درود مهمان گرامی! ثبت نام

پروردگارا: آرامشی عطافرما تابپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم و دانشی که تفاوت این دو را بدانم.آمین

تبلیغات

نام بنر کانال تلگرام بانیان بهبودی
نام بنر

تابلو اعلانات انجمن بانیان بهبودی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10-ایا هیچ وقت برای رسیدن به هدفی مجبور به مصالحه یا سازش در مورد اصول گردیده ام ؟ (
ایا هیچ وقت برای رسیدن به هدفی مجبور به مصالحه یا سازش در مورد اصول گردیده ام ؟ ( برای مثال : مجبور شوم که نا صادق باشم ، بی رحم ،یابی وفا باشم ؟ )
پاسخ
سپاس شده توسط: mohammad ، sadaf
در زندگی شخصی در بسیار ی از موارد در مورد اصول سازش کرده ام ناصاق و بی وقا بوده ام وخیلی از اصول روحانی کهدر زندگی کار برد داشته را زیر پا گذاشتم هر گاه از ضعف های خود استفاده می کردم بیماری این اجازه را به من می داد که اصول را نادیده بگیرمولی امروز با استفاده از اصول روحانی این قدم ها می توان درست زندگی کرد یعنی قبل از اینکه خواسته باشم اقدامی کنم بسنجم ایا می توانم با در نظر گرفتن اصول روحانی عمل کنم امروز در انجمن سعی می کنم که اص.ل را زیر پا نگذارم ویا در مورد ان سازش و مسامحهبه معنی اسانگرفتن نمی کنم
تالار گفتمان انجمن بانیان بهبودی
پاسخ
سپاس شده توسط: mohammad ، sadaf ، GOMNAM
مصالحه و سازش ،کوتاه آمدن خوب است در صورتی که برخلاف اصول پذیرفته شده نباشد . از رفتارهای اجباری و ضد اجتماعی و منفی بارها استفاده می کردم چون بیماری برای من تصمیمات درست نمی گرفت . برای اصول ارزشی نباید مصالحه و سازش کنیم اصولی که پذیرفته ایم "عرفی ،اخلاقی ،اجتماعی ،انجمنی "وقتی از اصول ارزشی ا م کوتاه بیایم مجبور می شوی  نا صادق وبی رحم و بی وفا باشم . زمانی که خارج از اصول عمل کنم ،زمانی که از روی بیماری عمل می کنم ز.انی که خود محور و خود خواهم ولجباز .زمانی که از روی نواقص عمل کنم زمانی که لذت طلبی و تایید طلبی به سراغم می آید و زمانی که نا صادق و ماسک می زنم .در این زمان در حال مصالحه کردن و کوتاه آمدن از ارزشهایم هستم
"اندکی صبر سحر نزدیک است"
پاسخ
سپاس شده توسط: sadaf ، GOMNAM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ایا میتوانم این تصمیم را فقط برای امروز بگیرم؟ایا ترس و بهانه ای در مورد انها دارم؟ NASIB 4 6,204 2016-03-14، 10:49
آخرین ارسال: خورشید
  9-آیا در پیگیری اهداف صحیح ، امکان دارد بصورتی عمل کنم که نتیجه معکوس برای خودم یا دی GOMNAM 6 5,637 2014-06-28، 12:18
آخرین ارسال: mohammad
Rainbow برای سپردن چه قسمتهایی از زندگیم مشکل دارم؟چرا به هر حال مهم است انها را به خدا بسپار NASIB 2 5,067 2014-05-01، 11:47
  39· آیا هیچ بهانه و دستاویزی برای تصمیم گرفتن جهت واگذاری و سپردن اراده و زندگی خو GOMNAM 2 4,212 2014-03-09، 03:12
  35· چگونه امید ، ایمان و اعتقاد در زندگی من تبدیل به نیروهای مثبت گردیده اند ؟ GOMNAM 2 3,783 2014-03-09، 02:47

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان