انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 20· کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند یا از قدرتشان کاسته شده ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· کدام یک از کمبودهای من در زندگی برطرف شده اند یا از قدرتشان کاسته شده ؟
شخصی
بهبودی یک پروسه است'یک روند روزانه'مکن است بعضی روزها برنامه را انجام ندهم و برعکس'مهم اینست که حرکت رو به جلو داشته باشم'حرکت در بهبودی مث نوار قلب است گاهی بالا و گاهی پایین'اما مجموعا رو به بهتر شدن است'کلیه نواقص من کمتر شده است مث تنبلی یا بی مسوولیتی یل خودمحوری'
تعجیل. ترس . خودپسندی. خودمحوری غرور و به جای آن صبر -ایمان-عشق- خدامحوری- شکرگذاری و سپاس- خویشتن پذیری- توجه به نکات مثبت خود و تشویق آن- اعتماد- اعتماد به نفس- همسانی- تشابه- انصاف- تحمل- محبت-شکیبایی- سخاوت- به فکر دیگران بودن – در جمع دوستان بودن- مشارکت کردن –شهامت- رک گویی- صراحت بیان- میل به پیشرفت-انجام امور در اولین فرصت- اولویت بندی – احترام متقابل-سلام – خوش رویی- تفاهم
یک سری از نواقصم کم رنگ شده است .ترس ،خود محوری ،سئو رفتار ،عجله و..... ویک سری از آنها هم از قدرت شان کم نشده است اما چون شناخت دارم .و می شناسم سعی در تکرار آنها ندارم .اما چون بیماری است هراز رنگ گاهی...و همیشه دوست دارم که به جلو حرکت کنم و از نواقصی که می شناسم فاصله بگیرم
بعضی نواقص من کمرنگتر شده و کمتر از آنها استفاده میکنم مانند تنبلی ، افسوس به حال خود ، کم صبری ، تندخويي، غرور و خود کم بيني
20_باکارکردن این قدمها به این باوررسیده ام که بهبودی یک فرآینداست که به آهستگی وبه مرور اتفاق میفتد مهم پذیرش ورعایت اصول روحانی، اجرای آنهادرزندگی وحرکت روبه جلودرمسیربهبودی میباشد.باید روندایمان آوری برای هرروزتقویت شود.
برطرف شدن کمبودهایمان هم یک فرآینداست که بایدهمیشه آنرابا اقدام وعمل روبه جلودرحرکت نگه داشت.
خیلی ازکمبودهایم بواسطه خواست واراده خداوندوبااقدام وعملم برطرف شده وخیلی هاهم بواسطه حضورخداوند واجرای اصول روحانی برنامه درزندگیم وکارکردن قدمهاوداشتن صداقت ازقدرتشان کاسته شده است.
بعضی از کمبودهایی که برطرف شده اند ویاازقدرتشان کاسته شده است عبارتنداز:
فروتنی،نگاه به عیوب خودم،احترام به خودم ودیگران،میل به پیشرفت،ایمان وخدامحوری،گذشت ومثبت نگری، سخاوت وبخشش،وفای به عهد،رسیدن به اموروانجام آنهادراولین فرصت،اولویت بندی درکارها،شکرگزاری،خویشتن پذیری، صبر،رازداری،خوش زبانی وخوش اخلاقی،احترام به رای ونظردیگران، انتقادپذیربودن،خدمت به غیرازخودم، تحمل داشتن،حسن معاشرت،خیرخواهی، قناعت،شجاعت،صداقت،اززاویه بهتری نگاه کردن،کمبودبرنامه ریزی درزندگی، مشورت کردن،به فکردیگران بودن،در خدمت خانواده بودن،شغل ودرآمدحلال داشتن ورسیدگی کردن به تعهداتم.?