انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 3· فروتنی چگونه به کارکرد این قدم کمک می کند ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· فروتنی چگونه به کارکرد این قدم کمک می کند ؟

برسی از خود که در ترازنامه نوشتیم
اقراری که در قدمهای قبای کردیم زیز پا گذاشتن غرور مان در قدم شش ودرکل نگاه واقع بینانه ای که به ازارهای که کردیم میندازیم
همه ای اینهادست به دست هم می دهند تا فروتنی ما زیاد می شود حالا ما انگیزی پیدا کردیم که قدم نهم را به انجام برسانیم
مسیری که ما طی کردیم باعث شد بافروتنی ان کسی را که بودیم پذیرا شویم
ان چه را که امروز هستیم قبول کنیم ودر نتیجه با صمیمیت خواستار جبران خسارت از تمام کسانی که ازارشان دادیم شویم
که من بعد از سالها نگاه واقع بینانی به خودم و رفتارهایم و اینکه من نیز انسان هستم نمودم و درک کردم دارای نقاط مثبت و منفی نواقص اخلاقی و کمبودهای شخصیتی هستم یک انسانم و نیازمند لطف و مرحمت خداوند و برای اقدام به جبران خسارت دست از غرور و منیت برداشتم و این باعث شد خود را آماده انجام این قدم و شروع به پیداکردن راهی برای خلاصی از خسارت و عدم ایجاد خسارت جدید کنم
فروتنی در قدم نهم اینست که زیان خودمان را نادیده میگیریم و فقط خسارتهایی که زدیم مینویسیم و این باعث میشود کمتر به فکر رنجشهایم باشم و بیشتر به فکر جبران باشم.من در مورد خودم باید سختگیر و در مورد دیگران ملاحظه کار باشم
3_فروتنی ازقدم یک باماست وبرای انجام وکارایی این قدم یک امر واجب وضروریست .
فروتنی درقدم9یعنی پذیراشدن یعنی پذیرش وقبول کردن ودست ازتلاش واقدام وعمل برنداشتن واگرباشکستی روبرو شدیم دلسرد نشدن،تمام کردن کار وبه سراغ جبران خسارت بعدی رفتن.
فروتنی درقدم9یعنی دیگران رادرک کنیم وببخشیم فروتنی یعنی افتادگی ودرعین حال توانمند قدم برداشتن وتوانابودن درتحمل اتفاقات پیش بینی نشده، فروتنی یعنی پذیرش خطاهایمان یعنی قبول کنم که اشتباه کرده ام اقراربه اشتباه وعدم تکرار آن ،فروتنی یعنی شکستن دیوار انکاریعنی ایمان داشتن به سه اصل روحانی صداقت،روشن بینی وتمایل،فروتنی قدم 9 یعنی عاشقانه تسلیم اصول شدن وشکستن شخصیت غرورآمیزگذشته،فروتنی دراین قدم باعث میشودهنگام جبران خسارت به دنبال مقصر نباشیم واینکه دیگران رامجبورنکنیم بازبان خودشان ماراببخشندویافکرکننددرموردما اشتباه کرده اند،ویااینکه آنهارادچاراحساس دلسوزی وگناه وخجالت درموردخودمان بکنیم،فروتنی باعث میشودباپذیرفتن خودم مسئولیت کارهایی راکه انجام داده ام رابپذیرم،وبه نفس عملم فکرکنم، فروتنی این امکان رابمامیدهد که ازحضورخداونددرجبران خسارت هایمان بهره ببریم وازحمایت نیروی برترمان برخوردارشویم تاهنگام جبران خسارت، خسارت جدیدی نزنیم،فروتنی باعث میشود ازحالت خودبرتربینی،خودبزرگ بینی،خودخواهی وخودمحوری وتأییدطلبی که مانع جبران خسارت میشودخارج شده ومنصفانه به قضایا نگاه کنیم تاقابلیت جبران خسارت درماشکل بگیرد.
فروتنی در این قدم،،کنترل وقضاوت ومقایسه وسرزنش وتوقع وغرورکاذب راازما میگیردومارادرمسیر روحانی وبهبودی قرارمیدهد.
فروتنی دراین قدم یعنی،نگاه صادقانه ومتواضعانه به داشته هایمان.?