انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 10· آیا شرایطی در بهبودی من وجود داشته که از تشخیص اینکه کاری را بخوبی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا شرایطی در بهبودی من وجود داشته که از تشخیص اینکه کاری را بخوبی انجام داده ام احساس بدی و ناراحت کنم ؟
بله من صادقانه به فکر کمک به دیگران هستم و اگر کاری از دستم بر آید برای آنها انجام میدهم و وقتی میبینم در نتیجه باعث خسارت به خودم میشود و طرف قصد سوئ استفاده داشته است احساس بد و منفی پیدا میکنم در واقع گاهی فکر میکنم که کاری را درست انجام داده ام اما احساس خوبی ندارم و تنها به خاطر عدم تناسب و تعادل من است

گاهی خدماتی را انجام می دهم ویا رفتاری را تکرار می کنم .که درذهنم تیجه مطل وب وقابل قبولی را برای ان ترسیم می نمایم
اگر درست تشخیص بدهیم باعث می شود عقل و احساس هماهنگ شونند و راضی از خودم باشم . اما گاهی عقل تشخیص می دهد انجام بدهم اما احساسم راضی نیست عقل می گوید انجام نده اما احساس وحس لذت طلبی دوست دارد انجام بدهم .اگر به درستی بتوانم تشخیص بدهم احساس رضایتمندی ایجاد می شود مگر زمانی که پای هوای نفس در پیش باشد 
بله خيلي وقتها بوده که کاری را انجام داده ام و درست بوده و انجام آن باعث صدمه دیدنم شده و احساس بدی را در من بوجود آورده و بخاطر همین سعی میکنم خودم رو در معرض این کار قرار ندهم.
10_زمانیکه موجبات بستری شدن همدردی رافراهم میکنم ومیدانم که اینکارظاهرأخوب وموجه است ولی دراصل خلاف سنت هایمان است وزمانی بیشتراذیت شده واحساس بدوناراحتی پیدامیکنم که میشنوم طرف ازمن کینه ورنجش هم به دل گرفته است.
ویا یک سری مشارکتها،که طبق اصول باراهنمایم درمیان میگذاشتم ،ولی خیلی ازمواقع دچارآن احساس بدوناراحت میشدم بااینکه درستترین کاریعنی مشارکت ومشورت را انجام داده بودم .
خیلی جاها کارمن واقعأ خوب ودرست است،ولی حس خوبی پیدانمیکنم مانند: بعضی ازجبران خسارت کردنهایم،یارفتن به جلسات که ازبهترین ودرستترین کارهایی است که انجام میدهم،ولی خیلی ازاوقات که درمشکلات غرق هستم وحواسم جایی دیگراست اصلاازحضوردر جلسه حال خوبی پیدانمیکنم.به دوستی کمک مالی میکنم وگمنامیش راهم کاملا حفظ میکنم ولی بعداموردتهمت واقع میشوم ومتوجه میشوم که ازمن سوءاستفاده شده حال واحساسم واقعأ بدمیشود،رابطه ای کاملا سالم میگذارم وتمامی اصولمان راهم رعایت میکنم وحس وحال خوبی هم دارم اما وقتی موردسوءظن قرارمیگیرم دچاراحساس بدی میشوم وگاهااحساس گناه هم پیدا میکنم،زمانی که پای کارهای خیروعام المنفعه به میان میایدوکمک میکنم ازکارخوبی که انجام داده ام حال واحساس خیلی خوبی پیدامیکنم،امافرداکه به پول نیازپیدامیکنم حال واحساسم خراب میشودوهمینطورهم بالعکس،بعضی مواقع کاراشتباهی انجام میدهم اما احساس خوبی پیدامیکنم که البته این احساس خوب مثل سراب وزودگذراست، مانندسکس بانامحرم،کلاه گذاشتن سریک آدم زرنگ و کلاهبردار،ویابردن پول درقماروشرط بندی،وحتی گرفتن انتقام.
وتمام این مواردچه مثبت وچه منفی بخاطرعدم تعادل وعدم تناسب من است بایدازخودمحوری دست بردارم مشورت کنم ترازبگیرم وسریعأ اشتباهاتم را اقرارکنم ودرکاری که انجام میدهم دقت وبررسی بیشتری داشته باشم.
درکل،من روزم رانبایدبرپایه احساساتم برنامه ریزی کنم بلکه علیرغم هراحساسی که دارم بایدبابررسی بیشتروبرنامه ریزی درستترومشورت کردن صادقانه کار درست رادرلحظه به بهتری وجه انجام دهم بدون اینکه خسارتی به خودم ودیگران وارد کنم.?