انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 21· چرا قدم هفتم احساس آرامش را پرورش می دهد ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· چرا قدم هفتم احساس آرامش را پرورش می دهد ؟
زیرا با لاخره راهی را به کمک خداوند پیدا نمودم تا قدم 6 نواقص اخلاقی و کمبودهای اخلاقی ام که باعث زجر و آزارم و در نتیجه شدت و تسلط بیماری ام بود برطرف گردد من همیشه از ناحیه خودم در رنج و عذاب بودم و این آرامش مرا به هم میزد و در نتیجه به دنبال آرامش راهیی دیار اعتیاد گردیدم و پس از آشنایی با انجمن و کارکرد قدمها در نهایت به آن آرامش خاطری که سالها به دنبال آن بودم رسیدم زیرا به یک منبع قدرتمند وصل شدم و درک میکنم که در جای درستی ایستاده ام و در مسیر رشد به سمت بلوغ هستم و دیگر نیازی نیست که جنگ کنم و برای دنیا و کمبودهای اخلاقی ام بالا پایین بپرم خدا را شاکرم که این راه را یافتم
قدم هفتم باعث می شود که دیگر از روی نواقص عمل نکنم وبه دیگران خسارت نزنیم این امر باعث می شود به خداوند ودیگران نزدیک تر شویم ورشد روحانیمان بیشتر شود در نتیجه متعادل تر به انجام وهدف زندگی نزدیک تر می شویم . وهر گاه ما اصول روحانی را به اجرا در می اوریم به ارامش میر سیم .اگر در طول بقخبودی با فروتنی مطلق یا کمال نرسیم همین که این ردپای بزرگ را در ذهن خود مجسم می کنیم هدیه ای گرانبها به ارمغان می اورد به نام ارامش
اصولا کارکرد کلیه قدمها به فرد در حال بهبودی ارامش میدهد'وقتی در دعای ارامش از خدا تقاضا میکنیم در اخر دعا تقاضای دانشی میکنیم که تفاوت پذیرفتن و تغییر دادن را به ما نشان دهد و این دانش با کارکرد قدمها بدست می اید'قدم هفتم به من میگوید من انسان منحصر به فردی نیستمو مانند تمام انسانها دارای خوب و بد هستم و خود این دانش به من ارامش میدهد'
زیرا با لاخره راهی را به کمک خداوند پیدا نمودم تا قدم 6 نواقص اخلاقی و کمبودهای اخلاقی ام که باعث زجر و آزارم و در نتیجه شدت و تسلط بیماری ام بود برطرف گردد من همیشه از ناحیه خودم در رنج و عذاب بودم و این آرامش مرا به هم میزد و در نتیجه به دنبال آرامش راهیی دیار اعتیاد گردیدم و پس از آشنایی با انجمن و کارکرد قدمها در نهایت به آن آرامش خاطری که سالها به دنبال آن بودم رسیدم زیرا به یک منبع قدرتمند وصل شدم و درک میکنم که در جای درستی ایستاده ام و در مسیر رشد به سمت بلوغ هستم و دیگر نیازی نیست که جنگ کنم و برای دنیا و کمبودهای اخلاقی ام بالا پایین بپرم خدا را شاکرم که این راه را یافتم
اصل روحانی قدم هفتم به نظرم فروتنی است ،پذیرفتن آنچه هستم ،با خودم سر جنگ ندارم،رو به بهتر شدن و بهبودی هستم ؛در نتیجه آرامش دارم .وقتی دیگران را پذیرفتم به آنها نزدیک می شوم و از نزوا بیرون آمدم آرامش دارم .قدم هفت در زندگی من چه شخصی چه در جامعه کاربرد زیادی دارد .اگر به آن عمل کنم باعث رونق همه چیز می شود .وقتی قدم هفتی رفتار کنم تابلویی از من ساخته می شود که همه به آن احترام می گذارند ه برخلاف تابلویی که زمان اعتیاد از خودم ساخته بودم که هر بی سوادی هم قادر به خواندن او بود .فرار می کردنند ازمن اون زمانی ؟خواست خدا و دعا من هم باعث پیشرفت میشود
21_روحانیت قدم هفتم خیلی زیباست.
پذیرفتن صادقانه خودم واینکه تمامی صفات خوب وبد دیگران درمن هم هست ومن هم دچار الگوهای غلط رفتاری میشوم دیگرباخودم جنگ ندارم ودیگرنواقص وکمبودهایم راپنهان نمیکنم
رفتارهای بیمارگونه ام راشناسایی میکنم ودرموردشان دعامیکنم وعاجزانه ازخداوندمیخواهم تاکمبودهایم رابرطرف کند. برطرف شدن کمبودهایم نواقصم راهم برطرف خواهدکرد.باشناسایی نقاط ضعفم درقدم هفتم نسبت به توانایی هایم هم شناخت پیداکرده ام دیگردرانجام کارهایم منتظرجواب دلخواه خودم نیستم مسئولیت کارهایم رامیپذیرم ونتیجه رابخداوند واگذار میکنم مشکلات امروزم نتیجه اشتباهات دیروزم است ومال خودم است دیگردنبال مقصروچراهانمیگردم وبجای اینکه انرژی ام راصرف کنترل وقضاوت وسرزنش دیگران کنم صرف اقدام وعمل وتغییرورشدوآگاهی خودم میکنم دریچه افکارم بازترشده صبورومشورت پذیرشده ام کمک میکنم وکمک پذیرهم شده ام دیگرتنهانیستم وبه این باوررسیده ام که بایدحرکت کنم ومابقی رابخداوندبسپارم صلاح،صلاح اوست.
آرامش امروزمن نتیجه تعادل وتناسبی است که بواسطه کارکردقدمها وبکارگیری اصول روحانی درزندگی بدست آورده ام به آرامش رسیدن درقدم هفتم کمک میکندتافهرست دقیقی ازکسانیکه به آنها صدمه زده ایم تهیه کنیم وخواستار جبران خسارت ازتمامی آنهاشویم.
پذیرش زندگی درفقط برای امروز زیستن،ضامن فروتنی وآرامش وآسایش من است.?