انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 2-چند مثال زنده از رفتار خلاف سنت سوم را در انجمن بنویسید
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
چند مثال زنده از رفتار خلاف سنت سوم را در انجمن بنویسید
- متاسفانه در گذشته برخی از تازه واردین را با دیگر اعضاء دست انداخته ایم! مثلا گفته ام تو میزنی یا نمی زنی ...
- متاسفانه قبلا پیش آمده که بین تازه واردین فرق گذاشته ام ! مثلا بین بچه محل خودم و دیگران ...
- الان که فکر می کنم خنده ام می گیرد؟! در اوایل توقع داشتم تازه واردین به من به عنوان عضو قدیمی احترام بگذارند و حرفم را بخوانند ...
- قبلا سعی کردم با حمایت مالی و کنترل کردن افراد خاصی آنها را به انجمن جذب کنم ، اما موفق نشدم ...
- گاهی اوقات با پیام رسانی فردی و اجباری که با پند و نصیحت و سرزنش همراه بوده ، سعی در جذب افراد داشتم و موفق نشدم ...
- در اوایل با افرادی می گشتم که ماده مصرفی مان یکی بود و اگر تازه واردی می آمد که ماده دیگری مصرف کرده بود در دایره دوستان من جایی نداشت یا حتی اگر الکلی بود سعی می کردم با او ارتباطی در گروه نداشته باشم ...
گفتن کلماتی مثل سلام دوستان پاک،تفاوت قایلشدن میان اعضا.تقسیم اعضا به عضو درجه یک و درجه دو،پیش بینی و قضاوت در مورد پاک ماندن یا نماندن اعضا و همچنین تفاوت گذاشتن بین اعضا
گاهی اوقات به خاطر شرایط مکانی ویا زمانی تصمیم میگیریم چه کسی باید برود ونمی تواند بماندیا
چه کسی تمایل به ماندن وکمک دارد .
تبعیض قائل شدن بین معتادان وبه مساوات تقسیم نکردن تجربیات وبقیه اعضا وهمچنین ترازوبودن
برای سنجش واندازه گیری تمایل معتادان .
تحمل ودرک نکردن معتادانی که بذیرش مثل من فکر نمی کنند ویا مشارکتشان دل مرا به دست نمی آورد.
فراموش کردن نقطه ضعفهایی که درهمه ما وجود دارد وهمچنین فراموش اینکه هیچ کس در جلسه از دیگری
بهتری نیست(برتری داشتن).
گاهی اوقات بخاطر اینکه ماده بخصوصی رامصرف میکرده است ویانوع ومقدار مصرف من متغیر
بوده است آن عشق وبذیرش ومهربانی کامل رابه ایشان به اندازه کافی نشان نمیدهیم .
اغعمال خلاف سنت سوم:
1 اندازه گیری تمایل اعضاء
2 کنترل کردن اعضای گروه
3- غلو کردن
4-تبعیض قائل شدن بین تازه واردین
5- پرسیدن نوع موادمصرفی
6-نصیحت کردن
7- عیب جویی وانتقاد
8- پرحرفی
9- دخالت در نوع مشارکت
10-تجربه غلط دادن به تازه وارد
11- دستور دادن
12- احسای برتری کردن
13- قضاوت کردن در مورد بهبودی اعضاء
14-مشارکت ندادن به تازه وارد

15- در ک نکردن و تحمل تازه وارد
متاسفانه در گذشته برخی از تازه واردین را با دیگر اعضاء دست انداخته ایم! مثلا گفته ام تو میزنی یا نمی زنی ...

- متاسفانه قبلا پیش آمده که بین تازه واردین فرق گذاشته ام ! مثلا بین بچه محل خودم و دیگران ...

- الان که فکر می کنم خنده ام می گیرد؟! در اوایل توقع داشتم تازه واردین به من به عنوان عضو قدیمی احترام بگذارند و حرفم را بخوانند ...

- قبلا سعی کردم با حمایت مالی و کنترل کردن افراد خاصی آنها را به انجمن جذب کنم ، اما موفق نشدم ...

- گاهی اوقات با پیام رسانی فردی و اجباری که با پند و نصیحت و سرزنش همراه بوده ، سعی در جذب افراد داشتم و موفق نشدم ...

- در اوایل با افرادی می گشتم که ماده مصرفی مان یکی بود و اگر تازه واردی می آمد که ماده دیگری مصرف کرده بود در دایره دوستان من جایی نداشت یا حتی اگر الکلی بود سعی می کردم با او ارتباطی در گروه نداشته باشم ...