برنامه ی خودیاری . من باور کرده ام که در چه حوزه ی میدانی بیماری خطرناکی قرار دارم که اگر به او فرصت دهم توسط خودم زندگیم را بنابودی میکشاند من اگر تاکنون زنده مانده ام یک معجزه است!